Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 11.maijs
Karmena, Manfreds, Milda
15'C
vējš: 6.17m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tiesa atsāks skatīt “Pienava wind” vēja parku lietu; spriedums būs jūnijā


Tiesa atsāks skatīt “Pienava wind” vēja parku lietu; spriedums būs jūnijā
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: la.lv

 

Pērngad vēja parka attīstītājs SIA “Pienava wind” iesniedza pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā par 2020. gada 25. marta Tukuma novada Domes lēmumu neakceptēt vēja parka “Pienava” būvniecību Tukuma novadā. Šā gada 19. februārī notika tiesa, kurā tika izziņots, ka spriedums tiks nolasīts 19. aprīlī, taču tā vietā lieta ir atjaunota.

Tiesa lēmusi atsākt lietas iztiesāšanu atbilstoši Administratīvā procesa likuma 244. pantam – “ja tiesas apspriedes laikā tiesa atzīst par nepieciešamu noskaidrot jaunus apstākļus, kuriem ir nozīme lietā, vai papildus pārbaudīt esošos vai jaunus pierādījumus, tā atsāk lietas izskatīšanu pēc būtības.” Tiesa ir plānojusi aicināt papildu lieciniekus, kā arī aicinājusi procesa dalībniekus sniegt papildu informāciju. Lietu atkārtoti izskatīs šā gada 3. jūnijā.


Savu pērngad iesniegto pieteikumu tiesai “Pienava Wind” pamatoja ar to, ka Tukuma pašvaldība, pieņemot lēmumu, ir nepareizi interpretējusi vispārējos tiesību principus un nav ņēmusi vērā Vides pārraudzības valsts biroja Ietekmes uz vidi novērtējumu, kas pieļauj 22 vēja turbīnu būvniecību vēja parkā “Pienava”.

Neviena būvniecības iecere Tukuma novadā līdz šim vēl nebija izsaukusi tik izteiktus sabiedrības protestus. Pret vēja elektrostaciju parka “Pienava” būvniecību bija saņemti 10326 iedzīvotāju parakstīti iebildumi (8210 klātienē parakstīti, bet 2116 bija elektroniski parakstīti portālā manabalss.lv).


Tukuma novada Domes sastādītais lēmumprojekts par vēja parku būvniecības neakceptēšanu bija balstīts apjomīgā atzinumā, kura secinājumi izrietēja no Satversmes normām, starptautisko tiesību normām, vides tiesību aktiem, Satversmes tiesas spriedumiem un no administratīvo tiesu judikatūras.

Šajā atzinumā tika norādīti tādi riski, kā vēja parka iespējamais kaitējums videi, izjaucot sugu bioloģisko daudzveidību, īpaši ciešot putniem un aizsargājamām sikspārņu sugām, kā arī ainavas neatgriezeniska sabojāšana, jo vēja ģeneratoru torņi paredzēti divreiz augstāki, nekā jebkur Latvijā šobrīd ir uzstādīti. Tāpat atzinumā uzsvērti riski iedzīvotāju veselībai un viņu dzīves kvalitātei vispār, un paustas bažas, ka no vēja parku uzbūvēšanas var ciest daļa pašreizējās novada uzņēmējdarbības. Bez tā norādīts nekustamā īpašuma vērtības samazināšanās risks, un ka vēja parks negatīvi ietekmēs apkārtnē esošos kultūrvēsturiskos un tūrisma objektus. Atzinumā paustas arī bažas par vēja ģeneratoru drošību avāriju un ugunsnelaimju gadījumos, kā arī vēl citi aspekti.atjaunots: 2021.g 20.aprīlī | tukumabalss.lv (x88)
Novados, Tukums

Engures novada sportiste Modra Ignate devusies uz Eiropas komandu čempionātu soļošanā
Engures novada sportiste Modra Ignate devusies uz Eiropas komandu čempionātu soļošanā
vakar | Tukuma Balss (x75)
Tukuma skolu audzēkņi saņēmuši zinātniskās pētniecības darbu valsts posma apbalvojumus
Tukuma skolu audzēkņi saņēmuši zinātniskās pētniecības darbu valsts posma apbalvojumus
vakar | Tukuma Balss (x47)
Dziedātāja Samanta Tīna devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā
Dziedātāja Samanta Tīna devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā
vakar | Tukuma Balss (x118)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies