Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 13.aprīlis
Egils, Egīls, Nauris
4'C
vējš: 2.06m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Klātienes tirdzniecību atsāk mazie un vidējie veikali. Kad darbu varētu atsākt kafejnīcas?


Klātienes tirdzniecību atsāk mazie un vidējie veikali. Kad darbu varētu atsākt kafejnīcas?
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: riga.lv

 

No trešdienas, 7. aprīļa, klātienes tirdzniecību varēs atsākt visi veikali ārpus tirdzniecības centriem, kuru platība ir virs 7000 kvadrātmetriem. Tāpat varēs tikt organizēta ielu tirdzniecība, kā arī darboties varēs veikali tādos tirdzniecības centros, kuru kopējā tirdzniecībai atvēlētā platība ir zem 7000 kvadrātmetriem.


Vienlaikus arī turpmāk tirdzniecības centros ar platību virs 7000 kvadrātmetriem strādās tikai pārtikas, higiēnas, dzīvnieku barības, optikas preču veikali, aptiekas, grāmatnīcas un pakalpojumu sniegšanas vietas. Pēc Ekonomikas ministrijas aplēsēm, atbilstoši drošajam tirdzniecības protokolam darbu varētu atsākt līdz 9000 tirdzniecības vietu.

Spēkā paliek arī dažādi epidemioloģiskās drošības noteikumi – katram apmeklētājam tirdzniecības vietā būs jānodrošina ne mazāk kā 25 kvadrātmetri platības, savukārt pakalpojumu sniegšanas vietā šī norma ir 15 kvadrātmetri.

 

Āra tirdzniecībā un tirgos būs jānodrošina stingrāka fiziskās distancēšanās prasību noteikšana, jākontrolē apmeklētāju un tirdzniecības darbinieku plūsma, jāieceļ atbildīgā persona par epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu.

 

Lai novērstu pārmērīgus pulcēšanās riskus ielu tirdzniecības organizēšanas vietās un mazinātu iedzīvotāju vēlmi ilgstoši uzturēties un pavadīt brīvo laiku iepriekš minētajās vietās, būs paredzēta prasība nodrošināt, ka ielu tirdzniecības organizēšanas vietā atrodas ne vairāk par 20 tirdzniecības dalībniekiem un netiek rīkoti izklaides pasākumi.

Jau vairāk nekā četrus mēnešus tirdzniecības nozares uzņēmumi ir bijuši spiesti vairākkārt pielāgoties dažādiem valdības lēmumiem. Tirdzniecības nozares uzņēmēji ir ieviesuši jaunās prasības, rīkojas sociāli atbildīgi pret saviem klientiem, darbiniekiem un sabiedrību kopumā. "Ieviestais drošas tirdzniecības modelis ir sevi attaisnojis, būtiski pārkāpumi šajā periodā tirdzniecības vietās nav konstatēti, arī sabiedrība ir mainījusi iepirkšanās paradumus," uzskata Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Rūpīgi sekojot epidemioloģiskai situācijai, Valsts kancelejas direktora vadītā Operatīvā darba grupa izstrādājuši arī nākamos soļus jeb ceļa karti ēdināšanas, skaistumkopšanas, tūrisma un citām saistītajām pakalpojumu nozarēm, lai uzņēmēji varētu prognozēt un plānot savu darbu droša protokola ietvaros, bez kura tuvākajā nākotnē nebūs iespējama neviena klātienes pakalpojumu sniegšana.

Resurss: la.lvatjaunots: 2021.g 06.aprīlī | Tukuma Balss (x199)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies