Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 23.janvāris
Grieta, Strauta
2'C
vējš: 4.12m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Covid-19 veicinājis produktu patriotismu


Covid-19 veicinājis produktu patriotismu
Publicitātes foto

 

Pēdējā gada laikā novērota izteikta iepirkšanās paradumu nostiprināšanās, kas ietekmējusi arī lojalitāti vietējiem ražotājiem – ja 2020. gada sākumā 22% iedzīvotāju uzsvēra, ka cenšas iegādāties pārsvarā Latvijā ražotu pārtiku, gada otrajā pusē izvēli par labu pašmāju produktiem izdarīja jau 26% iedzīvotāju, liecina “Maxima mazumtirdzniecības kompass” jaunākā nozares apskata dati. Lojalitātes pieaugumu varētu skaidrot ar to, ka ārkārtas stāvoklis daudzus mudinājis iepirkties vietēji, tādējādi paužot atbalstu ražotājiem ekonomiski sarežģītajā laikā.


Cīnoties ar pandēmijas izraisīto ekonomisko krīzi, aicinājums atbalstīt vietējos ražotājus 2020. gadā izskanēja ne tikai valdības sēdēs, bet arī veikalu skaļruņos un pašu iedzīvotāju starpā. Kā liecina pētījuma dati, pagājušogad Covid-19 ietekmē 12% iedzīvotāju sāka biežāk iegādāties Latvijā ražotu pārtiku, turklāt lielākā daļa šo iedzīvotāju (77%) to darīja, lai ekonomiski atbalstītu vietējos ražotājus. Savukārt 28% atzina, ka pirkt lokālo pārtiku viņus pamudinājis plašāks pieejamo produktu klāsts, tātad iepērkoties cilvēki var izvēlēties sev tīkamāko un izdevīgāko preci, balstoties uz tādiem faktoriem kā cena, garša un zīmola atpazīstamība.

 

“Neskatoties uz to, ka ekonomiskā situācija valstī ir krietni sašūpojusies, ietekmējot arī daudzu cilvēku ikdienu, tostarp ienākumus, fenomens “Ēst lokāli” savu popularitāti nav zaudējis un liela daļa sabiedrības vēl aizvien izvēlas dažādu saimniecību un ražotāju pārtiku, lai ēstu veselīgi un garšīgi visa gada garumā. Lai gan šobrīd daudzus izvēlēties vietējo pārtiku mudina atbalsta paušana ražotājiem, iedzīvotāji joprojām sagaida, ka tās cena tiks samazināta. Lēmumu par labu konkrētam produktam palīdz pieņemt arī tā vērtība pircēja acīs – tas nozīmē, ka, iegādājoties vietējās izcelsmes pārtiku, pircējs sagaida, ka šis produkts būs tikpat kvalitatīvs vai pat kvalitatīvāks par alternatīvu, piemēram, importa preci,” stāsta Jeļena Popjonoka, „Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta direktore.


Eksperte piebilst, ka izvēli par labu vietējiem produktiem ietekmē arī ārējie faktori, kā cena un produktu pieejamība, tādēļ lielu lomu spēlē uzņēmuma sadarbība ar ražotājiem. “Veicinot pašmāju produkcijas patēriņu un nonākšanu pircēju groziņos, “Maxima Latvija” stiprina sadarbību ar  vietējiem ražotājiem. Šobrīd tīkla sadarbības partneru lokā ir vairāk par pustūkstoti vietējo ražotāju, kas līdz šim nodrošinājuši vairāk nekā 10 000 produktu lielu izvēli mūsu veikalu plauktos. Turklāt par vietējās produkcijas noietu liecina arī ievērojamie pārdošanas dati – tā, piemēram, pēdējo piecu gadu laikā esam pārdevuši aptuveni 180 miljonus klaipu Latvijā ražotas maizes un 390 miljonus Latvijā ražotu olu.”

 

Mobilizējoties globālo izaicinājumu priekšā, “Maxima Latvija” realizējusi virkni atbalsta pasākumu, lai palīdzētu vietējiem ražotājiem un sniegtu ikvienam pircējam iespēju iegādāties pašmāju produkciju par saprātīgām cenām. Tā kā īpaši izteikts Latvijas izcelsmes produktu īpatsvars – 70%, – ir novērojams tieši svaigo produktu kategorijās, uzņēmums sadarbībā ar Latvijas lauksaimniekiem realizējis kampaņu, samazinot PVN tādai svaigajai pārtikai kā dārzeņi, augļi un ogas. Nākotnē PVN iecerēts samazināt arī gaļai, maizei, piena produktiem u.c. svaigajai pārtikai.

 

Ar jaunāko “Maxima mazumtirdzniecības kompass” nozares apskatu “Produktu patriotisms – kurš ir patiesais labuma guvējs? Iedzīvotāji, ekonomika un vide” var iepazīties šeit: https://www.maxima.lv/par-uznemumu/kompass

 

Par nozares apskatu “Maxima mazumtirdzniecības kompass”:

“Maxima mazumtirdzniecības kompass” ir visaptverošs mazumtirdzniecības nozares apskats, kurā mazumtirdzniecības tīkla “Maxima Latvija” eksperti sniedz savu vērtējumu par situāciju mazumtirdzniecībā un tās attīstības tendencēm. Tas iznāk kopš 2017. gada un jaunākais apskats ir jau 12 pēc kārtas. Tas tapis, balstoties uz “Maxima Latvija” datiem, kā arī piesaistot nozares labākos pētniekus no tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS un izmantojot datus no Centrālās statistikas pārvaldes un citiem avotiem. Pētījums tika veikts sadarbībā ar pētījumu centru SKDS 2020. gada septembrī. Tajā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Jaunākajā apskatā īpaša uzmanība pievērsta produktu patriotisma tēmai, noskaidrojot iedzīvotāju iepirkšanās paradumus, izvēloties starp vietējiem un ārzemju produktiem.

 

Informācija medijiem:                                                                                                                                

Liene Dupate-Ugule

SIA "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja

Tālrunis: +371 26425420

E-pasts: liene.dupate@maxima.lv

www.maxima.lvatjaunots: 2021.g 12.janvārī | Tukuma Balss (x81)
Novados, Tukums

Galvenā trenera posteni FK "Tukums 2000" rindās pamet Jurģis Kalns
Galvenā trenera posteni FK "Tukums 2000" rindās pamet Jurģis Kalns
2021.g 19.janvārī | Tukuma Balss (x30)
Mairis Vīnšteins Dubaijā uzvar amatieru golfa turnīrā
Mairis Vīnšteins Dubaijā uzvar amatieru golfa turnīrā
2021.g 19.janvārī | Tukuma Balss (x128)
Melbārža vadītā bobsleja četrinieku ekipāža izcīna piekto vietu PK posmā Sanktmoricā
Melbārža vadītā bobsleja četrinieku ekipāža izcīna piekto vietu PK posmā Sanktmoricā
2021.g 18.janvārī | Tukuma Balss (x78)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies