Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 13.aprīlis
Egils, Egīls, Nauris
4'C
vējš: 2.06m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Valdība akceptē ģimenes valsts pabalsta palielināšanu vismaz divkārt; 7% ģimeņu pabalsta apmērs samazināsies


Valdība akceptē ģimenes valsts pabalsta palielināšanu vismaz divkārt; 7% ģimeņu pabalsta apmērs samazināsies
Foto: raisingchildren.net.au
No 2022. gada tiks mainīta ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs, trešdien akceptēja valdība. Pabalstu plānots palielināt vismaz divas reizes, 7% ģimeņu pabalsta apmērs samazināsies, bet to plāno kompensēt. Par likumprojektu vēl jālemj Saeimai.

Ģimenes valsts pabalsta sistēma līdz šim paredzēja samaksu par katra dzimušā bērna kārtas skaitli plus piemaksu, ja audzināmo bērnu ir vairāk par vienu. Piemēram, par pirmo bērnu šobrīd vecāki saņem 11 EUR, par otro 22 EUR, par trešo 34 EUR, bet par ceturto un katru nākamo – 50 EUR mēnesī. Par četru bērnu audzināšanu vecāki saņem arī 116 EUR piemaksu. Tātad kopā par četriem bērniem ģimenes valsts pabalstā mēnesī saņem 234 EUR.

 

Jaunā valdības apstiprinātā kārtība šo situāciju mainīs. Par vienu audzināmo bērnu līdz 20 gadu vecumam turpmāk tiks maksāti 25 EUR, par diviem – 100, par trīs bērniem – 225 EUR, bet par četriem un vairāk bērniem 100 EUR mēnesī par katru.

 

Salīdzinot esošo sistēmu ar jauno piedāvāto sistēmu, pieaugums ir redzams. Ģimene, kas audzina četrus bērnus, no nākamā gada pirmā janvāra saņemtu par 165 EUR vairāk nekā pašlaik.

 

Demogrāfs Ilmārs Mežs Latvijas Radio norādīja, ka valdības lēmums bija ļoti gaidīts. Viņš uzsvēra, ka Latvijā ir viens no lielākajiem nabadzības līmeņiem bērnu dēļ visā Eiropas Savienībā (ES) un tas ir jānovērš. Mežs uzsvēra, ka vienmēr būs skeptiķi, kuri teiks – 20 eiro neko neietekmē. Viņš aicināja domāt par tiem, kuriem ģimenes valsts pabalsts ļauj neiekļūt vēl dziļāk nabadzībā. Pēc Meža teiktā, pabalsts varētu būt diferencētāks tomēr jāņem vērā, ka gandrīz visās ES valstīs tas ir universāls visiem. Demogrāfs lēsa, ka ļoti turīgās ģimenes ar bērniem pabalstam nemaz nepiesakās. 

 

Rīgas Stradiņa universitātes lektore, Vidzemes Augstskolas zinātniskā asistente Anna Broka norādīja, ka esošā ģimeņu atbalsta sistēma neatbilst dzīves dārdzībai un vajadzībām, tāpēc papildu finanšu atbalsts ir ļoti vajadzīgs.

 

Resurss: lsm.lv

 atjaunots: 2021.g 24.martā | Tukuma Balss (x231)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies