Agija, Aldonis
8.64'C
vējš: 4.5m/s

Kristapa Blanka vadītā "Riga FC" ar 6:1 sakauj Jūrmalas "Spartaku"

Latvijas futbola virslīgas 3. kārtas spēlē tukumnieka Kristapa Blanka trenētā "Riga FC" savā laukumā ar 6:1 sagrāva Jūrmalas "Spartaku". Ar trim vārtiem izcēlās Melnkalnes uzbrucējs Stefans Miloševičs, bet četrus no sešiem vārtiem mājniece iesita pēdējo 20 minūšu laikā.

Kā jau bija sagaidāms, tad "Riga" jau no paša spēles sākuma dominēja un gandrīz visu laiku kontrolēja bumbu. Pirmajās minūtēs tas rezultātu nedeva, taču jau ar pirmo iespēju mājniece atklāja rezultātu. "Riga" tika pie stūra sitiena, no vārtu priekšas tā atlēca pie Veslija Natas, kurš to deva raidīja tuvāk vārtiem, taču, atrodoties gaisā, saņēma sitienu no Leonela Vambā. Tiesnesis Aleksandrs Golubevs nozīmēja 11 metru soda sitienu, Dāvis Ošs uzminēja sitiena virzienu, taču Stefans Miloševičs sita gan spēcīgi, gan precīzi - 1:0.

"Spartaks" pirmajā pusstundā, lielākoties pateicoties ļoti daudz kļūdām un brāķiem piespēlēs neko sakarīgu uzbrukumā izveidot nespēja, bet "Riga" 28. minūtē atkal pēc stūra sitiena panāca jau 2:0. Šoreiz 2020. gada virslīgas čempione stūri izspēlēja, pirmā piespēle pa zemi izgāja cauri soda laukumam, nevienu neskarot, bet pēc atkārtota centrējuma soda laukumā no Aksela Andresona Miloševičs apsteidza no vārtiem izgājušo Ošu - 2:0.

Pēc otrajiem vārtiem spēle kļuva daudz aktīvāka, arī "Spartakam" tiekot pie vairākām vārtu gūšanas iespējām. Labākā no tām Abioduna Ogunniji īpašumā, kad Filipi Brizola trāpīja pa Armandu Pētersonu, Ogunniji izejot izgājienā pret Robertu Ozolu, tomēr nigēriešu uzbrucējs trāpīja Ozolam pa plecu.

Arī otrā puslaika sākumā "Riga" turpināja spēlēties ar uguni un dabūja par to samaksāt. "Spartaks" uzbruka vairāk, un 55. minūtē samazināja rezultāta starpību. Raivis Skrebels centrēja soda laukumā no labās malas, pie tālā vārtu staba līdz tai aizsniedzoties Ričardam Fraidejam - 1:2. Brīdi vēlāk pēc stūra stiena Vambā uzkrita virsū Ošam, tomēr jūrmalnieku vārtsargs spēja piecelties un izsist bumbu ārā no vārtu priekšas.

68. minūtē atkal rīdzinieki kļūdijās un uz randiņu ar Ozolu vēlreiz izgāja Ogunniji, tomēr Latvijas izlases vārtsargs vēlreiz izgājienā glāba mājnieci. "Riga" turpināja iekrist aizsardzībā un pie sitiena tika Fraidejs, taču uzsita tieši virsū Ozolam.

"Spartaks" savas iespējas neizmantoja, bet "Riga" 73. minūtē faktiski izbeidza intrigu. No labās malas pretuzbrukumā gar vārtiem piespēli soda laukumā deva uz maiņu laukumā nākušais Vladislavs Fjodorovs, Miloševičs bumbu skaisti palaida sev garām, un no vārtu priekšas Veslijs Nata panāca 3:1.

Pēc zaudētajiem vārtiem "Spartaks" manāmi salūza, un ilgi nebija jāgaida arī līdz ceturtajiem vārtiem. Žans Baptists Leo pēc Miloševiča iegūtās bumbas lieliski uzbrukuma smailē izvirzīja Daņilu Janovu, kurš ar pēdas ārmalu panāca 4:1. Pēc dažām minūtēm Miloševičs varēja sev noformēt hat-trick, tomēr Ošs izgājienā bumbu atsita. Piektos vārtus "Riga" iesita tāpat - aizsardzībā "Spartaks" vairs neatgriezās, un kārtējā izgājienā viens pret vienu 85. minūtē Leo iesita arī pats - 5:1.

"Riga" turpināja spēlēties ar viesu aizsardzību, un Miloševičs tika arī pie sava hat-trick. Janovs viens pats apspēlēja visu "Spartaka" guļošo aizsardzību, Ošs viņa sitienu atsita, tomēr atlēkušo bumbu tīklā trieca Miloševičs, nokārtojot spēles gala rezultātu - 6:1.

Resurss: Sportacentrs.com

atjaunots: 2021.g 04.aprīlī | Tukuma Balss (x451)