Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
2019.gada 23.septembris
Vanda, Veneranda, Venija
5'C
vējš: 0.44m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Lukmans ar vienas balss pārsvaru saglabā Domes vadītāja amatu


Lukmans ar vienas balss pārsvaru saglabā Domes vadītāja amatu
Ēriks Lukmans. Foto: LETA

Tukuma novada Domes vairākums ceturtdien, 30.maijā, kārtējā domes sēdē noraidīja frakcijas “Trīs partiju apvienība” un viena neatkarīgā deputāta ieceri no priekšsēdētāja amata atbrīvot Ēriku Lukmanu.

 

Pieprasījumu par Tukuma novada Domes priekšsēdētāja Ērika Lukmana uzticības balsojumu iesniedza deputāti Guna Roze, Daiga Reča, Ilvars Ozoliņš, Edmunds Grīnbergs, Agris Zvaigzneskalns, Kaspars Liepa, Reinis Duksītis un Normunds Rečs.

 

Neuzticību domes vadītājam deputāti pamatoja ar deviņu pašvaldību īpašumā esošo SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības "Piejūra"" finansiālo stāvokli un to, ka uzņēmums faktiski ir uz bankrota sliekšņa, kas rezultējies no priekšsēdētāja, kā kapitāla daļu turētāja nepietiekošu uzņēmuma pārraudzību un vispārējo kontroli. Proti, sabiedrība 2018.gadā strādājusi ar zaudējumiem.

  

Uzņēmumam uz gada beigām bijušas arī ievērojamas kredītsaistības AS "Swedbank" - 2 751 708 eiro -, būtiski palielinājās nenokārtotās saistības ar valsts budžetu, kuras sasniedza 344 925 eiro.

 

Lukmans savai aizstāvībai teica, ka nav vienīgais kapitāldaļu turētāju pārstāvis "Piejūrā", turklāt apgalvoja, ka uzticējies uzņēmuma valdei, jo uzticēšanās "ir ļoti svarīga priekšsēdētāja darbā". Viņš arī noraidīja pārmetumus, ka domes vadībai būtu zināms par slikto uzņēmuma finansiālo situāciju, pirms domē vērsās kreditors "Swedbank".

 

Atsaucot atmiņā laiku, kad vēl iepriekšējā sasaukuma dome lēma par atkritumu apsaimniekošanas jomas nodošanu pašvaldību uzņēmumam, Lukmans skaidroja, ka toreiz prognozēti lielāki izdevumi, jo uzņēmums pirms tam nav nodrošinājis atkritumu savākšanu, taču zaudējumi netika paredzēti.

 

Sēdē izskanēja arī vairāku deputātu atbalsta vārdi Lukmanam, jo viņš esot "aktīvi un konstruktīvi reaģējis" uz problēmām uzņēmumā. Turklāt arī citi "Piejūras" akcionāri neesot pamanījuši problēmas uzņēmumā.

 

Pēc vairāk nekā stundu ilgām diskusijām astoņi deputāti balsoja par Lukmana atbrīvošanu, bet deviņas balsis (Arvīds Driķis, Jānis Eisaks, Liene Bēniņa, Artis Jomerts, Aivars Volfs, Ludmila Reimate, Sergejs Kovaļovs, Modris Liepiņš), tostarp paša Lukmana, bija pret šo lēmumu. Līdz ar to Ēriks Lukmans izturēja uzticības balsojumu un saglabāja Tukuma novada Domes priekšsēdētāja amatu.

 

Marta sākumā Jūrmalas domes, Talsu, Tukuma, Kandavas, Engures, Dundagas, Jaunpils, Mērsraga un Rojas novadu domju kapitāldaļu turētāju pārstāvji " konstatēja faktus, kas norāda uz sabiedrības valdes nesaimniecisku un, iespējams, prettiesisku rīcību, neapzinātu vai apzinātu bezdarbību un iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem".

 

Tas konstatēts, izskatot "Piejūras" valdes pārskatu par 2018.gada finanšu darbību, valdes plānu un priekšlikumus uzņēmuma maksātspējas uzlabošanai, iepazīstoties ar "Swedbank" sniegto informāciju, uzklausot neatkarīgā revidenta SIA "Auditorfirma inspekcija" viedokli un, iepazīstoties ar Tukuma novada domes speciālistu izlases kārtā veikto iepirkumu un finanšu dokumentu pārbaudi.

 

Tāpēc uzņēmuma valde - valdes priekšsēdētāja Indra Rassone, kā arī valdes locekļi Ojārs Āboltiņš un Raimonds Bērziņš - ir zaudējusi kapitāla daļu turētāju uzticību un tika atsaukta pilnā sastāvā.

 

Ar dalībnieku sapulces lēmumu par "Piejūras" pagaidu valdes locekli iecelts Ēriks Zaporožecs, kura galvenais darba uzdevums ir nodrošināt nepārtrauktu sadzīves atkritumu pakalpojuma sniegšanu, organizēt uzņēmuma iekšējās revīzijas veikšanu, 2018.gada pārskata sagatavošanu un 2019.gada budžeta izvērtēšanu, kā arī regulāru akcionāru informēšanu par situāciju uzņēmumā. Pēc revīzijas ziņojuma saņemšanas dalībnieki lems par tālāko rīcību atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam. Tiks lemts arī par uzņēmuma valdes skaitlisko sastāvu un atklāta konkursa izsludināšanu uz valdes locekļa amatu.atjaunots: 2019-05-30 | Marta Saulīte
Novados, Tukums

Edgars Skrīvers ASV izcīna pasaules čempiona titulu karatē
Pie lielveikala RIMI notikusi divu auto sadursme
Jau sestdien Tukumā notiks Latvijas minifutbola čempionāta FINĀLS

    Pasākumi
25.septembrī 14:00 Tukumā, Durbes pilī
Koncerts ar Daumantu Liepiņu, Madaru Liepiņu un Roberto Muttoni
27.septembrī 18:30-20:30 Tumē, Tumes kultūras namā
Krāsainu dekoratīvo sveču gatavošanas nodarbība ar sveču mākslinieci Taigu Feldmani- Burgelis
29.septembrī 10:00-14:00 Jaunpils pils laukumā
Jaunpils novada „Miķeļdienas tirgus”
    Aktuāli
no 7.jūnija līdz 29.septembrim
  Tukumā, Durbes pilī
Izstāde „Mežģīņu šarms un noslēpumi”
no 7.jūnija līdz 22.decembrim
  Tukumā, Durbes pilī
izstāde “MEŽĢĪŅU ŠARMS UN NOSLĒPUMI”
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif

 

comforthouse_250x250_125533.gif

 

reklama_45944.png

    AptaujaSīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2019 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies