Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
2019.gada 15.oktobris
Eda, Hedviga, Helvijs
8'C
vējš: 3.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

8_Tukuma metals NTZ_44849.JPG

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  
12.jūlijā Tukumā

   Precību spēles Tukumā 2019


Precību spēles Tukumā 2019


Piektdien 12.jūlijā

Gatavojoties lielajai svētku svinēšanai, piektdien - pirmās svētku dienas vakarā pilsētas centrā - Brīvības laukumā svētku atklāšana. Kā satikšanās – ar pirmo saskatīšanos, varbūt nedrošību vai tieši otrādi – lielu interesi.
Svētku atklāšanas programma sāksies pulksten 21.00, bet vakara balli, krēslai iestājoties, spēlēs Ventspils bigbends un DJ Roberts Lejasmeijers.
Pasākums noritēs līdz pulksten 3.00


Sestdien 13.jūlijā

Svētku otrā diena nosaukta senās tradīcijas vārdā - par Precību tirgus dienu. Te notiks lielā satikšanās, kad pilsēta pilna ļaužu – savējo un ciemiņu, kas ieradušies baudīt svētkus, iegriezties tirdziņā (jo kas gan tie par svētkiem bez tirdziņa), apskatīt pilsētu, klausīties koncertus, vērot ļaudis, uzzināt ko jaunu un līksmot visas dienas garumā.

Satikšanās vietas būs vairākas, bet dienu sāksim Brīvības laukumā. Te, visas dienas garumā, būs iespēja baudīt koncertprogrammu, kur pamatā muzicēs dueti – skaistākie muzikālie pāri, kas dziedās, protams, par mīlu. Starp mūziķiem būs Jolanta Gulbe un Deniss Paškevics, grupa “Carousel”, Ineta Rudzīte un Ainārs Bumbieris un daudzi citi. Te dižosies un izrādīsies arī Tukuma pilsētas un novada smukākie, jestrākie, romantiskākie un aizraujošākie amatiermākslas kolektīvu pāri. Vakaru Brīvības laukumā noslēgs grupas “Menuets” koncerts, bet nakts balli spēlēs grupa “Vēja runa”.

Blakus Brīvības laukumam atradīsies Kāzu iela (viss par un ap kāzu organizēšanu Tukuma novadā un ne tikai), Mākslinieku iela (mākslas brīvdabas izstādes, radošās darbnīcas performances), Ēdamiela (iespēja ieturēties) un Smukumtirdziņš (amatnieku un mājražotāju tirdziņš), bet Tukuma pilsētas Kultūras namā – kāzu tērpu izstāde “Saulesmeitas precībās”, savukārt Durbes pilī – “Franču mežģīnes”.

Tradicionāli amatnieku tirdziņš notiks turpat blakus – skvērā pie Naudas avotiņa. Runā, ka te tirgošanās vedusies kā senos laikos, tā arī pēdējos gados Tukuma pilsētas svētkos. Esam uzrunājuši un gaidīsim ciemos atkal labākos meistarus – amatniekus un mazos ražotājus. Domājams, interesanti būs atkal satikties kā pircējiem, tā tirgotājiem. Tirgotāji, mazu pacietību – pieteikšanās sāksies 15.maijā.

Pēcpusdienā tiks atklāta Pauzera pļavu Festivāla skatuve. Te, kā ierasts, noslēgsies lielais svētku gājiens, kura moto šogad “Ar auto uz kāzām”. Vakarā uz skatuves varēsim sastapt Ralfu Eilandu ar svētku orķestri, grupu “Otra Puse”, jauniešu iemīļoto - “Carnival Youth”. Gaidāms arī vērienīgs gaismu un strūklaku šovs. Nakts diskotēku spēlēs DJ Vento.

Pasākumi ilgs līdz pulksten 3.00

 

Svētdien 14.jūlijā

Svētku trešā diena – svētdiena iesāksies tradicionāli ar velobraucienu “Jaunā pāra modināšana”.
Zinot, ka iepriekšējā dienā būs ballēts kā pa kāzām (cik iederīgs šis teiciens ir mūsu svētkos), svētdienas dienas programma būs rāmāka, aicinot viesus doties uz laukiem, kur kolekcijas dārzā “Rozītes” Sēmes pagastā (vien 10-15 minūšu braucienā no Tukuma) rožu un daiļo mākslu burvību varēs baudīt dārza piknika pasākumā “Mīlestības labirints”.
Tiem, kas paliks pilsētā, pulksten 14.00 piedāvāsim doties uz kora “Maska” koncertu Tukuma ev.lut.baznīcā. Savukārt, Pilsētas parkā bērni varēs eksperimentēt un kļūt par brīnumdariem kopā ar izklaides un izglītības centru “Zili brīnumi”.
Taču pats svarīgākais notikums gaidāms svētdienas vakarā. Proti, pulksten 22.00 ikviens svētku apmeklētājs aicināts uz Durbes estrādi, kur ar vērienīgu lieluzvedumu “Precību spēles Tukumā” noslēgsies trīs dienas ilgušie svētki. Lieluzvedumā piedalās ap 1200 dejotāju un dziedātāju no Tukuma, Engures, Jaunpils un Kandavas novadiem, kā arī Jūrmalas. Mūzikas skaņu rakstus izspēlēs tautas mūzikas kapela Katrīnas Dimantas vadībā un vairākas folkloras kopas. Lieluzveduma režisors – Juris Jonelis, deju virsvadītāja – Zanda mūrniece, virsdiriģents – Romāns Vanags.
Precīzāka programma vēl sekos.2019-06-13 | Anita Bajāre
Tukumā

Valsts svētku sarīkojums "Es dzimtai zemei paklanos…” Lapmežciemā
Brančs "Valguma pasaulē", Rudens veltes
Eiropas Putnu vērošanas dienas 2019.g. 5.-6. oktobrī

    Pasākumi
15.oktobrī 11:00 Tukumā, Tukuma pilsētas kultūras namā
Detektīvizrāde bērniem "Perturbons"
18.oktobrī 11:15 Lapmežciemā, Lapmežciema tautas namā
KINO diena multfilma "Lielais ceļojums"
20.oktobrī 12:00 Engurē, Engures kultūras namā
Izglīto sevi "Kustinācijas" projektā
20.oktobrī 16:00 Tumē, Tumes kultūras namā
VESTARDA ŠIMKUS solokoncerts
26.oktobrī 18:00-22:00 Tukumā, Durbes pilī
Leģendu nakts Durbes pilī
14.novembrī 19:00-21:00 Tukumā, Tukuma pilsētas kultūras namā
Koncertstāsts Latvijai "Sirdspuksti"
17.novembrī 19:00 Lapmežciemā, Lapmežciema tautas namā
Valsts svētku sarīkojums "Es dzimtai zemei paklanos…” Lapmežciemā
    Aktuāli
no 25.septembra līdz 25.oktobrim
  Zantē, Zantes kultūras namā
Zantenieku foto izstāde "Dārza brīnumi 2019"
no 5.oktobra līdz 7.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Izstāde “Ieva Krūmiņa. Tekstils”
no 7.jūnija līdz 22.decembrim
  Tukumā, Durbes pilī
izstāde “MEŽĢĪŅU ŠARMS UN NOSLĒPUMI”
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
no 2.septembra līdz 20.augustam
  Džūkstes pasaku muzejā
Izstāde "Brīnumlādītes"
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif

 

comforthouse_250x250_125533.gif

 

reklama_45944.png

    AptaujaSīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2019 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies