Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 13.aprīlis
Egils, Egīls, Nauris
4'C
vējš: 2.06m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Apsver iespēju liegt doties uz darbu mediķiem, kuri nav vakcinēti pret Covid-19


Apsver iespēju liegt doties uz darbu mediķiem, kuri nav vakcinēti pret Covid-19
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: healthline.com

 

Ceturtdien, 1. aprīlī, valdības sēdē atsevišķi ministri un premjers Krišjānis Kariņš pieļāva iespēju liegt nevakcinētajiem mediķiem doties uz darbu, lai pasargātu pacientus no inficēšanās ar Covid-19. Nāca priekšlikums nevakcinētajiem mediķiem pašiem segt testēšanas izmaksas.
 

Diskusiju par nevakcinēto mediķu jautājumu sāka zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, paužot bažas par to, ka ļoti daudzi cilvēki ar Covid-19 inficējas tieši slimnīcā. Viņaprāt, šim jautājumam jāpieiet "ne ar mieru laika pieeju". Gerhards uzskata, ka ar personāla motivāciju ir par maz. Arī Kariņš piekrita, ka ir pienācis brīdis, kad valsts var uzstāt - ja grib zināmus darbus darīt, tad jābūt vakcinētiem. Premjers pauda viedokli, ka tos mediķus, kuri izvēlas nesaņemt vakcīnu, varētu aicināt nedoties uz darbu vai pat liegt doties uz darbu.

 

Veselības ministrs Daniels Pavļuts skaidroja, ka saslimstība stacionāros ir samazinājusies un tur novērojama krītoša tendence. Ministrs uzsvēra, ka slimnīcas, līdzīgi kā citas vietas, kur pulcējas daudz cilvēku, ir paaugstināta riska zona, tāpēc mediķi tika vakcinēti kā pirmie.

 

Vairums medicīnas personāla šo iespēju izmantoja, tomēr atsevišķas personas savu apsvērumu dēļ atteicās no vakcinācijas. Vienlaikus Pavļuts teica, ka slimnīcās parādās domstarpības, jo personālam noteikti dažādi testēšanas algoritmi. Tiem mediķiem, kuri nav vakcinējušies, testi jāveic biežāk, nekā vakcinētajam personālam. Ventspils slimnīcā testi esot veikti pat trīs reizes nedēļā. Pēc Lieldienām esot plānots iepazīstināt ar priekšrocībām un atšķirībām, kādas būs pieejamas cilvēkiem, kuri ir pilnībā vakcinēti. Tas attieksies uz visu sabiedrību, ne tikai mediķiem.goo


Resurss: Tvnet.lv

 
atjaunots: 2021.g 01.aprīlī | tukumabalss.lv (x358)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies