Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 24.jūnijs
Jānis
14.64'C
vējš: 1.6m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukumā futbols attīstās visos vecumos! INTERVIJA ar Verneru Akimovu


Tukumā futbols attīstās visos vecumos! INTERVIJA ar Verneru Akimovu

Pagājušajā mēnesī Krievijā noslēdzās Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs futbolā, kuram veselu mēnesi ar aizrautību sekoja līdzi visā pasaulē. Arī Tukumā visās vecuma grupās un pieaugušo konkurencē strauji attīstās sporta spēļu karalis – futbols, tāpēc par jaunākajām aktualitātēm Tukumā futbola dzīvē aicinājām pastāstīt FK Tukums-2000 vadītāju Verneru Akimovu.

 

Verner, šobrīd Latvijas pirmā līgas futbola čempionātā FK Tukums-2000 komanda turnīra tabulā atrodas pirmajā vietā. Kā izskaidrojat tik kolosālu tukumnieku sezonas sākumu?

 

Šosezon komandas trenerim Andrejam Lapsam un Kristapam Dišleram izdevās izveidot labu komandas kodolu. Visa komanda ir pelnījusi lielu uzslavu, jo Latvijas pirmās līgas čempionātu tukumnieki uzsāka daudzsološi. Proti, komanda turnīra tabulā atrodas pirmajā vietā, apsteidzot vairākas spēcīgas komandas, kuru spēlētāji par futbola spēlēšanu saņem algas (komandas no Daugavpils, Rīgas Skonto, jauno, daudzsološo komandu Supernova no Rīgas, kam ir sava futbola jaunatnes akadēmija, Rēzekni u.c.).

 

Ja Tukuma komanda Latvijas pirmās līgas futbola čempionātā izcīnīs ceļazīmi uz futbola virslīgu, vai nākamsezonu tajā startēsiet?

 

Mēs esam par to, ka, ja Tukums tiek pārstāvēts virslīgā, tad komandā ir jāspēlē vietējiem futbola kadriem. Izanalizējot pašreizējo Latvijas futbola virslīgas komandu sastāvu, mēs redzam, ka dažās komandās vakance atrodas, labi, ja vienam – diviem vietējo pilsētu spēlētājiem (pārējie ir viesspēlētāji jeb leģionāri). Mums šāda situācija neapmierina. Mūsu komandas stratēģiskais uzdevums šajā sezonā ir izvirzīts tiešs – treneriem ir uzdots iespēlēt komandas sastāvā maksimāli daudz jaunos Tukuma futbolistus, kas dzimuši 2002. gadā. Mūsu mērķis ir cīnīties par uzvaru visās atlikušajās čempionāta spēlēs. Ja sezonas noslēgumā izcīnīsim tiesības spēlēt virslīgā, mēs šo jautājumu par piedalīšos nākamā gada čempionātā skatīsim atsevišķi. Ar to nevēlos teikt, ka negribam spēlēt virslīgā. Tas noteikti ir mūsu mērķis, bet, vai tas būs šogad, nākamgad vai citu gadu, to rādīs laiks. Svarīgākais, kā jau teicu, nākamajos gados, spēlējot virslīgā, ir tas, lai komandā būtu vairāki tukumnieki. Kurš futbola fans gribēs apmeklēt futbola spēles klātienē, ja komandas sastāvā nebūs neviens vietējais spēlētājs? Mēs nevēlamies spēlēt pie tukšām tribīnēm.

 

Kurus futbolistus varētu nosaukt par šīs sezonas pirmās līgas līderiem?

 

Man prieks, ka komandas kodolu veido vietējie spēlētāji, kuriem palīdz klubam piesaistītie viesspēlētāji. No vietējiem futbolistiem īpašu uzslavu pelnījuši jaunie talanti – Rūdolfs Reingolcs, kas pastāvīgi tiek izsaukts uz Latvijas 2002. gadā dzimušo jauniešu izlasi. Rūdolfu noteikti var saukt par jauno talantu, kam ir izcilas iespējas kļūt par lielisku futbolistu. Izcelt vēlos komandas kapteini Tomu Aizgrāvi, kas ir tukumnieks ar virslīgas futbola spēļu rūdījumu. Uzslavēšu arī Rinaldu Kalnciemu un Tukuma novada pagājušā gada labāko jauno sportistu Ati Ozolu. Uzslavu pelnījuši arī jaunie talanti - Ronalds Leja, Kapars Anmanis, Viesturs Ostrovskis, Rūdolfs Salmiņš un nesen traumu guvušais centra pamatuzbrucējs Kristers Švāns, kas tikko bija izsaukts uz pārbaudi slavenajā futbola klubā Kijevas Dinamo. Ceram, uz drīzu Kristera izveseļošanos.

 

Kurš ir komandas labākais leģionārs, kuru varētu izcelt citu vidū?

 

Šeit noteikti jāuzslavā divdesmit vienu gadu veco viesspēlētāju no Gruzijas Irakli Pirtshalavu. Gruzīņu viesspēlētājs jau tika iekļauts Latvijas pirmās līgas simboliskajā izlasē, kā labākais aizsargs.

 

Kā vērtējat jaunā Latvijas futbola federācijas vadītāja Kaspara Gorkša darbu?

 

Es dzīvē nevēlos, kādu īpaši slavēt vai pelt, man ir labas attiecības ar visiem futbola aprindu cilvēkiem, tostarp Kasparu Gorkšu. Starp citu, nesen sarunājoties ar Gorkša kungu, uzzināju, ka projekta līmenī tiek lemts par to, lai nākamajā sezonā virslīga tiktu paplašināta līdz desmit komandām. Tas nozīmē, ka pirmās līgas pirmās un otrās vietas ieguvēji automātiski iekļūs virslīgā (šobrīd automātiski virslīgā iekļūst pirmās vietas ieguvējs).

 

Kādu atbalstu klubs saņem no Latvijas futbola federācijas, Tukuma domes un sponsoriem?

 

Protams, ka finansējums ir par mazu, lai gan Tukuma dome un citi mums palīdz. Mūsu mērķis ir kļūt par A kategorijas Eiropas futbola akadēmiju, kas ļautu piesaistīt lielākus finansu resursus. Šobrīd gan mūsu klubs ir kvalificējies B kategorijas akadēmijas statusam, līdz ar to finansējums ir mazāks.

FK Tukums-2000 kopumā trenējas 250 bērni un jaunieši. Ir jānotur sasniegtie mērķi. Uz esošo bērnu, jauniešu un pieaugušo futbola spēlētāju skaitu mums vēl nepieciešami 2-3 treneri. Šobrīd par treneriem strādā Kristaps Dišlers, Artjoms Grudcins, Atis Kovaļovs, Sergejs Kovaļovs, Andrejs Lapsa, Oskars Mīļais, Laura Voltere. Būtu normāli, ja klubā būtu savi ārsti un fizioterapeiti. Nepieciešams attīstīt infrastruktūru – jāuzbūvē mākslīgais laukums blakus zaļajam laukumam, jo ar vienu nepietiek. Būtu nepieciešams arī baseins.

 

Kādi panākumi ir FK Tukums-2000 meiteņu futbola komandai?

 

Mēs mūsu klubā vienmēr uz futbola treniņiem gaidām arī meitenes. Piedalāmies dažādos sieviešu futbola turnīros un čempionātos. Ar meitenēm treniņos nodarbojas Laura Voltere.

 

Kā veicas Latvijas telpu futbola čempionātā?

 

Pagājušajā gadā mūsu kluba komanda ir uzsākusi spēlēt Latvijas čempionāta pirmajā līgā telpu futbolā. Savā, Kurzemes zonā, izcīnījām pirmo vietu. Pārspēlē par iespēju iekļūt virslīgā, par mata tiesu zaudējām spēlē pret Liepājas komandu. Telpu futbolā pamatus ielicis ir pieredzes bagātais Edijs Joksts – bijušais Tukuma futbolists. Noteikti jāuzslavē telpu futbola vārtsargs, komandas balsts Arvis Švēders.

 

Kā notiek paaudžu maiņa kluba futbola vadībā?

 

Šajā ziņā esam gājuši ļoti tālu – katrs futbola speciālists – treneris darbojas savā lauciņā. Mūsdienās, ja ir vēlme attīstīties un progresēt, tad jāstrādā profesionāli – nevar vairs viens treneris trenēt visas vecuma grupas spēlētājus. Ir notikusi treneru segmentācija, piemēram, Artjoms Grudcins ir mazo bērnu treners, Oskars Mīļais trenē pirmsskolas vecuma bērnus, Sergejs Kovaļovs trenē lielos bērnus un jauniešus, formātā 8 pret 8, Kristers Dišlers un Andrejs Lapsa ir lielā futbola profesionālie treneri.

 

Kā šobrīd attīstās Tukuma jaunatnes futbols?

 

Latvijas jaunatnes un zēnu futbola čempionātos piedalāmies vairāk nekā desmit vecuma grupās. Ir prieks, ka Tukuma jaunie futbolisti spēlē pilnīgi visās vecuma grupās. Gandrīz visos vecumos mums ir panākumi, jo spējam cīnīties par visaugstākajām vietām. Trijās vecuma grupās pagājušajā sezonā esam spējuši kļūt par čempioniem. Šobrīd vēl sezona nav noslēgusies, bet vairākās vecuma grupās esam starp līderiem. Noteikti vēlos uzslavēt 2007. gadā dzimušos futbolistus, kuri spēlē pēc formāta 8 pret 8. Uzslavas vērti ir U-16 vecuma grupas futbolisti (viņi jau spēlē formātā 11 pret 11), kuri šajā sezonā cīnās par pirmo trijnieku. Arī 2006. gadā dzimušie puikas cīnās godalgotām vietām. Labi panākumi ir 2009. un 2010. gadā dzimušiem futbolistiem, kas labi nospēlēja ziemas reģiona čempionātos.

 

Kā vērtējat Pasaules futbola čempionāta finālturnīra norisi Krievijā, kurā no turnīra ātri izstājās Vācija, kā arī citi favorīti?

 

Tas bija viens no interesantākiem Pasaules čempionātiem, kādus es atminos. Labi noorganizēts. Mēs varam priecāties, ka Eiropas futbols dominē pasaulē. To jau pierādīja ceturtdaļfināla spēles, kurā iekļuva daudzas Eiropas komandas, izņemot divas komandas - no citiem kontinentiem. Mani priecē, ka tik mazās valstīs kā Beļģija un Horvātija ir pareizi organizēta futbola stratēģijas attīstība. Tādēļ arī šīs izlases sasniedza tik augstus rezultātus. Nepatīkamā veidā pārsteidza futbola lielvalsts Vācija, kas ļoti agri izstājās no čempionāta.

 

Par kuru izlasi fanojāt Jūs?

 

Visa čempionāta laikā mana favorītkomanda bija Beļģija, bet finālspēlē mani favorīti bija horvāti. Tas tāpēc, ka tās ir mazas valstis.

 

Vai Francija par Pasaules čempioniem kļuva pelnīti?

 

Francijas izlase visa čempionāta laikā, izņemot vienu spēli, izskatījās ļoti pārliecinoši, tāpēc, nav brīnums, ka viņi kļuva par Pasasules čempioniem.

 

Ko darīt vecākiem, izlasot šo interviju, vēlas, lai viņu atvases, uzsāktu treniņus FK Tukums-2000 futbola nodaļā?

 

Ikvienu interesentu aicinu zvanīt man uz mobilo tālruni 29265225.

 

KRISTAPS BLANKS SLAVĒ TUKUMA FUTBOLU

 

Pirms vairāk nekā gada mūsu laikraksts intervēja vienu no izcilākajiem visu laika Tukuma futbolistiem, bijušo Latvijas valstsvienības izlases spēlētāju Kristapu Blanku, kas toreiz trenēja ne tikai futbola kluba Rīga futbolistus, bet ar FK Tukums- 2000 jauno paaudzi. Lai uzzinātu, kā šobrīd klājas futbola speciālistam, Tukuma Balss Kristapu Blanku aicināja uz interviju.

 

Kristap, kā zināms, šobrīd esi viens no futbola kluba Rīga treneriem, jo arī atbildat uz jautājumiem pēcspēles preses konferencēs. Vai pats esi atvadījies no futbolista karjeras?

 

Šobrīd esmu komandas Rīga galvenā trenera Viktora Skripņika viens no asistentiem. Komandā izjūtu lielu slodzi, tāpēc kopš pagājušā gada vairs netrenēju FK Tukums-2000 jauniešus. No vienas puses, varētu teikt, ka futbolista karjeru esmu beidzis, lai gan, kad Rīga trenējas uz mazā laukuma, arī pats treniņos piedalos kā spēlētājs un nākas gūt arī kādus vārtus. Mūsu komandai Latvijas virslīgā ir izvirzīti lieli mērķi – cīnīties par čempiona titulu vai sliktākā gadījumā par medaļām. Šogad debitējām arī Eiropas līgā, kur divu spēļu summā, par mata tiesu piekāpāmies pazīstamai Bulgārijas komandai Sofijas CSKA. Pirmajā spēlē Sofijā zaudējām ar rezultātu 0:1, bet Rīgā spējām uzvarēt ar 1:0, tādēļ divu spēļu kopiznākumu izšķīra 11 metru soda sitieni. Šajā spēles komponentā diemžēl zaudējām, bet ar kopējo sniegumu palikām apmierināti.

 

Pirms kāda laika Tu dažādās televīzijās strādāji par futbola ekspertu, bet nesen, pasaules futbola čempionāta laikā, debitēji kā futbola komentators. Kā pašam apmierināja jaunais ampluā?

 

Lai gan futbola studijās kā eksperts biju darbojies, futbola komentatora lomā man bija debija. Pasaules futbola čempionāta laikā, kopā ar Anatoliju Kreipānu, nokomentēju 15 spēles un šķiet, ka man viss izdevās. Uzskatu, ka savu eksāmenu komentatora lomā, esmu izturējis. Man tas ļoti patika.

 

Kā vērtē aizvadītā Pasaules čempionāta rezultātus?

 

Šis bija ļoti interesants Pasaules čempionāts. Ātri no turnīra izstājās vairāki favorīti, līdz ar to daudzās spēlēs iznākumu nebija iespējams prognozēt. Vai Francija pelnīti kļuva par Pasaules čempioniem? Jā, franči turnīra gaitā parādīja labu sniegumu, progresējot ar katru spēli. Vienīgi spēlē pret Austrāliju, kurā debitēju kā komentators, franči vēl neparādīja to labāko sniegumu. Franči čempionāta laikā nezaudēja nevienu spēli, ko pierāda statistika – sešas uzvaras, viens neizšķirts. Francijai bija sabalansēts spēlētāju sastāvs, kas jau krietni bija iespēlēts (pirms diviem gadiem daudzi no šiem futbolistiem spēlēja Eiropas futbola čempionāta fināla spēlē, kur gan piedzīvoja zaudējumu), tāpēc viņi par čempioniem kļuva pelnīti.

 

Vai seko līdzi notikumiem arī Tukuma futbolā?

 

Iespēju robežās to daru regulāri. Priecājos, ka Latvijas pirmās līgas futbola čempionātā FK Tukums-2000, ir starp līderiem. Redzams, ka tukumniekiem pirmajā līgā ir jauns, bet talantīgs spēlētāju sastāvs. Bieži laukumā pie spēles tiek 16 gadus vecie jaunie talanti. Tas priecē, jo aug jaunā maiņa. Var manīt, ka treneri ir labi pastrādājuši.

 atjaunots: 2018.g 21.decembrī | Andris Lapiņš (x2356)
Sports, Futbols, Intervijas, Foto

Lavrovs uzvar Latvijas čempionāta motokrosa posmā Dobelē
Lavrovs uzvar Latvijas čempionāta motokrosa posmā Dobelē
2020.g 21.septembrī | Tukuma Balss (x956)
Sandis Poga kļūst par "Golfa Dūžu" sezonas kopvērtējuma čempionu, Artūram Eisakam 4. vieta
Sandis Poga kļūst par "Golfa Dūžu" sezonas kopvērtējuma čempionu, Artūram Eisakam 4. vieta
2020.g 08.septembrī | tukumabalss.lv (x1088)
Sākot ar šodienu, 1. jūniju, Latvijā klātienē tiks atjaunotas vairākas ar izglītību, sportu un kultūru saistītas aktivitātes
Sākot ar šodienu, 1. jūniju, Latvijā klātienē tiks atjaunotas vairākas ar izglītību, sportu un kultūru saistītas aktivitātes
2020.g 01.jūnijā | tukumabalss.lv (x906)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies