Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 23.janvāris
Grieta, Strauta
2'C
vējš: 5.14m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Valdība vakar, 5.janvārī, konceptuāli vienojās līdz 25. janvārim pagarināt valstī noteiktos ierobežojumus


Valdība vakar, 5.janvārī, konceptuāli vienojās līdz 25. janvārim pagarināt valstī noteiktos ierobežojumus
Foto: mk.gov.lv

 

Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

 

Viņš informēja, ka valdība šodien uzklausīja ekspertu sniegto informāciju par epidemioloģisko situāciju. Pēc Citskovska teiktā, situācija joprojām ir nopietna un pieaug slimnīcās stacionēto pacientu skaits.

 

Balstoties uz to, valdība šodien konceptuāli vienojusies līdz 25.janvārim pagarināt valstī noteiktos ierobežojumus, bet konkrēti lēmumi tiks pieņemti valdības sēdē ceturtdien, 7.janvārī.

 

Citskovskis norādīja, ka līdz ceturtdienai eksperti izstrādās konkrētus priekšlikumus attiecībā uz regulējumu tirdzniecības vietās, iegādājamo preču klāstu un citām detaļām. Pagaidām nav lemts par mājsēdes noteikšanu arī turpmākajās nedēļas nogalēs. 

 

Citskovskis atzina, ka valstī noteiktie drošības pasākumi rada negatīvu ietekmi uz ekonomiku, tāpēc valdība uzklausīja Ekonomikas ministrijas sagatavotu ziņojumu par atbalsta pasākumu turpināšanu uzņēmējiem. Arī par atbalsta pasākumiem konkrēti lēmumi gaidāmi ceturtdien.

 

Savukārt Tukuma novadā uzaugušais ekonomikas ministrs (EM) Jānis Vitenbergs norādīja, ka gadījumā, ja valdība ceturtdien lems par ierobežojumu pagarināšanu, valstī būs jāievieš atbilstoši atbalsta pasākumi.

 

Pēc ministra teiktā, arī turpmāk būtu jāizmaksā dīkstāves pabalsti, algu subsīdijas un jāpiešķir finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem. Vienlaikus Vitenbergs rosinās paplašināt atbalsta saņēmēju loku, paredzot, ka uz atbalstu varētu pretendēt tie uzņēmumi, kuriem šogad būs apgrozījuma kritums pret pagājušo gadu.

 

Tāpat Vitenbergs informēja, ka plānots ieviest jaunu atbalsta instrumentu - atbalsts nomas maksas segšanai, 

uz kuru varētu pretendēt gan Covid-19 krīzē cietuši tirdzniecības uzņēmumi, gan pakalpojumu sniedzēji, piemēram, frizētavas un kafejnīcas.

 

Citskovskis uzsvēra, ka tikai no mūsu visu kopīgas un atbildīgas rīcības būs atkarīgs, vai šie pasākumi dos rezultātu un mēs varēsim atgriezties pie normālas dzīves un pārskatīt ierobežojumus. 

 

SPKC speciālists Jurijs Perevoščikovs norādīja, ka dažādi ierobežojumi visā pasaulē būs nepieciešami tik ilgi, kamēr sabiedrības imunitāte būs pietiekama, lai pandēmiju apturētu. 

 

Viņš norādīja, ka Latvijā saslimstība joprojām pieaug, un saslimušo skaits ir tik liels, ka ir grūti gan tos izsekot, gan nodrošināt saslimušajiem atbilstošu aprūpi. Pagājušā nedēļā lielākais pieaugums bijis 15-49 gadu vecuma grupā, bet vismazākais - bērnu vidū līdz 15 gadu vecumam, kas skaidrojams ar skolēnu brīvlaiku un samazinātu kontaktēšanos. Vienīgais reģions Latvijā, kur saslimstība mazinās, ir Rīga; pārējos reģionos Latvijā saslimstība pieaug.

 

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 7.februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

 

Resurss: Tvnet.lv
atjaunots: 2021.g 06.janvārī | Tukuma Balss (x183)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies