Fanija, Vēsma
0.64'C
vējš: 2.05m/s

BK "Kandava" basketbolistes savā laukumā uzveic BK "Kolibri/LU"

Svētdien, 14. martā, "Douglas" LSBL mājas spēlē basketbola kluba "Kandava" meitenes ar rezultātu 65:47 bija spēcīgākas pār BK "Kolibri/LU" vienību. Kandavnieču rindās ar gūtiem divdesmit punktiem debitēja bijusī Latvijas izlases spēlētāja Liene Jansone.

Komandu pirmā tikšanās notika 2020. gada 10. oktobrī Rīgā un beidzās ar Kandavas uzvaru 65:61, taču pandēmijas dēļ spēle tika anulēta. Šoreiz cīņa notika Kurzemē, turklāt mājinieču rindās debitēja Olimpisko spēļu dalībniece Liene Jansone.

Pieredzējušās spēka uzbrucējas klātbūtne sekmēja Kandavas pārākumu cīņā par atlēkušajām bumbām (53-37, uzbrukumā 24-13) un deva brīvākas rokas mājinieču metējām. Pirmajā puslaikā kurzemniecēm neizdevās trāpīt nevienu metienu no trīspunktu līnijas, taču groza tuvumā punkti krājās ātrāk nekā viešņām – 31:19.

“Kolibri” otro puslaiku sāka drošāk. Viešņas biežāk izmantoja pretinieču vājās vietas un sāka gūt punktus pēc Kandavas kļūdām. Katrīnai Littei uzbrukumā talkā nāca Katrīna Kalniņa, savukārt Vika Altrofa aktīvāk iesaistījās cīņā zem groziem. Ceturtās ceturtdaļas sākumā mājinieču pārsvars divkārt saruka līdz vienam punktam – 42:41 un 46:45.

Lienes Jansones uzņemšanās nāca Kandavai īstajā brīdī. Spēka uzbrucēja iemeta no spēles vai izprovocēja piezīmes, dažu minūšu laikā sametot 11 punktus. Jansone panāca mājiniecēm deviņu punktu pārsvaru (55:46), bet nākamajās minūtēs ar trīs tālmetieniem izcēlās Martina Bertāne un Kristiāna Andersone – 65:46.

Nākamo LSBL spēli BK "Kandava" meitenes aizvadīs 17. martā Kandavas sporta namā uzņemot Ikšķiles SS/Dimantu akadēmija vienību.

Resurss: Sportacentrs.com

atjaunots: 2021.g 14.martā | Tukuma Balss (x390)