Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 13.aprīlis
Egils, Egīls, Nauris
3'C
vējš: 3.09m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Portālā manabalss.lv vāc parakstus, lai legalizētu apzinātas sānslīdes radīšanu nomaļās vietās


Portālā manabalss.lv vāc parakstus, lai legalizētu apzinātas sānslīdes radīšanu nomaļās vietās
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: autotrader.com

 

Sabiedrības iniciatīvu portālā manabalss.lv ir uzsākta parakstu vākšanas kampaņa, lai legalizētu apzinātas sānslīdes radīšanu nomaļās vietās, tādās kā poligoni, tukši laukumi u.tml. Kopš iniciatīvas publicēšanas, pirmajās četrās dienās ir savākti vairāk nekā trīs tūkstoši parakstu, bet, lai iniciatīva tiktu iesniegta Saeimā ir nepieciešamas vismaz 10 000 balsis. 


Iniciatīvas iesniedzējs Juris Dērvenieks piedāvā veikt izmaiņas Ceļu satiksmes likumā 51. panta 10. punktā: agresīva braukšana – apzināta sānslīdes radīšana – nav attiecināma uz vietām, kur nenotiek ceļu satiksme ikdienā: poligonos, nomaļos laukumos u.tml. Automašīnas vadīšanas apgūšana slidenos apstākļos ziemas laikā ārpus ceļiem vietās bez satiksmes ir jābūt rekomendējamai, nevis aizliegtai. Piemērojamais sods 6 soda punktu apmērā un 70 - 280 EUR ir pārlieku skarbs par prasmju uzlabošanu, lai spētu savaldīt auto, ja ir zudusi saķere ar ceļu braukšanas laikā satiksmē.

 

Tāpēc pēc iesniedzēja domām ir nepieciešams veikt šādu korekciju Ceļu satiksmes likumā 51. panta 10. punkta “3)” formulējumā, iekļaujot normu, ka apzināta sānslīdes radīšana ir atļauta vietās, kurās ir iespējama satiksme – laukumos, pagalmos un tādās nomaļās vietās kā laukumi, poligoni un tamlīdzīgi, kur netiek traucēta ceļu satiksme. Tāpat, lai neveidotos domstarpības starp drošas braukšanas prasmju uzlabošanas interesentiem un starp privātu teritoriju saimniekiem, būtu nepieciešams noteikt kontrolēto sānslīžu aizlieguma zīmi, kuru attiecīgās teritorijas īpašnieki var uzstādīt.

Zīme “Kontrolēta sānslīde ir aizliegta” teritorijās, kas nav valsts un pašvaldību ceļi, ielas un braucamās daļas, to nodrošinātu. Zīmes neesamība savukārt nozīmētu, ka kontrolēta sānslīde ir atļauta. Tāpat varas iestādēm būtu skaidrāk definēts mehānisms apzinātas sānslīdes radītāju kontrolēšanai – kur kontrolēt, ko kontrolēt un kā kontrolēt. Paralēli šim atbilstīgos likumos un regulējumos ir nepieciešams skaidri definēt mācību poligonu un treniņu laukumu.

 

Ja šo iniciatīvu apstiprinātu, iznākumā sabiedrība iegūs legālu iespēju nomaļās vietās (laukumi, poligoni u.tml.) apgūt prasmes savaldīt transportlīdzekli slidenos apstākļos, lai zinātu, kā rīkoties, ja ceļu satiksmē ir zudusi saķere starp ceļu un vadīto spēkratu, tā uzskata iniciatīvas iesniedzēji.atjaunots: 2021.g 24.februārī | Tukuma Balss (x439)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies