2024.gada 28.marts
Ginta, Gunda, Gunta
13.64'C
vējš: 4.82m/s

Latvijas U17 zēnu volejbola izlase ar Krišu Liepiņu sastāvā EČ 1. kārtā izcīna 5. vietu

Svētdien, 14. martā,  Eiropas čempionāta atlases turnīra pēdējā mačā Tukuma sporta skolas audzēkņa Kriša Liepiņa pārstāvētā Latvijas zēnu U17 valstsvienība Tbilisi, Gruzijā izcīnīja piekto vietu, iegūstot  tiesības spēlēt Eiropas meistarsacīkšu atlases otrajā kārtā.

Pēdējā Eiropas čempionāta atlases turnīrā sacensību dienā Latvijas puišu U17 valstsvienība ar 3-1 (25:23, 25:18, 27:29, 25:19) pārspēja Igauniju. Pirms tam tika izcīnīta uzvara arī pār Lietuvas vienaudžiem, bet piedzīvotas sakāves pret Krieviju un Poliju.

Pirms gatavošanās Eiropas čempionāta otrajai kārtai, kas notiks maija sākumā, vispirms vajadzīga neliela atpūta, pēc kuras “čaļiem aktīvi jādarbojas savās sporta skolās un klubos, cik nu tas šī brīža apstākļos ir iespējams”. “Tad daudz kas būs atkarīgs no LVF iespējām atkal sanākt visiem kopā, lai mērķtiecīgi gatavotos konkrētam turnīram. Noteikti nepieciešams “sparings”, jo pārbaudes spēļu trūkums bija redzams pirmajā mačā pret Poliju. Ir zināmas lietas, pie kā vairāk jāpiestrādā nākamajā sagatavošanas posmā, lai kopējā sadarbība uz laukuma būtu labāka,” sakidroja Latvijas izlases galvenais treneris Mārcis Obrumans.

Finālturnīrā iekļuva Polija, kas finālā ar 3-1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:20) pieveica Baltkrieviju. Otrajā kvalifikācijas kārtā vietu bez Baltkrievijas, Latvijas un Igaunijas nodrošināja arī Krievija un Ukraina, kuru savstarpējā mačā ar 3-1 (27:29, 25:17, 25:10, 25:21) pārāka bija Krievija. Cīņā par septīto vietu Gruzija ar 3-2 (25:23, 14:25, 18:25, 25:22, 15:9) uzvarēja Lietuvu, bet devītā palika Armēnijas valstsvienība.