Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 11.maijs
Karmena, Manfreds, Milda
15'C
vējš: 6.17m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Vakcinācijas centru uzturēšana ik mēnesi izmaksā 1,1 miljonu EUR


Vakcinācijas centru uzturēšana ik mēnesi izmaksā 1,1 miljonu EUR
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: lvportals.lv

 

Lai gan masu vakcinācijas centri līdz šim ir strādājuši vien dažas dienas un daļa vispār vēl nav atvērušies, Veselības ministrija (VM) prasa valdībai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 5,5 miljonus EUR šo centru izveides un uzturēšanas izmaksām. Ar šo summu plānots iztikt līdz 30. augustam. Ik mēnesi centru uzturēšana prasa no valsts 1,1 miljonu EUR.

Visdārgākā īre par nesen kā izveidoto masu vakcinācijas centru ir “ATTA centrā” Krasta ielā (59 tūkstoši EUR mēnesī). Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā īres maksa mēnesī ir paredzēta aptuveni 40 tūkstošu EUR apmērā. Katram no šiem centriem ir plānots arī ik mēnesi segt komunālos maksājumus 8740 EUR apmērā, apsardzes izdevumus teju 14 tūkstošu EUR apmērā, iekārtu nomu (no 12 līdz 22 tūkstošiem EUR), izdevumus dezinfekcijas līdzekļiem no 11 līdz 17 tūkstošiem eiro. Līdz ar to “ATTA centra” iekārtošanai vakcinācijai un tā uzturēšanas izdevumu segšanai no valsts tiek prasīti 105 058 EUR. Savukārt telpu noma un citi uzturēšanas izdevumi Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā tiek lēsti aptuveni 102 325 EUR mēnesī.
 

Rīgā ir paredzēts izveidot arī 7 vakcinācijas teltis. Vienas šādas telts iekārtošana un uzturēšana (īre, komunālie maksājumi, apsardze, uzkopšana) izmaksās vairāk nekā 41 tūkstoti mēnesī. Vakcinācijas centru izveides un uzturēšanas izmaksas Rīgas centrāltirgū un Kongresu namā ir teju uz pusi zemākas - aptuveni 22 tūkstoši EUR.

 

Viszemākie izdevumi- aptuveni 15 tūkstoši eiro mēnesī - plānoti centros, kas iekārtoti vai vēl tikai tiks iekārtoti Madonas pilsētas sporta centrā, sporta centrā “Mēmele” Bauskā, Alūksnes kultūras centrā, Salaspils sporta hallē, Kuldīgas vieglatlētikas manēžā, Tukuma 3. pamatskolas sporta zālē, Talsu sporta centrā, Olaines sporta namā, Jaunolaines sporta namā, Saldus sporta namā.

 

Tiesa, ņemot vērā katra centra vakcinācijas jaudas, vislētāk valstij viens vakcinējamais izmaksās Rīgas 19. vidusskolā, Rīgas Hanzas vidusskolā un Rīgas 15. vidusskolā iekārtotajos vakcinācijas centros. Ja katrā no šiem centriem nedēļā tiks vakcinēti vismaz 5000, tad centra vakcinācijas izmaksas būs 0,78 eiro (protams, nerēķinot vakcīnas cenas un vakcinācijas izmaksas).

 

Savukārt visaugstākās izmaksas, rēķinot uz vienu vakcinējamo, būs reģiona pilsētās izvietotajos centros, kuros plānots vakcinēt 1000 cilvēkus nedēļā. Veselības ministrija uzsver, ka izvēlētie risinājumi ir ekonomiski pamatoti un atbilstoši masveida vakcinācijas centru plānošanas vadlīniju prasībām.

 

Līdz ar to, kopējais indikatīvais finansējums veido 5 587 529 EUR. Vienlaikus VM atzīmē, ka aprēķins ir indikatīvs, jo notiek intensīvs darbs ar pašvaldībām par vakcinācijas centra izveidošanu un uzturēšanu.

 

Daļa no izmaksām ir mainīgas (piemēram, komunālie maksājumi, uzkopšana, dezinfekcija), un to apmērs būs atkarīgs no Latvijā pieejamo vakcīnu daudzuma un attiecīgi vakcinācijas centru darba intensitātes.

 

VM rosina Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt Veselības ministrijai (Nacionālajam veselības dienestam) finansējumu, kas nepārsniedz 1 036 913 EUR, lai nodrošinātu nacionāla mēroga vakcinācijas kompleksu darbību, un finansējumu, kas nepārsniedz 4 550 616 EUR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, lai segtu izdevumus, kas pašvaldībām radušies 2021. gadā, nodrošinot nacionāla mēroga vakcinācijas kompleksu darbību.

 

Šis jautājums ir iekļauts šodienas valdības sēdē. Iepriekš, kad vakcinācijas centru izveide un uzturēšana tika apspriesta valdībā, premjers Krišjānis Kariņš bija nesaprašanā, kāpēc ir jāpiešķir tik liela summa, ja jau daļa Covid-19 naudas ir novirzīta pašvaldībām.

Resurss: nra.lv/Ilze Šteinfelde
atjaunots: 2021.g 13.aprīlī | Tukuma Balss (x189)
Novados, Tukums

Engures novada sportiste Modra Ignate devusies uz Eiropas komandu čempionātu soļošanā
Engures novada sportiste Modra Ignate devusies uz Eiropas komandu čempionātu soļošanā
vakar | Tukuma Balss (x77)
Tukuma skolu audzēkņi saņēmuši zinātniskās pētniecības darbu valsts posma apbalvojumus
Tukuma skolu audzēkņi saņēmuši zinātniskās pētniecības darbu valsts posma apbalvojumus
vakar | Tukuma Balss (x47)
Dziedātāja Samanta Tīna devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā
Dziedātāja Samanta Tīna devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā
vakar | Tukuma Balss (x118)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies