Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 11.maijs
Karmena, Manfreds, Milda
16'C
vējš: 5.14m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Saziedoti nepieciešamie līdzekļi Tukumā aizdedzināto puišu atbalstam


Saziedoti nepieciešamie līdzekļi Tukumā aizdedzināto puišu atbalstam
Foto: Privātais arhīvs

 

23. aprīļa rītā Tukumā, iespējams, ar degšķidrumu tika apliets un aizdedzināts Normunds Kindzulis un cietis arī Artis Jaunkļaviņš. Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienība "Mozaīka" paziņojusi, ka ir savākti nepieciešamie naudas līdzekļi un šobrīd visi tiek aicināti neziedot vairāk naudu, kamēr nekas nav vairāk zināms par Normunda veselības stāvokli.

 

Jau ziņojām, ka 23. aprīli VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku daudzdzīvokļu namā Kurzemes ielā, Tukumā. Ugunsdzēsēji konstatēja divus cietušus cilvēkus, kuri bija apdeguši. Izsaukta arī policija.

 

Kā masu medijiem stāsta A. Jaunkļaviņš, viņu liktenīgajā rītā 4:00 pamodināja Normunda kliedzieni, kurš kāpņutelpā izmisīgi saucis pēc palīdzības. Nepaguvis saģērbties, Artis izskrējis kāpņutelpā, domājot, ka draugu, ar kuru dzīvoja kopā vienā dzīvoklī, kāds sit. "Manā acu priekšā viņš dega, viņš agonijā kliedza, raudāja un lūdzās pēc palīdzības," portālam "Delfi" atklāja  Artis. Viņš ir pārliecināts, ka Normunds apliets ar degšķīdumu un aizdedzināts, proti, cietis uzbrukumā. Tajā naktī Armands pārradies mājās pēc draudzenes apmeklējuma ar, kuru vasarā bija nolēmis doties ārzemju ceļojumā.

 

Jaunkļaviņš uzbrukumā īstenošanā aizdomās tur kādu vīrieti, kurš abiem cietušajiem "uz savu iedomu pamata vai homofobisku motīvu vadīts" esot vairākkārt draudējis un pieprasījis vienā dzīvoklī dzīvojošajiem jauniešiem "aizvākties no pilsētas". Par draudiem ticis ziņots policijai.

 

Notikušo mikroblogošanas vietnē "Twitter" komentējušas valsts augstākās amatpersonas, tostarp Valsts prezidents Egils Levits un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Levits uzsvēris, ka naidam Latvijā nav vietas. "Ja apstiprināsies, ka Tukuma noziedznieka motivācija ir bijusi naids pret kādu sabiedrības daļu, tad tas pastiprina viņa vainu. Latvijas sabiedrības vērtība ir iecietība, un šāda naida izpausme vienlaikus ir noziegums pret sabiedrību," norāda Valsts prezidents.

 

Līdzīgu viedokli paudis arī Kariņš, kurš atzīmēja, ka savstarpēja cieņa, iecietība un brīvība ir vērtības, kas veido mūsu sabiedrības drošības un attīstības pamatu. "Mums kopīgi jārūpējas, lai novērstu naida veicināšanu un diskrimināciju sabiedrībā. Nežēlīgais noziegums Tukumā ir rūpīgi jāizmeklē un vainīgajiem jāsaņem sods," raksta premjers.

 

Resurss: Tvnet.lv/LGBT

 

 

 
atjaunots: 2021.g 25.aprīlī | Tukuma Balss (x3506)
Novados, Tukums

Engures novada sportiste Modra Ignate devusies uz Eiropas komandu čempionātu soļošanā
Engures novada sportiste Modra Ignate devusies uz Eiropas komandu čempionātu soļošanā
vakar | Tukuma Balss (x77)
Tukuma skolu audzēkņi saņēmuši zinātniskās pētniecības darbu valsts posma apbalvojumus
Tukuma skolu audzēkņi saņēmuši zinātniskās pētniecības darbu valsts posma apbalvojumus
vakar | Tukuma Balss (x49)
Dziedātāja Samanta Tīna devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā
Dziedātāja Samanta Tīna devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā
vakar | Tukuma Balss (x118)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies