Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 22.janvāris
Austris
2'C
vējš: 5.66m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Plāno šovasar organizēt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus


Plāno šovasar organizēt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus
Foto ilustratīvs. Foto: latviesi.com

 

Kā 6. janvārī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rīkotajā preses konferencē paziņoja ministre Ilga Šuplinska, IZM plāno šovasar organizēt iepriekš pārceltos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus.


Ministre uzsvēra, ka svētku laikā tiks ievēroti epidemioloģiskie nosacījumi, pulcēšanās ierobežojumi. Nebūs noteikta viena konkrēta tradicionālā svētku nedēļa, turklāt svētku pasākumi notiks gan Rīgā, gan visā valstī, un tie visi būs vienlīdz nozīmīgi. Lai kļūtu par dziesmu un deju svētku dalībniekiem, parasti martā un aprīlī notika skates, kurās kolektīvi apliecināja, ka ir apguvusi svētku repertuāru, lai varētu pilnvērtīgi kāpt uz skatuves.

 

Ministre uzsvēra, ka šogad arī skates notiks attālināti, dalībniekiem dodot uzdevumu, kura izpildi video formātā vajadzēs iesūtīt maijā. "Uzdevumu formulēs XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja sadarbībā ar ekspertiem, kuri vērtēs dalībnieku gatavību uzstāties," sacīja Ilga Šuplinska.

Vienā dienā plānots tikai kopmēģinājums un viens svētku pasākums, kurā piedalās dalībnieki bez nepieciešamības nakšņot. Gadījumā, ja šogad notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, nebūs ierasto koru un deju kolektīvu kopkoncertu ar daudzu tūkstošu dalībnieku un skatītāju līdzdalību.

 

Repertuāru skolu kori, deju kolektīvi un orķestri pamatā jau ir apguvuši un tas nemainīsies. Tiek plānots izveidot svētku programmu tā, lai to dalībnieki "piedzīvotu īpašo atmosfēru".

 

Atgādinām, ka 2020. gada martā XII Latvija skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja un Dziesmu svētku padome nolēma pārcelt skolēnu dziesmu un deju svētkus uz 2021. gadu.

 

Resurss: Tvnet.lvatjaunots: 2021.g 07.janvārī | Tukuma Balss (x178)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies