Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 13.aprīlis
Egils, Egīls, Nauris
4'C
vējš: 2.06m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Biedrība: 83% skolu audzis vakcinēties gatavo pedagogu skaits


Biedrība: 83% skolu audzis vakcinēties gatavo pedagogu skaits
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: patch.com

 

Analizējot pedagogu gatavību vakcinēties un salīdzinot datus janvāra sākumā un martā, secināts, ka 83% skolu un pirmsskolu pieaudzis to pedagogu skaits, kuri ir gatavi vakcinēties, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības dati. Ir virkne skolu, kurās vakcinēties gatavo skolotāju skaits pat divkāršojies un trīskāršojies.

Biedrība norāda, ka kopš gada sākuma pedagogi ir aktīvi interesējušies par vakcinācijas procesu, vakcīnu pieejamību, iespēju vakcinēties kolektīvi darba vietā u.c. aspektiem. Tāpat skolu un pirmsskolu vadītāji, kā arī pedagogi ir interesējušies par platformu vai vietni, kurā būtu iespējama kolektīva pieteikšanās.

Analizējot katras skolas sniegto informāciju, secināts, ka ir novadi un pilsētas, kuros vakcinēties gatavo pedagogu skaits audzis 10% līdz 20% robežās, piemēram, Dobele, Cēsis, Ventspils u.c. Tāpat ir arī skolas, kurās vakcinēties gatavo pedagogu skaits ir dubultojies un trīskāršojies, piemēram, Jelgavā, Siguldā, Madonā, Tukumā u.c.

 
Analizējot pedagogu gatavību vakcinēties reģionu griezumā, secināts, ka lielākā aktivitāte ir Vidzemē un Kurzemē, savukārt zemākā – Latgalē, tāpēc biedrība plāno aktīvāk uzrunāt tieši šī reģiona skolas un pedagogus.

Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola uzsver: "Esam gandarīti par rezultātiem, jo, piemēram, pirmsskolās, kur janvāra sākumā vakcinēties bija gatavi vien 30% pedagogu, redzam, ka šobrīd 70% aptaujāto pirmsskolu vakcinēties gatavo darbinieku skaits ir pieaudzis, patiesībā pat dubultojies (vakcinēties gatavo skaits pieaudzis vidēji par 64%). Tas apliecina, ka informatīvajai kampaņai ir nozīme. Protams, tas nav tikai biedrības nopelns, jo mērķi var sasniegt tikai kopīgā darbā.

 

Redzam, ka daudzas pašvaldības aktīvi iesaistās un aizvien nopietnāk pievēršas organizatoriskajiem jautājumiem. Esam gandarīti, ka arī Rīgā ir izveidota starpinstitūciju darbības koordinācijas grupa, lai īstenotu vakcinācijas procesu."

Lai sniegtu atbildes uz pedagogu jautājumiem un kliedētu dažādus mītus par vakcināciju, Neatkarīgā izglītības biedrība no 15. februāra īsteno akciju #pedagogivakcinējas. Akcijas laikā biedrība aptaujāja skolas par pedagogu gatavību vakcinēties. Aptaujā piedalījās 200 skolas un pirmsskolas no visas Latvijas (20% no tām bija pirmsskolas, 27% – pamatskolas, 39% – vidusskolas, 12% – mūzikas un mākslas skolas, bet 2% – speciālās skolas).

Resurss: multinews.lvatjaunots: 2021.g 31.martā | Tukuma Balss (x54)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies