Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 22.janvāris
Austris
2'C
vējš: 5.66m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Ierobežojumi un komandantstunda nedēļas nogalēs būs spēkā līdz 25. janvārim


Ierobežojumi un komandantstunda nedēļas nogalēs būs spēkā līdz 25. janvārim
Foto: irishtimes.com

 

Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi un komandantstunda nedēļas nogalēs būs spēkā līdz 25.janvārim, taču tiks papildināts klātienē nopērkamo preču klāsts, ceturtdien lēma Ministru kabinets. Komandantstunda būs jāievēro no 15.janvāra līdz 17.janvārim un no 22.janvāra līdz 24.janvārim, kad iedzīvotājiem būs aizliegts pārvietoties laikposmā no plkst.22:00 līdz plkst.5:00.


Saslimšanas ar Covid-19 mazināšanai valdība ir spiesta pagarināt ierobežojumus, ceturtdien pēc Ministru kabineta sēdes mediju pārstāvjiem atzina premjers Krišjānis Kariņš. Viņš uzsvēra, ka situācija ar Covid-19 izplatību ir trausla, tāpēc valdības pārstāvji, konsultējoties ar ekspertiem, lēma pagarināt līdz šim noteiktos ierobežojumus par divām nedēļām - līdz 25.janvārim.

 

"Saprotu, ka šis laiks nav viegls. Mums ir liegts iet pie tuviniekiem, radiem, draugiem, bet mērķis ir neļaut slimībai pārlēkt no cilvēka uz cilvēku. Tas jums ir grūti, man nav viegli, bet kopīgiem spēkiem varēsim uzveikt pandēmiju," uzsvēra Kariņš. Komandantstunda būs jāievēro no 15.janvāra līdz 17.janvārim un no 22.janvāra līdz 24.janvārim, kad iedzīvotājiem būs aizliegts pārvietoties laikposmā no plkst.22 līdz plkst.5. Uz divām nedēļām tiks pagarināti jau spēkā esoši ierobežojumi pakalpojumu un tirdzniecības jomās, kā arī izglītībā.

 

Arī turpmākās divas nedēļas būs aizliegti skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumi, sporta inventāra noma iekštelpās un fotopakalpojumi klātienē (izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem), kā arī saimnieciskie pakalpojumi klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Minētais aizliegums neattieksies uz atpūtu dabas takās, ja tur tiek nodrošināta vienvirziena plūsma un divu metru distances ievērošana. Vēl divas nedēļas būs aizliegta dzinējmedības. Par spīti pedagogu un vecāku organizāciju iebildumiem, šodien nolemts 1.-4.klašu skolēniem ziemas brīvdienas pagarināt līdz 22.janvārim, bet 5.-6.klašu skolēniem mācības attālināti sāksies 11.janvārī. 7.-12.klašu skolēni jau šonedēļ turpina mācīties attālināti. 

 

Valdība lēma no 12. janvāra atvērt bibliotēkas, lai tās varētu atsākt grāmatu izsniegšanu. Vienlaikus klātienē varēs turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas, bet pārējās kultūrvietas un kultūras pakalpojumi aizvien būs pieejami tikai attālināti.

 

Valdība arī atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotos priekšlikumus atbalsta pasākumu turpināšanai uzņēmējiem, piemēram, tiks turpināta dīkstāves pabalstu izmaksa, algu subsīdijas un piešķirts finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem.

Līdz 2021. gada 25. janvārim tirdzniecības pakalpojumus klātienē sniegs tikai:


- aptiekas, tajā skaitā veterinārās aptiekas,

- optikas veikali,

- degvielas uzpildes stacijas,

- tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot šādas preču grupas:

 • pārtikas preces;
 • higiēnas preces;
 • pirmās nepieciešamības saimniecības preces;
 • mobilo telefonu priekšapmaksas kartes;
 • tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus;
 • dzīvnieku barību un preces;
 • preses izdevumus;
 • sabiedriskā transporta biļetes;
 • mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus;
 • pašu ražoto lauksaimniecības produkciju,
 • ziedus.

Ekonomikas ministrijas (EM) tīmekļa vietnē publicēti detalizēti higiēnas preču un saimniecības preču saraksti, kuru tirdzniecība ir atļauta. Vienlaikus Ministru kabinets lēma no 12. janvāra paplašināt klātienē nopērkamās saimniecības preces ar:

 • zeķbiksēm, zeķēm, elastīgām zeķēm;
 • šallēm, lakatiem, kaklautiem, cepurēm, cimdiem;
 • precēm virsmu uzkopšanai (virsmu tīrāmās lupatiņas u.tml.);
 • lāpstām un liekšķerēm (t.sk. sniega lāpstām);
 • elektroierīcēm telpu apsildīšanai.

EM atgādina, ka šajā periodā joprojām netiks ierobežota distances tirdzniecība un e-komercija – iedzīvotāji varēs iegādāties preces internetā, pasūtot pa tālruni un e-pastu, tās varēs tikt piegādātas uz mājām un pakomātiem, tās varēs arī izsniegt un saņemt veikalos uz vietas. Tāpat netiek pārtraukta jebkādu preču vairumtirdzniecība vairumtirdzniecības bāzēs, kas nepieciešamas gan mazumtirdzniecības veikaliem, gan uzņēmumu darbībai, ražošanai, utt. 

 

Resurss: nra.lvatjaunots: 2021.g 07.janvārī | Tukuma Balss (x142)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies