Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 21.septembris
Mariss, Matīss, Modris
4.64'C
vējš: 2.7m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Kandavas un Jūrmalas domes atsakās ieguldīt "Piejūras" pamatkapitālā uzņēmuma saistību izpildei


Kandavas un Jūrmalas domes atsakās ieguldīt "Piejūras" pamatkapitālā uzņēmuma saistību izpildei
Foto: la.lv

Divi no SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" kapitālu daļu turētājiem, Kandavas novada un Jūrmalas domes, atteikušās ieguldīt sabiedrības pamatkapitālā uzņēmuma saistību izpildei pret "Swedbank" un Valsts vides dienestu (VVD).

Lai segtu pašvaldībām piederošās "Piejūras" saistības pret kreditoriem, primāri AS "Swedbank", kā arī saistības pret VVD dabas resursa nodokļa apmaksai, uzņēmuma pamatkapitālā nepieciešams ieguldīt 2 162 295 EUR. Divas no deviņām kapitāldaļu īpašniecēm - Kandavas novada dome un Jūrmalas dome - pamatkapitālā lēma neieguldīt.

Kandavas novada domei pamatkapitālā būtu jāiegulda gandrīz 138 883 EUR. Taču lēmumprojekts ar desmit deputātu balsīm "pret" bez diskusijām domes sēdē noraidīts. Pamatkapitāla palielināšanu atbalstīja viens domnieks, trīs balsojumā atturējās, liecina domes sēdes protokols.

Savukārt no Jūrmalas domes uzņēmums lūdzis vairāk nekā 777 000 EUR. Ņemot vērā, ka pilsētas dome jau pērn lēma nodot atsavināšanai "Piejūras" daļas, dome secināja, ka uzņēmuma valdes sagatavotie pamatkapitāla palielināšanas noteikumi nav uzskatāmi par lietderīgiem, jo ieguldīt Jūrmalas pašvaldības finanšu resursus nav racionāli un ekonomiski pamatoti.

Vienlaikus, lai nepasliktinātu atkritumu apsaimniekotāja finanšu stāvokli un nodrošinātu kapitālsabiedrības darbības turpināšanu, dome piekrita pamatkapitāla palielināšanai bez pilsētas pašvaldības finanšu ieguldījuma, tādējādi radot iespēju pārējiem dalībniekiem veikt ieguldījumus pamatkapitālā.

Jūrmalas domes sēdes protokols arī liecina, ka pašlaik kapitāldaļu atsavināšanai nav saņemta "Swedbank" piekrišana. Zināms, ka uz pilsētai piederošām uzņēmuma kapitāldaļām ir pieteikušās Talsu, Tukuma un Dundagas domes.

Pārējās domes atbalstīja ieguldījumu veikšanu uzņēmuma pamatkapitālā, taču ne vienmēr vienbalsīgi. Tukuma novada domes sēdes protokols liecina, ka pret bijis tostarp domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Zvaigzneskalns. Viņš uzskata, ka sākumā ir jāveic kapitālsabiedrības izvērtējums, turklāt saistībā ar uzņēmu ir sākti divi kriminālprocesi. Savukārt domniece, vienlaicīgi Domes priekšsēdētāja Normunda Reča dzīvesbiedre, Daiga Reča gan oponēja, ka pašvaldība nevar ļaut uzņēmumam bankrotēt, un banka jebkurā gadījumā vērsīsies pret pašvaldību ar līdzekļu piedziņu. Klātesošo deputātu vairākums bija "PAR", "PRET" balsoja A.Zvaigzneskalns, Sergejs Kovaļovs, bet atturējās Jānis Eisaks un Artis Jomerts, interešu konflikta dēļ balsojumā nepiedalījās Mārtiņš Limanskis.  

Reaģējot uz Kandavas novada domes lēmumiem, Tukuma, Engures un Jaunpils novadu domju priekšsēdētāji Kandavai aizsūtījuši paziņojumu, kurā pauda neizpratni par pašvaldības lēmumiem, kā arī tie tika publiskoti vietējos medijos.


Resurss: LETAatjaunots: 2020.g 16.decembrī | Tukuma Balss (x341)
Novados, Tukums, Engure, Jaunpils, Kandava

Uģis Spriņģis Latvijas kausa 3.posmā lietišķajā šaušanā izcīna 21. vietu
Uģis Spriņģis Latvijas kausa 3.posmā lietišķajā šaušanā izcīna 21. vietu
šodien | Tukuma Balss (x32)
Meža pirmatnīgums un pils elegance  “Mājas kafejnīcu dienās” Jaunmoku pilī
Meža pirmatnīgums un pils elegance “Mājas kafejnīcu dienās” Jaunmoku pilī
šodien | Tukuma Balss (x39)
Pat izlaižot pēdējo posmu, Kokins nodrošinājis sev Latvijas čempionāta sudrabu
Pat izlaižot pēdējo posmu, Kokins nodrošinājis sev Latvijas čempionāta sudrabu
šodien | Tukuma Balss (x30)
    Pasākumi
    Aktuāli
no 21.augusta līdz 7.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies