Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 28.februāris
Justs, Skaidra, Skaidrīte
7'C
vējš: 6.17m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Sestdien, 6. februārī, veicot profilaktiska rakstura pārbaudes publiskās un tirdzniecības vietās, visapzinīgākie iedzīvotāji un komersanti sastapti Tukuma teritorijā


Sestdien, 6. februārī, veicot profilaktiska rakstura pārbaudes publiskās un tirdzniecības vietās, visapzinīgākie iedzīvotāji un komersanti sastapti Tukuma teritorijā
Foto ilustratīvs. Foto: aprinkis.lv

 

 

Sestdien, 6. februārī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā tika veiktas profilaktiska rakstura pārbaudes publiskās un tirdzniecības vietās, lai uzraudzītu, vai tiek ievēroti tādi ārkārtējā situācijā noteiktie ierobežojumi kā mutes un deguna aizsegu lietošana, nepulcēšanās ārpus vienas mājsaimniecības, 2 metru distances ievērošana, kā arī atļauto preču tirdzniecība un maksimāli pieļaujamo apmeklētāju skaita nodrošināšana tirdzniecības vietās. Pārbaudot 235 iekštelpas un 48 ārtelpas, likumsargi pārkāpumus konstatēja tikai 10 gadījumos un 87 gadījumos tika dotas preventīvas norādes, nepiemērojot sodu.   


Sestdien visapzinīgākos iedzīvotājus un komersantus likumsargi sastapa Tukuma iecirkņa apkalpojamā teritorijā, jo, veicot pārbaudes 20 publiskās un tirdzniecības vietās, netika konstatēts neviens pārkāpums, kā arī nebija nepieciešams veikt preventīva rakstura pārrunas.

 

Lai arī pārkāpumi netika konstatēti arī Dobeles iecirkņa apkalpojamā teritorijā, amatpersonas pārbaudīja 75 publiskas un tirdzniecības vietas, un 50 gadījumos tika doti preventīvi norādījumi, nepiemērojot sodu. Pārbaužu rezultātā līdzīga situācija bija arī Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, kur likumsargi, veicot pārbaudes 61 publiskā un tirdzniecības vietā, nekonstatēja pārkāpumus un tikai 15 gadījumos veica preventīva rakstura pārrunas, kā arī Jēkabpils iecirkņa apkalpojamā teritorijā, kur, pārbaudot 85 tirdzniecības vietas, likumsargiem vien 14 gadījumos bija nepieciešams sniegt preventīvas norādes.


Savukārt, Aizkraukles iecirkņa apkalpojamā teritorijā, pārbaudot 30 publiskas un tirdzniecības vietas, par pārkāpumiem tika uzsākti 3 administratīvā pārkāpuma procesi un 5 gadījumos tika dotas preventīvas norādes, nepiemērojot sodu.

 

Likumsargi, 6. februāra rītā Skrīveros konstatēja, ka automašīnā „Volkswagen Bora” atrodas 3 personas no dažādām mājsaimniecībām un neviena tām nelietoja deguna un mutes aizsegu. Uzsākto administratīvo pārkāpumu procesu ietvaros visām 3 personām tika piemēroti brīdinājumi.


Visvairāk ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumu tika konstatēti Bauskā. Likumsargiem pārbaudot 12 publiskas un tirdzniecības vietas, tika uzsākti 7 administratīvā pārkāpuma procesi un 3 gadījumos tika sniegtas preventīvas norādes. Visi administratīvā pārkāpuma procesi tika uzsākti par mutes un deguna aizsegu nelietošanu tirdzniecības telpās. 6 personām policisti piemēroja naudas sodu 10 eiro katrai, bet vienā gadījumā – 25 eiro.


Valsts policija atgādina, ka Covid-19 risku dēļ ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, līdz ar to ir spēkā iepriekš noteiktie ierobežojumi, kā arī no pirmdienas, 8. februāra, stājas spēkā pastiprinātas epidemioloģiskās drošības prasības tirdzniecības vietām. Lai mazinātu apmeklētāju drūzmēšanos, veikalos un tirgu paviljonos ir jānodrošina 25 kvadrātmetru platība vienam apmeklētājam un redzamā vietā pie ieejas jāizvieto informācija par maksimālo pieļaujamo apmeklētāju skaitu.

 

Apmeklētāji veikalā drīkst doties pa vienam, izņemot cilvēkus, kuriem ir nepieciešama asistenta palīdzība, kā arī bērni līdz 12 gadu vecumam drīkst apmeklēt veikalu kopā ar vienu pilngadīgu personu. Likumsargi arī turpmāk pievērsīs uzmanību ierobežojumu ievērošanai, tāpēc aicinām iedzīvotājus rūpīgi sekot norādēm tirdzniecības vietās un ievērot noteiktās prasības publiskās vietās!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Kalniņa

Valsts policijas

Zemgales reģiona pārvaldes

vecākā speciāliste

Tālr. 63004302

dace.kalnina@zemgale.vp.gov.lvatjaunots: 2021.g 08.februārī | Tukuma Balss (x201)
Novados, Tukums

Zemgalē pērn samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits
Zemgalē pērn samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits
2021.g 23.februārī | Tukuma Balss (x47)
Cipulis ar Kleinbergu izcīna 10.vietu divnieku sacensībās EK posmā bobslejā
Cipulis ar Kleinbergu izcīna 10.vietu divnieku sacensībās EK posmā bobslejā
2021.g 21.februārī | Tukuma Balss (x36)
Džūkstes pagastā no kravas mašīnas notecināti 600 litri degvielas; uzsākts kriminālprocess
Džūkstes pagastā no kravas mašīnas notecināti 600 litri degvielas; uzsākts kriminālprocess
2021.g 23.februārī | Tukuma Balss (x159)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies