Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 11.maijs
Karmena, Manfreds, Milda
15'C
vējš: 6.17m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

"Venipak" līdz jūlijam plāno Latvijā uzstādīt 200 bezkontakta pakomātus


"Venipak" līdz jūlijam plāno Latvijā uzstādīt 200 bezkontakta pakomātus
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: venipak.lv

 

Šā gada februārī starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums "Venipak" uzstādījā pirmos bezkontakta pakomātus Latvijā. Līdz aprīļa beigām Latvijā būs pieejami 100, bet līdz jūlijam – 200 termināļi. Tāds būs pieejams arī Tukuma novadā.

Saskaņā ar programmatūras izstrādes uzņēmuma "Search Node" veikto pētījumu "E-komercijas tendences 2021" ("e-commerce Trends 2021") 7 no 10 pircējiem atzinuši, ka pandēmijas dēļ sākuši vairāk iepirkties interneta veikalos. Liela daļa pētījumā aptaujāto uzņēmumu (78%) 2021.gadā plāno palielināt savu e-komercijas budžetu, kas nozīmē, ka katrs otrais tirgotājs savu biznesu plāno pārorientēt uz digitālo vidi, ja tas vēl nav izdarīts. Tas savukārt paredz jaunas darbavietas un ekonomikas attīstību, jo būs nepieciešami projektu vadītāji, pārdevēji, grāmatveži, digitālie konsultanti, kurjeri un citi speciālisti. Tiešsaistes pārdošanas vide turpinās attīstīties un pielāgoties klientu vajadzībām, lai sniegtu ātru, patīkamu un ērtu iepirkšanās procesu, kā arī tikpat efektīvu pirkuma piegādi un saņemšanu.

"2020.gadā paku piegāde Latvijas klientiem palielinājās par 45%. Tik straujš privātpersonu (B2C) nozares klientu pieaugums motivē gan mūs, gan citus piegādes pakalpojumu sniedzējus turpināt risināt loģistikas izaicinājumus, piemēram, sūtījumu reāllaika izsekošanu, iespējas izvēlēties piegādes veidus un automatizētu procesu ieviešanu. Pēc-pandēmijas situācijai attīstoties šādā virzienā, redzam, ka aizvien vairāk uzņēmumu "pārcelsies" tikai uz interneta pārdošanu un loģistikas pakalpojumu nozīme būs nenovērtējami svarīga," skaidro Venipak vadītājs Justas Šablinskas.

Viņš stāsta, ka B2C sektora pieprasījuma pieaugums ir radījis nepieciešamību pēc piegādēm tajā pašā dienā, padarot to par uzlabojumu jomu, kas, visticamāk, dominēs paku piegādes tendencēs. Investīcijas piegādes infrastruktūrā un digitālajās tehnoloģijās, kā arī ērtāku paku termināļu atrašanās vietu meklēšana būs uzmanības centrā gan 2021.gadā, gan ilgtermiņa stratēģijā.

Tiešsaistes pārdošana palīdz ievērot drošību un distanci, savukārt Venipak palīdz vēl mazliet vairāk, piedāvājot bezkontakta pasūtījumu saņemšanu - lai saņemtu sūtījumu, pakomātā esošajā kamerā tikai jānoskenē QR kods. Paredzams, ka šī sūtījumu saņemšanas metode palīdzēs koronavīrusa izplatīšanās kontrolē, jo cilvēkiem vairs nebūs jāpieskaras ekrāna virsmai vai jāgaida rindā pie paku skapja - paku saņemšanas laiks tiks samazināts no 30-45 sekundēm uz 3-5 sekundēm.


Pagājušā gada decembrī Venipak ieviesa pirmos 11 bezkontakta pakomātus Lietuvas pilsētās ar lielāko sūtījumu apjomu - Viļņā, Kauņā, Klaipēdā, Šauļos un Paņevežā. Februārī pirmie bezkontakta pakomāti tika uzstādīti arī Latvijā. Līdz aprīļa beigām Latvijā būs pieejami 100, bet līdz jūlijam - jau 200 termināļi. Tie būs pieejami Rīgā, Aizkrauklē, Ādažos, Bauskā, Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā, Limbažos, Līvānos, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Koknesē, Kuldīgā, Ķekavā, Madonā, Ogrē, Olainē, Pļaviņās, Preiļos, Rēzeknē, Rūjienā, Salaspilī, Saldū, Salacgrīvā, Saulkrastos, Tukumā, Ventspilī un Valmierā. Kopējās investīcijas apredzētas 2 miljonu EUR apmērā.

Resurss: nozare.lv
atjaunots: 2021.g 16.aprīlī | tukumabalss.lv (x104)
Novados, Tukums

Engures novada sportiste Modra Ignate devusies uz Eiropas komandu čempionātu soļošanā
Engures novada sportiste Modra Ignate devusies uz Eiropas komandu čempionātu soļošanā
vakar | Tukuma Balss (x77)
Tukuma skolu audzēkņi saņēmuši zinātniskās pētniecības darbu valsts posma apbalvojumus
Tukuma skolu audzēkņi saņēmuši zinātniskās pētniecības darbu valsts posma apbalvojumus
vakar | Tukuma Balss (x48)
Dziedātāja Samanta Tīna devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā
Dziedātāja Samanta Tīna devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā
vakar | Tukuma Balss (x118)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies