Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 23.janvāris
Grieta, Strauta
2'C
vējš: 5.14m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Uz ekrāniem nonākusi Tukumā filmētā spēlfilma "Cojs"


Uz ekrāniem nonākusi Tukumā filmētā spēlfilma "Cojs"
Foto: kadrs no filmas

Pamatīgu diskusiju vētru medijos izraisījusi Krievijas režisora Alekseja Učiteļa spēlfilma "Cojs", kas vēsta par notikumiem, kas risinājušies pēc leģendārā mūziķa Viktora Coja traģiskās nāves autokatastrofā Tukuma novadā uz Talsu šosejas 1990. gada 15. augustā. Daži filmas kadri uzņemti Tukumā, Engures novadā un Kuldīgā.

 

Skandalozā filma, ko šobrīd var noskatīties "LMT Viedtelevīzijā", ir Krievijas un Latvijas kopražojums. Filmā filmējušies slaveni aktieri gan no Krievijas, gan no Latvijas. Galveno lomu šajā spēlfilmā spēlē slavenais Krievijas aktieris Jevgeņijs Ciganovs (autobusa šoferis), bet pie mazākām lomiņām tikuši latviešu aktieri Artūrs Skrastiņš un Inga Tropa. 
 

Filmas  pirmie kadri uzņemti 2019. gada 20. jūlijā, vēlāk filmējot epizodes arī Tukumā, Engurē un Kuldīgā. Režisors Učiteļs kopā ar dramaturgu Aleksandru Gonorovski uzsāka darbu pie scenārija pirms veseliem desmit gadiem, bet scenārija gala versiju uzrakstīja jaunais scenārists Sava Minajevs. Interesanti, ka filmas sākotnējais nosaukums bija "47" - tieši šāds skaitlis uzraksts uz kasetes, kas liktenīgās avārijas brīdī atradās Coja mašīnā. Leģenda vēsta, ka Cojs mašīnā klausījās sava pēdējā grupas "Kino" albuma "Melnais albums" materiālu. 

Filmas sižets sākas brīdī, kad kādā asā Latvijas šosejas pagriezienā pēkšņi apraujas Viktora Coja dzīve. Filmas galvenais varonis ir nevis slavenais dziedātājs Viktors Cojs, bet nevienam nezināms autobusa vadītājs, kura stūrētajā spēkratā ietriecās padomju rokzvaigznes moskvičs.

Viņš neko nezināja par Coju, viņš neklausījās viņa dziesmas. Viņš nezināja arī to, ka šis negadījums uz visiem laikiem izmainīs viņa dzīvi par 180 grādiem. Filmā ne tikai mainīts īstā šofera vārds un tautība (no Jāņa uz Pāvelu), bet arī biogrāfija – apstākļu sakritības dēļ tieši viņš ir tas, kuram filmā jāved zārks ar mūziķa mirstīgajām atliekām no Latvijas uz Ļeņingradu.

Filmas beigās redzami dokumentāli kadri no koncerta, kuru apmeklēja vairāki tūkstoši skatītāju, kurus Aleksejs Učiteļs nofilmēja pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem dokumentālajai filmai "Roks". 

Tieši šajos unikālajos hronikas kadros beidzot parādās pats Viktors Cojs – krievu rokmūzikas pēdējais varonis, ar vieglu smaidu, zobgalīgu uzmanīgo acu skatienu un dziesmu vārdiem, kas izsaka to pašu jēgu, kas pēc gadu desmitiem joprojām satrauc jauno paaudžu prātus un sirdis. 

Filmas tapšanu Latvijā atbalsta Nacionālais Kino centrs. Filma "Cojs" pasaules pirmizrādi piedzīvoja 2020. gada 15. oktobrī Varšavas starptautiskajā kinofestivālā galvenā konkursa skatē

Resurss: Tvnet.lv
atjaunots: 2021.g 05.janvārī | Tukuma Balss (x960)
Novados, Tukums, Engure

Galvenā trenera posteni FK "Tukums 2000" rindās pamet Jurģis Kalns
Galvenā trenera posteni FK "Tukums 2000" rindās pamet Jurģis Kalns
2021.g 19.janvārī | Tukuma Balss (x30)
Mairis Vīnšteins Dubaijā uzvar amatieru golfa turnīrā
Mairis Vīnšteins Dubaijā uzvar amatieru golfa turnīrā
2021.g 19.janvārī | Tukuma Balss (x127)
Melbārža vadītā bobsleja četrinieku ekipāža izcīna piekto vietu PK posmā Sanktmoricā
Melbārža vadītā bobsleja četrinieku ekipāža izcīna piekto vietu PK posmā Sanktmoricā
2021.g 18.janvārī | Tukuma Balss (x78)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies