Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 16.jūnijs
Justīne, Juta
11.64'C
vējš: 2.95m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Jaunnedēļ divdesmit pašvaldībās 1.-4.klasēm atsāksies mācības klātienē


Jaunnedēļ divdesmit pašvaldībās 1.-4.klasēm atsāksies mācības klātienē
Foto: jchealthcare.com

 

Nākamnedēļ, no 22. februāra pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200, 1.-4. klašu skolēni atsāks mācības klātienē, šodien preses konferencē atklāja Izglītības un zinātnes (IZM) ministre Ilga Šuplinksa. Klātienes mācības pēc šā brīža kumulatīvās saslimstības rādītājiem var atsākt tikai divdesmit pašvaldību skolas. Starp viņām nav neviena Tukuma, Engures, Kandavas un Jaunpils novada izglītības iestāde.


Latvijā 14. februārī 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem līdz 200 (ieskaitot) bijis 20 pašvaldībās: Alsungas, Ciblas, Dagdas, Dundagas, Durbes, Ērgļu, Ķeguma, Kuldīgas, Lielvārdes, Mālpils, Mērsraga, Naukšēnu, Neretas, Pāvilostas, Pļaviņu, Rucavas, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu un Skrundas novados, tādējādi klātienē mācības varētu atsākties 49 vispārīgās izglītības iestāžu attiecīgās klašu grupās.

IZM rīkotajā preses konferencē nozares ministre vērsa uzmanību, ka līdz šim valdība lēmusi konceptuāli atbalstīt reģionālu pieeju, tāpēc ir jāseko līdzi, kāds būs Ministru kabineta (MK) gala lēmums, kuru pieņems jau šodien (18. februārī). 

 

Klātienē 1.-4. klašu skolēni mācības varētu atsākt tajās pašvaldībās, kur 15. februārī 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 bija zemāka par 200. "Kumulatīvais rādītājs tiek skatīts uz konkrētās darba nedēļas pirmdienu. Pārskatīts tas tiek ne ātrāk kā divu nedēļu laikā," informēja Ilga Šuplinska. Savukārt, ja saslimšana tiek konstatēta skolā, tad skola rīkojas pēc iepriekš izstrādāta plāna.

 

Šobrīd pakāpeniski tiek domāts par to, ka arī citas klases varētu atsākt mācības klātienē. Taču būtiska ir skolu infrastruktūra. Galvenais jautājums vai mācību procesā iespējams nodrošināt drošu distanci. Šobrīd secināts, ka 1.-4. klasei infrastruktūra, tostarp distances ievērošana, neesot problēma. Atsākoties klātienes mācībām konkrētās pašvaldībās, skolās būs jāievēro stingri Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumi.

Resurss: IZMatjaunots: 2021.g 18.februārī | Tukuma Balss (x904)
Novados, Tukums, Engure, Jaunpils, Kandava

Ķesterciema pludmalei piešķirts "NaaC" karogs
Ķesterciema pludmalei piešķirts "NaaC" karogs
aizvakar | Tukuma Balss (x85)
"Tukums 2000/Telms" ar 1:6 piekāpjas "Valmieras" priekšā
"Tukums 2000/Telms" ar 1:6 piekāpjas "Valmieras" priekšā
aizvakar | Tukuma Balss (x66)
Sestdien notiks Tukuma Raiņa ģimnāzijas absolventu atkaltikšanās svētki
Sestdien notiks Tukuma Raiņa ģimnāzijas absolventu atkaltikšanās svētki
aizvakar | Tukuma Balss (x295)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies