Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 22.janvāris
Austris
2'C
vējš: 5.14m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Viļoties pāvestā Franciskā, priestera pienākumus pametis Tukuma Romas katoļu draudzes prāvests Stepanovs


Viļoties pāvestā Franciskā, priestera pienākumus pametis Tukuma Romas katoļu draudzes prāvests Stepanovs
Tukuma Romas katoļu draudzes prāvests Aleksandrs Stepanovs (Foto: Ekrānuzņēmums no Jelgavas novada video)

Pēc bīskapu lūgumiem pārtraukt pārpublicēt pāvestu Francisku apvainojošus ierakstus Tukuma Romas katoļu draudzes prāvests Aleksandrs Stepanovs pēc paša iesnieguma atbrīvots no priestera pienākumiem.
 

Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis ir saņēmis Aleksandra Stepanova iesniegumu, kurā priesteris lūdz atbrīvot viņu no priesteriskās kalpošanas. Pavlovskis ir izdevis dekrētu par priestera suspendēšanu - atstādināšanu no priesteriskās kalpošanas.

 

Publiski pieejamais Stepanova iesniegums liecina, ka viņš no kalpošanas atsakās, jo esot vīlies pāvesta Franciska vadītajā Romas katoļu baznīcā un tajā ievadītajos procesos. Viņš vairs neredzot iespēju un jēgu pārstāvēt baznīcu un kalpot kā priesterim.

Jau ziņots, ka Latvijas Romas katoļu bīskapu konference vēstulē aicināja prāvestu un portāla "civitas.lv" redaktoru Stepanovu pārtraukt pārpublicēt pāvestu Francisku apvainojošus ierakstus.

 

Bīskapu konference, atbildot uz ticīgās tautas un priesteru lūgumiem, iepazinusies ar "civitas.lv" un Tukuma Romas katoļu draudzes "Facebook" saturu un lūdza viņu pārtraukt izplatīt un pārpublicēt pret Romas katoļu Baznīcas augstāko virsganu - pāvestu Francisku - vērstus apvainojumus.

 

"Ar portāla un Tukuma draudzes "Facebook" lapas saturu tiek sētas šaubas ticīgajos un diskreditēts Baznīcas Maģistērija kalpojums. Tendenciozi izvēloties un pārpublicējot pret pāvestu vērstus opozīcijas viedokļus, tiek šķelta baznīcas vienība un sēts apjukums ticīgajos," liecina teiktais katoļu bīskapu konferences vēstulē.

 

Garīdznieku ieskatā, kā portāla atbildīgais, priesteris un teologs, Stepanovs vēršas pret pāvesta Franciska kalpojumu, viņa sūtību un lomu Romas katoļu baznīcā.

 

Portālā "civitas.lv" un Stepanova vadītās draudzes "Facebook" lapā publicētā informācija ir nonākusi pretrunā ar Ticības doktrīnas kongregācijas instrukcijas "Par teologa aicinājumu baznīcā" prasībām, teikts vēstulē. "Jūsu pārziņā esošie mediju instrumenti izsaka šaubas par baznīcas maģistērija, īpaši par Vatikāna II koncila autoritāti," norāda garīdznieki.

 

Portāla "civitas.lv" saturs arī esot pretrunā ar šī projekta ieceri, un, katoļu bīskapu ieskatā, tas grauj katolisko ticību un vairs nav saskaņā ar Katoliskās baznīcas mācību.

Bīskapu konference vēstulē Stepanovam atgādina, ka pāvestam, saskaņā ar Dieva iedibinājumu, ir "augstākā, pilnīga, tieša un vispārēja vara dvēseļu aprūpē, un tikai kopībā ar apustuļa Pētera pēcteci - pāvestu Francisku - iespējams nodrošināt garīgi veselīgu un pastorāli auglīgu kalpojumu baznīcā".

Stepanova vadītajā portālā atrodami vairāki raksti, kuros prāvests aicina pāvestu Francisku pārstāt mocīt baznīcu un atkāpties, norāda, ka pāvests atklāti izrāda savas simpātijas un atbalstu kreisajiem politiskiem spēkiem un ka Francisks ir tieši atbildīgs par daudziem maldiem katoļu baznīcā.

 

Stepanovs raksta, ka, konstatējot baznīcas ganu klusēšanu, daudzu gadu garumā arī viņš cieta klusu un tikai ar dažiem rakstiem centās pievērst ticīgo un priesteru uzmanību problēmām, kas ir saistītas ar pāvesta Franciska pontifikātu.

Resurss: jauns.lvatjaunots: 2021.g 04.janvārī | Tukuma Balss (x600)
Novados, Tukums

Galvenā trenera posteni FK "Tukums 2000" rindās pamet Jurģis Kalns
Galvenā trenera posteni FK "Tukums 2000" rindās pamet Jurģis Kalns
2021.g 19.janvārī | Tukuma Balss (x30)
Mairis Vīnšteins Dubaijā uzvar amatieru golfa turnīrā
Mairis Vīnšteins Dubaijā uzvar amatieru golfa turnīrā
2021.g 19.janvārī | Tukuma Balss (x126)
Melbārža vadītā bobsleja četrinieku ekipāža izcīna piekto vietu PK posmā Sanktmoricā
Melbārža vadītā bobsleja četrinieku ekipāža izcīna piekto vietu PK posmā Sanktmoricā
2021.g 18.janvārī | Tukuma Balss (x78)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies