Mirta, Ziedīte
2.64'C
vējš: 2.53m/s

Latvijas U18 izlase pēdējā pārbaudes spēlē pirms PČ uzvar Vāciju

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas U18 izlase Frisco pilsētā Teksasā (ASV) aizvadījusi pēdējo pārbaudes spēli pirms čempionāta, ar 5:1 pārspējot Vācijas vienaudžus, divu vārtu pārsvaru iegūstot jau spēles pirmajā periodā.

Jau septītajā minūtē precīzs bija Niks Feņenko, bet divas minūtes vēlāk rezultātu dubultoja bijušais hokeja kluba "Tukums" audzēknis Ģirts Silkalns. Anrī Ravinskis guva vēl vienus vārtus otrajā periodā.

Spēles noslēdzošajā trešdaļā Latvija panāca pat 5:0, kad vārtus guva Klāvs Veinbergs un Darels Dukurs. Latvijas aizsardzība kapitulēja tikai vienu reizi, kad piecas minūtes līdz beigu sirēnai goda vārtus guva Kevin Niemenz.

Spēli vārtos uzsāka Kārlis Mežsargs, bet spēles vidū viņu nomainīja Marks Slavinskis. Komandas sastāvā uz laukuma devās arī cits HK "Tukums" bijušais hokehists Rainers Dārziņš

Gatavojoties pasaules čempionātam, U18 izlase kopumā aizvadīja piecas pārbaudes spēles un izcīnīja divas uzvaras. Bez spēles ar Vāciju, divas pārbaudes spēles bija vēl pret HK Rīga komandu- ja pirmajā spēlē ar rezultātu 1:4 tika piedzīvots zaudējums, tad otrajā jauniešu izlase bija pārāka ar 2:1. Bez tam tika aizvadīti arī divi mači pret Latvijas pieaugušo izlases kandidātiem- pirmajā zaudēts ar 1:6, bet otrajā- 1:5.

Pasaules U18 čempionātā elites grupā piedalīsies desmit komandas. Latvijas izlase spēlēs B grupā kopā ar Zviedriju, Kanādu, Baltkrieviju un Šveici, savukārt A grupā spēkosies Krievija, ASV, Čehija, Somija un Vācija. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, grupā jāieņem vietu labāko četriniekā. Pirmo spēli Latvijas U18 izlase aizvadīs pēc Latvijas laika 4:00 naktī uz otrdienu, kad spēkosies ar Šveices vienaudžiem.

U18 jauniešu pasaules čempionāts sākotnēji bija plānots Detroitas pilsētā, tomēr labākas epidemioloģiskās situācijas dēļ tas tika pārcelts uz Frisko pilsētu. Covid-19 pandēmijas dēļ šosezon pasaules čempionāti hokejā norisinās tikai elites divīzijā, līdz ar to dalībnieku sastāvs divīzijās paliks nemainīgs arī 2022. gada pasaules čempionātos.

Resurss: lhf.lv

atjaunots: 2021.g 25.aprīlī | Tukuma Balss (x591)