Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 11.maijs
Karmena, Manfreds, Milda
14'C
vējš: 5.14m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Trīs mēnešus pirms Tokijas spēļu starta pret Covid-19 sāk vakcinēt Latvijas olimpiešus


Trīs mēnešus pirms Tokijas spēļu starta pret Covid-19 sāk vakcinēt Latvijas olimpiešus
Emīls Vasermanis. Foto: tukums.lv

 

Nepilnus trīs mēnešus pirms Tokijas olimpisko spēļu sākuma trešdien Rīgā pret Covid-19 sāka vakcinēt Latvijas delegācijas dalībniekus, poti saņemot gan sportistiem un treneriem, gan citiem olimpiskajās norisēs iesaistītajiem. Sportistu atšķirīgo plānu dēļ vakcinācija katram būs pieejama pēc individuāla grafika. Pirmo vakcīnu saņēmuši arī Tukuma šāvēji Emīls Vasermanis un Lauris Strautmanis.


Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) liek uzsvaru uz maksimāli drošām Tokijas spēlēm, tomēr vakcinēšanās nebūs obligāta. Eiropā situācija ar olimpisko komandu vakcinēšanu ir ļoti dažāda. Pilnībā vakcinētas ir vien Izraēlas un Lietuvas delegācijas. Vakcinācija ir uzsākta piecās valstīs, bet līdz spēļu sākumam to plāno izdarīt vēl 10 valstis – to skaitā arī Latvija.

 

Aprīļa beigās Tokijas olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 12 Latvijas sportisti sešos sporta veidos. Tomēr lielākajā daļā sporta veidu atlase vēl nav noslēgusies un Latvijas delegācijas vakcinējamo personu sarakstā ir iekļauti 99 cilvēki – gan sportisti, gan apkalpojošais personāls un mediju darbinieki, kas Tokijas spēles atspoguļos klātienē. 

Oficiāla Latvijas olimpiskās delegācijas paplašinātajā sarakstā iekļauto personu vakcinācija Rīgā sākās 28. aprīlī. Pirmajā dienā vakcīnas saņēma apmēram pa 10 sportistiem un treneriem, kā arī trešdaļa Latvijas paralimpiskās delegācijas dalībnieku. 

 

17 valstu komandas vēl tikai plāno vakcinēšanās procesu, bet astoņas delegācijas – Albānija, Andora, Lihtenšteina, Bosnija un Hercogovina, Somija, Zviedrija, Norvēģija un Šveice – paziņoja, ka neplāno vakcinēties. Par daļu valstu oficiāla informācija nav.

 

 Tokijas spēļu organizatori ir radījuši īpašu vadlīniju rokasgrāmatu, kur strikti aprakstīti noteikumi, kā risināsies sacensības, treniņi un pārvietošanās.

 

Vadlīniju gala versiju rīkotāji sola publicēt jūnija sākumā, bet jau tagad zināms, ka sportisti Japānā varēs ierasties ne agrāk kā piecas dienas pirms starta.

 

Olimpiskajās spēlēs paredzēts regulāri veikt Covid-19 testus un regulāri mērīt temperatūru, kaut gan tobrīd Tokijā būs apmēram 30 grādu karsts. Latvijas olimpiskās komandas galvenā ārste Līga Cīrule pastāstīja, ka Tokijā katram sportistam būs jāiesniedz savs dienas aktivitāšu un pārvietošanās plāns. Cīrule arī piebilda, ka ne tikai sportistiem sacensībās karstums ir nopietns pārbaudījums, tādēļ viņa sagaida, ka epidemioloģiskajā uzraudzībā lielāks uzsvars būs uz analīžu veikšanu.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2021.g 30.aprīlī | Tukuma Balss (x74)
Novados, Tukums, Sports

Engures novada sportiste Modra Ignate devusies uz Eiropas komandu čempionātu soļošanā
Engures novada sportiste Modra Ignate devusies uz Eiropas komandu čempionātu soļošanā
vakar | Tukuma Balss (x74)
Tukuma skolu audzēkņi saņēmuši zinātniskās pētniecības darbu valsts posma apbalvojumus
Tukuma skolu audzēkņi saņēmuši zinātniskās pētniecības darbu valsts posma apbalvojumus
vakar | Tukuma Balss (x46)
Dziedātāja Samanta Tīna devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā
Dziedātāja Samanta Tīna devusies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Roterdamā
vakar | Tukuma Balss (x117)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies