Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 28.februāris
Justs, Skaidra, Skaidrīte
7'C
vējš: 6.17m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukuma pusē ir vairāki objekti, ko šogad apskatīt Latvijas apceļotājiem


Tukuma pusē ir vairāki objekti, ko šogad apskatīt Latvijas apceļotājiem
Foto: visittukums.lv

 

Lai arī šis laiks tūrismā ir ļoti izaicinošs, vietējie tūrisma pakalpojumu sniedzēji nedomā turēt rokas klēpī un 2021. gadā nāk klajā ar fantastiskiem jaunumiem dažādām gaumēm, lai ceļojumi pa Latviju būtu sevišķi krāšņi. Arī Tukuma pusē ir ko apskatīt.

Tukuma un Engures novada teritorijā – Raudas mežos – izveidota Vilkaču taka. Tā ir nepilnus trīs kilometrus gara, marķēta ar baltu vilka ķepu nospiedumiem uz kokiem un izved pa nelielu loku ar leģendām par vilkačiem bagāto Pietukuma mežu. Par Raudas mežu klīst mistiski stāsti un leģendas – īsts spokaiņu mežs! Kā izceļ tūrisma speciālisti, enerģētiskā spēka ziņā tas ne nieka neatpaliek no leģendārajiem Pokaiņiem. Raudas meža mistiku grāmatā "Kurzemes vilkaču nostāsti" aprakstījis teologs Ralfs Kokins.


Turpat blakus Vilkaču takai atrodas Āža kalns. Arī te izveidots maršruts – Āža kalna taka – pastaigai pa Āža muguru, jo kalns šķērsgriezumā atgādinot āzi, no kā arī esot cēlies kalna nosaukums. Zinošākie un Āža kalnā kāpušie jau zina, ka no kalna var redzēt Durbes pili Tukumā.

Lāčupītes dendrārijs Engures novadā ar ziedošajiem rododendriem ir bijis iecienīta apskates vieta ik gadu maijā. Šoziem šai vietā tapis Lāčupītes labsajūtas dārzs. Te ir izveidotas 15 dažādas dārza zonas ar atšķirīgu noskaņu. Dārzu papildina dažādi uzraksti, norādes, gājēju celiņi, atpūtas vietas, kā arī bērnu laukumiņš.

Neparastu pastaigas piedāvājumu pa Tukumu piedāvā Tukuma Mākslas muzejs. Vecpilsētā pie laternu stabiem ir izvietotas Tukuma muzeja gleznu reprodukcijas. Tā ir brīnišķīga pastaigu iespēja visai ģimenei, lai iepazītos ar latviešu glezniecības klasiķu darbiem, kamēr gaidām to brīdi, ka muzejus atkal varēsim apmeklēt un skatīt gleznu oriģinālus klātienē. Kopumā pie laternām Harmonijas un Dārza ielā izvietotas 36 gleznu reprodukcijas. Pavasarī iecerēts reprodukciju klāstu papildināt.

Arī Jaunmoku pils sagādājusi jaunu piedāvājumu – došanos pa piesnigušo teritoriju sniega kurpēs, kā arī ekskursijā pa pils teritoriju ir iespēja paņemt līdzi audiogidu un uzzināt ko jaunu un aizraujošu par medību pili un tās vēsturi. Aktīvākām nodarbēm pieejama orientēšanās pils parkā, kā arī iespēja iegādāties pils Meža muzeja izveidoto uzdevumu komplektu individuālai attālinātai muzeja ekspozīciju izzināšanai.

Resurss: Zane Meistere "Tūrisma Gids" redaktore /Delfi.lvatjaunots: 2021.g 08.februārī | Tukuma Balss (x260)
Novados, Tukums

Zemgalē pērn samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits
Zemgalē pērn samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits
2021.g 23.februārī | Tukuma Balss (x47)
Cipulis ar Kleinbergu izcīna 10.vietu divnieku sacensībās EK posmā bobslejā
Cipulis ar Kleinbergu izcīna 10.vietu divnieku sacensībās EK posmā bobslejā
2021.g 21.februārī | Tukuma Balss (x36)
Džūkstes pagastā no kravas mašīnas notecināti 600 litri degvielas; uzsākts kriminālprocess
Džūkstes pagastā no kravas mašīnas notecināti 600 litri degvielas; uzsākts kriminālprocess
2021.g 23.februārī | Tukuma Balss (x159)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies