Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 30.janvāris
Pārsla, Tīna, Valentīna
2.64'C
vējš: 4.82m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Inga Priede: “Pārējo pašvaldību vadītāji sekli iedziļinājušies “Piejūras” problēmās”


Inga Priede: “Pārējo pašvaldību vadītāji sekli iedziļinājušies “Piejūras” problēmās”
Foto: www.jauns.lv

 

Pēc trīs novadu vadītāju paustā paziņojuma (14.decembra paziņojums) kopumā par neapmierinātību, ka Kandavas novads nolēmis neieguldīt 138 882,91 EUR Sia “Piejūra” kapitālsabiedrības pamatkapitāla palielināšanā ar mērķi segt kredīta daļu Swedbank, raisījis Kandavas novada Domes priekšsēdētāju dot skaidrojumu par pieņemtajiem lēmumiem.

 

17. decembrī Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede izsūtīja atbildi uz pārējo trīs novada vadītāju vēstuli, kurā, galvenokārt, pauž neizpratni par pārējo pašvaldību nerēķināšanos ar vietējo iedzīvotāju interesēm. Vēstulē tika norādīts, ka pašvaldībai nav nedz uzticības, nedz pārliecības, ka ieguldītais finansējums tik tiešām nonāks bankā kredītu atmaksai. Vienlaikus tiek uzsvērts, ka šāda veida prasība nav godīga pret pašvaldības iedzīvotājiem, jo līdz šim tiek maksāta apsaimniekošanas nauda pēc noslēgtajiem līgumiem un saņemtajiem rēķiniem. Nodokļu maksātāju nauda neesot jāiegulda uzņēmuma saglabāšanā, kā arī tiek minēts, ka pašvaldības 2020. gada budžetā šādi izdevumi nemaz netika plānoti. Kandavas novada Domes priekšsēdētāja savā atbildes vēstulē atgādināja, ka uzņēma valdes loceklis, uzsākot darbu, minēja, ka ir ar lielu darba pieredzi ienesīgajā atkritumu apsaimniekošanas biznesā un, ka tas palīdzēs izvest uzņēmumu no krīzes. Vienlaikus viņš apgalvoja, ka netiks prasīts pašvaldību ieguldījums un, ka darbosies kā rūpīgs saimnieks. Ir gana daudz faktu, kas norāda uz to, ka pašvaldībai nav pamata ieguldīt līdzekļus uzņēmuma saglabāšanā. Piemēram, gan uzņēmums, gan dibinātāji (pašvaldību pārstāvji) atteicās veikt inventarizāciju uzņēmumā pa atkritumu frakcijām pēc ugunsgrēka, kā rezultātā to veica VVD pēc tam ierosinot krimināllietu.

 

Katra pašvaldība tomēr autonomās funkcijas pilda patstāvīgi un katrs lēmums Domē tiek pieņemts koleģiāli, kas nozīmē balsojot deputātiem atklāti.

 

“Piejūras” parādu atmaksas jautājumā arī Tukuma novada pašvaldības Domes lēmums nav bijis viennozīmīgs, jo pret balsojuši Sergejs Kovaļovs un Agris Zvaigzneskalns, kā arī vairāki deputāti atturējušies. Pašvaldību vadītāji vēršoties pret Kandavas novada Domi ar publiskām pretenzijām faktiski apliecinājuši savas bailes no sabiedrības nosodījuma ieguldot milzīgus līdzekļus neveiksmīgā un nepietiekami labi pārvaldītā pašvaldības kapitālsabiedrībā. Tukuma novada Domē izskanēja pārmetumi Normundam Rečam par neveikto līdzdalības izvērtējumu sabiedrībā pirms lēmuma pieņemšanas, kas dotu iespēju izsecināt, vai turpmākie ieguldījumi ir lietderīgi un pamatoti. Tukuma novada deputātu vairākums lēma par 442 288,64 EUR ieguldījumu kapitālsabiedrībā “Piejūra”. Šāda summa līdz 4.decembrim bija izmaksājama no Tukuma pašvaldības budžeta posteņa līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 2020.gadā. Tādā veidā daudzas lietas Tukumam, kas tika ieplānotas šogad, būtu jāparedz nākamā gada budžetā, lai kompensētu šo budžeta robu. Tādēļ arī Kandavas novads rēķinoties ar savu finanšu kapacitāti nebij gatavs ieguldīt sabiedrībā tikai balstoties uz valdes locekļa vārdiem vai citu pašvaldības vadītāju izpratnes par atkritumu jomas optimizācijas iespējām.

 

Atbildes vēstulē Kandavas novada Domes priekšsēdētāja min, ka arī Kandavas novads pabeidzis kapitālsabiedrību līdzdalības izvērtējuma procesu SIA “Tukuma slimnīca” un pēc līdzdalības izvērtējuma esot pieņemts lēmums izbeigt līdzdalību kapitālsabiedrībā. Patiesībā pēc šāda lēmuma pieņemšanas novadam nav pamata ieguldīt līdzekļus. Kandavas novada vadība min vairākus iemeslus, piemēram, ka kvalificētajiem medicīnas speciālistiem tiek piedāvātas dzīvojamās platības, remontētas telpas Kandavas poliklīnikā, atlaides medicīnas kabinetiem un citām telpām, izveidota rehabilitācijas nodaļa sociālajā dienestā, kas apkalpo 4000 personu gadā.

 

Engures novada Domes priekšsēdētāja uzskats vienmēr bijis, ka Sia “Tukuma Slimnīca” sniegtie pakalpojumi ir valsts funkcija. Pašvaldībai ar veselības funkcijām ir nosacīta loma. Turpretim skandalozo paziņojumu tomēr Važas kungs parakstīja un personīgi arī bijis šīs idejas iniciators. Vai ar to jāsaprot, ka ir sākusies priekšvēlēšanu cīņa novada vadītāju starpā? Visticamāk tā arī ir un pašvaldību vadītāji neviens nav pārliecināts par palikšanu domes priekšsēdētāja amatā, jo četru mēru vietā būs tikai viens krēsls. Iespējams, trīs novadi noslēguši slēptu vienošanos, lai cīnītos ar Kandavas novadu, kas izlec no pārējo mierpilno pašvaldību vidus.

 

Atgādinām, ka lai segtu pašvaldībām piederošās "Piejūras" saistības pret kreditoriem, primāri AS "Swedbank", kā arī saistības pret VVD dabas resursa nodokļa apmaksai, uzņēmuma pamatkapitālā nepieciešams ieguldīt 2 162 295 EUR. Divas no deviņām kapitāldaļu īpašniecēm - Kandavas novada dome un Jūrmalas dome - pamatkapitālā lēma neieguldīt. Tātad vairāk kā 800 000 Eiro tomēr netiks segti un kas par to maksās nav zināms. Vai papildus pašvaldības uzņemsies maksāt šādas summas lasiet mūsu turpmākajās ziņu slejās?atjaunots: 2021.g 04.janvārī | Tukumabalss.lv (x1148)
Novados, Tukums, Engure, Jaunpils, Kandava

Varnelis Eiropas čempionātā džiu džitsu izcīna 3.vietu
Varnelis Eiropas čempionātā džiu džitsu izcīna 3.vietu
2023.g 27.janvārī | Tukuma Balss (x146)
FK "Irlava" florbolisti savā laukumā uzveic "RTU/Rockets"
FK "Irlava" florbolisti savā laukumā uzveic "RTU/Rockets"
2023.g 26.janvārī | Tukuma Balss (x49)
Dace Pole turpmāk vadīs tikai Džukstes pagasta pārvaldi
Dace Pole turpmāk vadīs tikai Džukstes pagasta pārvaldi
2023.g 26.janvārī | Tukuma Balss (x52)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies