Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 16.jūnijs
Justīne, Juta
23.64'C
vējš: 1.6m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

POLITISKAIS DISIDENTS Ruslans Straķis prognozē Tukuma novada vēlēšanu rezultātus


POLITISKAIS DISIDENTS Ruslans Straķis prognozē Tukuma novada vēlēšanu rezultātus
FOTO: RUSLANS STRAĶIS

 

Tukuma novada domē tiks ievēlēti 19 deputāti.
Balstoties uz balstiesīgo skaitu katrā novadā, sanāk, ka tukumniekus pārstāvēs 11 deputāti, kandavniekus 4, engurniekus 3, jaunpiliešus tikai 1 deputāts. Lai no saraksta vismaz viens tiek ievēlēts par partijas sarakstu jānobalso aptuveni 800 cilvēkiem.

 1. Nacionālā Savienība “TAISNĪGUMS”
Daigas Rečas skolu direktoru un pedagogu saraksts. Max 22 kandidāti. Provizoriski iegūs 2 vietas jaunā Tukuma novada domē. Iepriekš par Rečas NSL sarakstu savas balsis atdeva 877 pilsoņi, Rečas kundze saņēma 257 plusiņus. Uz šodienu tas būtu max 1 mandāts, bet jāņem vērā vairāki faktori.

- Rečas aktivitāte, publiskā retorika un atskaites iedzīvotājiem. Arī gūtā politiskā ietekme izveidojot jaunu koalīciju.
- opozīcijas organizētā apmelnošanas kampaņa, kura noteikti viņai sniedza plašu atpazīstamību, ne tikai negatīvu, bet arī pozitīvu.
- Rečas komandai pievienojās daudzi skolu direktori un pedagogi, arī citi cienījami novadnieki.

Vēlos arī atzīmēt to, ka Kurzemes radio debatēs Normunds Rečs un Daiga Reča noteikti no klātesošajiem bijuši kompetentākie. Bet ir viens melns plankums, man ir informācija, ka vienojušies ar Valmieras grupējumu pa tiešo un vienošanās paredz neaiztikt izpildvaras grupējuma cilvēkus par to saņemot dažādus labumus. Pierādījums tam ir visiem publiski redzams, Tukuma slimnīcas vadītāju apstiprināja savā amatā, Tukuma siltums vadītāju apstiprināja savā amatā, pēkšņi 2020.gada vasarā mainīja savu publisko retoriku un apņemšanos par domes administrācijas tīrīšanu no grupējuma cilvēkiem, bet tieši viņi ir lojāli un lobē grupējuma uzņēmumus. Pārsteigums bijis, kad Rečas kundzes savā Facebook profilā slavēja Domes administrācijas nodaļas vadītāju Ģirtu Ruģeli par darbu pilsētas labā, kaut gan tas ir konkrētākais Kampara sabiedrotais, kurš Rudovskim un Šulcam zvana biežāk nekā savai mātei.

2. Politiskā partija “KPV LV”
Ivetas Ziemeles saraksts. Nepilnīgs saraksts. Neredzu iespēju savākt daudz balsu, lai iekļūtu domē. Iveta iepriekš nebija deputāts un līdz ar to nav pieredzes pašvaldības darbā. Lai tukumnieki atbrīvotos no Valmieras grupējuma varas, visus spēkus jākoncentrē spēcīgākajiem sarakstiem konkurentiem, kuri stājas pretīm Kampara politiski ekonomiskajam grupējumam.

3. Partija “VIENOTĪBA”
Šķēles marionešu saraksts Kampara vadībā. Jau vismaz gadu atmaskoju Kampara politiski ekonomiskā grupējuma veiktās darbības un viņu piekopto sistemātisko korupciju Tukuma novada pašvaldībā un līdz Ministru kabinetam. Vairāk par 1 mandātu neredzu. Iepriekš ieguva 1230 balsis un divus mandātus. Citos novados 2017.gadā nav startējuši, bet 2018.gada Saeimas vēlēšanās Jaunpils novadā saņēma 56 balsis, Engures novadā 257 balsis, Kandavas novadā 186. Balstoties uz 2017.gadu, saraksts varētu iegūt divus mandātus, bet kāpēc šoreiz saraksts max iegūs 1 mandātu:

- absolūtais vairākums jeb 85-95% iedzīvotāju ar Kariņa darbu ir neapmierināti un izsakās ļoti negatīvi,
- pietuvināto uzņēmumu lobēšana Tukumā - SIA Telms, SIA Strabag, SIA FS Noma, SIA FS Transports utt. to ir daudz vairāk.
- Kampara bibliotēka, nelegālās atbērtnes, Magņitska figurantu OIK koģenerācijas stacija, Jaunsātu karjeru jeb olu afēra utt.

Vienotība un apvienības “Jaunā Vienotība” veidojošās “Tukuma pilsētai un novadam” partijas ir korupcijas un varas visatļautības simbols. Tukuma jaunais novads tikai iegūtu bez Vienotības pārstāvības tajā ar Valmieras/Rīgas interešu bīdīšanu un tukumnieku interesēm pretēju lēmumu pieņemšanu. Ir grūti iedomāties tos cilvēkus, kuri ar paceltu galvu cilpo līdz vēlēšanu iecirknim un atdod savu balsi par šo korupcijā noslīkušo partiju. Ja nu vienīgi radinieki, draugi un kādi labuma guvēji.

 

4. Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
Tukuma mēra Normunda Reča saraksts. Provizoriski iegūs 2-3 mandātus. Tukuma novadā 2017.gadā ieguva 778 balsis, Kandavas novadā 447, Engures novadā 2283 balsis, bet domāju, ka vairākums balsoja par Gundara Važas komandu nevis par NA idejām, tāpēc grūti paredzēt cik aizies un nobalsos par Reču, partijas ideoloģijas dēļ. Lokāli tas parasti nestrādā, tāpēc daži simti varbūt atdos savu balsi par NA, kas kopsummā uz 2017.gadu izskatās kā 1400-1500 balsis, kas ir tuvu diviem mandātiem. Sarakstā ir trīs Tukuma domes un viens Jaunpils domes deputāts Arvis Rasa. Ir vairāki faktori, kas paredz pilsoņu atbalsta pieaugumu:

- mēra amats sniedz visaptverošu atpazīstamību un autoritāti, daudzi Normundā ieraudzīja racionālu, mierīgu pašvaldības vadītāju, kas balstās saprātā nevis emocijās, kā to dara viņa sieva Daiga Reča,
- regulāras publikācijas domes informatīvajā bezmaksas izdevumā, kas tiek piegādāts visiem novada iedzīvotājiem,
- opozīcijas organizētā apmelnošanas kampaņa, kura noteikti viņam sniedza plašu atpazīstamību, ne tikai negatīvu, bet arī pozitīvu.

Sarakstā ir vairāki cienījami cilvēki. Bažīgu dara tikai viens moments, ēnu koalīcija, bet tā nav koalīcija ar Kampara atzaru, bet tiešā sadarbība ar Valmieras grupējuma spici, bet rezultāts mums tukumniekiem no tā nemainās, Tukuma kase turpina papildināties, grupējuma cilvēki praktiski visos pašvaldības vadošajos amatos lobē viņu intereses. Piemēram, Tukuma slimnīcas vadītāja Dzintra Rabkeviča lobē SIA Telms intereses, bet Tukuma siltums vadītājs Gundars Kūla lobē koģenerācijas intereses, Tukuma ūdens šefs tāpat, Domes administrācijas bijušais Komunālās daļas vadītājs Ģirts Ruģelis, praktiski visi lobē Valmieras grupējuma līdera biznesa intereses. Reči pēc vienošanās aktīvi sāka aizstāvēt visus pašvaldības ilglaicīgos kadrus un pat savā Facebook profilā publiski slavēja Ruģeli par lielisko darbu tukumnieku labā. Krasa attieksmes maiņa, informācija par 3000 eiro mēnesī un tālākā publiskā darbība tikai apstiprina visu augstāk aprakstīto. Diemžēl. Valmieras grupējums Rečus uzskata par nodevējiem, tāpēc ja būs iespēja izveidot jaunu koalīciju no TPN/JV/LRA/JKP/PAR, tāda būs izveidota bez viņiem un LZP/LZS, un Tukuma izzagšana milzīgos apmēros turpināsies ierastā režīmā.

5. Latvijas Zaļā partija
Tukuma vicemēra Agra Zvaigzneskalna un Kandavas mēra Ingas Priedes saraksts. Pirmais uzsāka cīņu pret Kampara politiski ekonomisko grupējumu neapzinādamies, ka patiesībā cīnās ar valstī ietekmīgāko politiski ekonomisko Valmieras grupējumu. Sekoju viņa darbībai un biju ļoti priecīgs, kad izdevās pārliecināt citus deputātus izveidot jaunu koalīciju, nepakļauties Kampara grupējuma kundzībai un sastādot budžetu ietaupīt novadam vismaz divus miljonus eiro, kurus ieguldīja novada attīstībā. Provizoriski iegūs 5-6 mandātus, kas nav pietiekami līdz galīgai uzvarai pār Valmieras grupējuma ietekmi apvienotajā novadā, tāpēc visus savus atbalstītājus aicinu balsot tieši par šo sarakstu, kas var palielināt pārstāvību domē par 2-3 mandātiem (tik daudz mandātu varētu iegūt “Tukuma attīstībai” ja būtu nodibināta), kas kopumā būtu 7-9 mandāti un būtu noteicošais spēks jaunajā novadā. LZP sarakstā katrs ceturtais deputātu kandidāts ir “Tukuma attīstībai” kustības domubiedrs, kuras idejas visu iepriekšējo gadu esmu publiski sludinājis, ka padzenot grupējumu no Tukuma pašvaldības mēs ietaupīsim daudzus miljonus ik gadu, viņi būs mūsu acis un ausis domes administrācijā. Mums būs piekļuve informācijai, tātad arī visas nelikumības ja tādas domē būs arī pēc vēlēšanām tiks izgaismotas manos video sižetos un cīņa ar Valmieras grupējumu turpināsies arī nākamos 4 gadus, bet mums ir iespēja uzvarēt jau 6.jūnija rītā, ja būsim vienoti.
Arī bez manis rakstītā un “Tukuma attīstībai” cilvēkiem, sarakstā ir ļoti daudz spēcīgu personu, kurus nevaru neminēt.

- Kandavas mēre Inga Priede, par kuras darbu kandavnieki ļoti labi atsaucās, pozitīvi novērtē viņas darbu un cīņu par Kandavas novada saglabāšanu.
- Kaspars Liepa ar veiksmīga uzņēmēja pieredzi un nu jau arī ir iegūta laba pieredze pašvaldības darbā.

Saraksta līderi varu raksturot kā ļoti profesionālu un ne reizi esmu pārliecinājies par kompetences augsto līmeni salīdzinot ar mazo novadu domes priekšsēdētājiem, jo Tukums ir lielākā pilsēta, administratīvais centrs, arī risināmo jautājumu klāsts ir daudz plašāks, kas uzliek pašvaldības vadītājiem lielāku atbildību un kompetences prasības. Bet ņemot vērā to, ka LZP līderi ir Tukuma vicemērs un Kandavas mērs, tad šai komandai ir abas kompetences un zināšanas, gan vadot centru, gan vadot mazāku novadu.
2017.gadā par LZP sarakstu Tukuma novadā balsoja 1704 pilsoņu un ieguva 3 mandātus, pietrūka 56 balsis, lai iegūtu 4 mandātus. Kandavas novadā 685 balsis. Balstoties uz 2017.gada laika posmu, šodien būtu 3 mandāti, bet jāņem vērā, ka gan Inga Priede nebija Kandavas mērs, kas dod atpazīstamību un būtisku politisko izaugsmi, kā arī LZP nebija koalīcijā un tās biedrs nebija vicemēra amatā, kurā var pierādīt sevi. Tāpēc ņemot vērā politiskā kapitāla izaugsmi, prognozēju 5-6 mandātus bez manu atbalstītāju un sekotāju atbalsta, bet ar atbalstu +2-3 mandāti, tātad 7-9 mandāti, kas pieliktu stabilu resnu punktu Valmieras grupējuma diktātam mūsu novadā un Tukumu pārvaldītu tukumnieki, kā tam arī ir jābūt.

6. “Kustība "Par!"", Jaunā konservatīvā partija
Pavisam nesaprotams veidojums Tukumā, kuru steigā izveidoja tikai ar vienu mērķi, noturēt Tukuma kasi Valmieras grupējuma interesēs. Iegūt vismaz 1 mandātu iespējamai Valmieras grupējuma vēlamai koalīcijai. Vēl neesmu paspējis publicēt video sižetu, kurā viegli pierādīšu, ka JKP un PAR! ir Šlesera un Šķēles kabatu partijas. Viņu sarakstā nav neviena cilvēka, kuru būtu vērts īpaši izcelt vai pieminēt un viņiem ir vismazāk pārstāvētais saraksts, tikai 10 cilvēki no 22. Provizoriski nevienu mandātu neiegūs, tāpēc neatdodiet savu balsi Šleseram. Grūti noticēt, ka JKP ir Šlesera, bet pacieties, es 100% pārliecināšu visus, ka tā ir patiesība. Un īpaši dīvaini ir tas, ka sarakstā ir tikai 10 kandidāti, bet novadā izvietotas lielas un dārgas vides reklāmas blakus Vienotības vides reklāmai. Gan Vienotību, gan JKP/PAR! pārvalda Valmieras grupējums. Tā nav sakritība.

7. “LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"
Tukuma vicemēra Jāņa Eisaka un Jaunpils mēres Ligitas Ginteres saraksts. Provizoriski iegūs stabilus 3 mandātus.
Jaunpils novadā 2017.gadā aptuveni 90% nobalsojušo savas balsis atdeva par labu ZZS, kopā 615 balsis. Iepriekš rakstīju, ka Jaunpils novadam ir viens mandāts ja rēķinam pēc balstiesīgo skaita visā lielajā novadā kopsummā. Tāpēc varam droši prognozēt, ka jaunpilieši arī šoreiz savas balsis atdos Jaunpils mēram Ligitai Ginterei, cilvēkam, kurš pārstāvēs viņu intereses lielajā novadā. Kandavas novadā 2017.gadā par LZS atdeva 743 balsis, kas provizoriski palielina LZS pārstāvību līdz diviem mandātiem. Tukuma novadā ieguva 1189 balsis, stabils mandāts, ja rēķinam, ka viena mandāta vērtība ir aptuveni 800 pilsoņu balsis. Tāpēc diezgan stabili varam prognozēt šim spēkam 3 mandātus. LZS vēl ir ejams pašattīrīšanās ceļs no Kampara politiski ekonomiskā grupējuma cilvēkiem. 2018.-2020.gadā notika nepieciešamā tīrīšana, piemēram, Arvīds Driķis nolicis savu mandātu partijas biedru spiediena dēļ, jo stutēja Tukuma kases turētāju koalīciju. Arī Jānis Eisaks laika gaitā izpratis un ieraudzījis grupējuma koruptīvās darbības, ieraudzījis tā patieso seju un ietekmi uz pilsētas, un novada labklājību, tāpēc atbalstīja jaunu koalīciju, kura brīva no Valmieras grupējuma ietekmes bija nepilnus 6-7 mēnešus līdz grupējuma spice neizmantoja trīs partiju koalīcijas nesaskaņas, kuras radās dēļ domes izpilddirektora amata. Reči ietekmīgā amatā vēlējās redzēt savu cilvēki, ģimenes draudzeni, bet LZP un LZS to nav atbalstījuši. Šobrīd sarakstā Valmieras grupējumu pārstāv Tukuma slimnīcas vadītāja Dzintra Rabkeviča, kura lobēja SIA Telms intereses, savukārt, Dzintras meita uz sava grausta sienas izvietoja Kampara politiski ekonomiskā grupējuma partijas reklāmu

sīkāk šeit - https://www.facebook.com/egija.vilhemsone.7/videos/232701075221590/?

Arī Mārim Kalniņam neuzticos, jo neskaitāmas reizes publiski ir atbalstījis veco Valmieras grupējuma varu un tās biedrus. Ņemot vērā to, ka sarakstam būs 3 mandāti, tad droši varam paredzēt, ka domē tiks ievēlēts Jaunpils mērs Ligita Gintere un Tukuma vicemērs Jānis Eisaks. Kurš būs trešais? Es aicinu balsot par “Tukuma attīstībai” kustības domubiedru Artis Jaunkļaviņš , kurš pavisam nesen cietis nelaimē, glābjot savu degošo draugu, pats ir cietis un guvis ķermeņa apdegumus. Arta vectēvs Agris Jauņkļaviņš, ļoti cienījams novadnieks, kurš būdams Augstākās Padomes deputāts, balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu, par to vēlāk ciešot no komunistu atriebības, tanī skaitā no Jura Šulca atriebības. Agris Jaunkļaviņš bija arī Tukuma rajona padomes priekšsēdētājs, piedalījies LZS atjaunošanā.

8. Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība”
Valmieras grupējuma politisks spēks. Lielākā likme tagad ir likta tieši uz LRA, kuras pamatuzdevums ir atgriezt absolūto kontroli pār Tukuma kasi, bez Reču starpniecības. Sarakstā daudzi Tautas partijas jeb Šķēles partijas biedri. Oranžie, bārdainie, pumpainie jeb Valmieras grupējums, tā tiek saukta arī par Grūtupa grupu, jo advokāts Grūtups bija Valmieras grupējuma smadzene. Imants VALERS, Kaspars Gribusts, Agnese Ritene, Modris Liepiņš un citi bijušie Tautas partijas biedri. Arī Mārtiņš Limanskis , esošais TPN deputāts iepriekš bijis Tautas partijā. Ja Agnese Ritene šobrīd ir Tukuma domes deputāts no LZS saraksta un pārgāja uz LRA tīri aprēķina dēļ, jo uzskata, ka no LRA ir lielākas iespējas tikt pārvēlētai. Ritenes kundze atbalsta jauno Tukuma domes koalīciju, tāpēc neko sliktu par Agnesi nevaru teikt. Par Modra Liepiņa manevriem varētu teikt to pašu, labākas izredzes tikt ievēlētam no LRA saraksta nekā no reputāciju zaudējušās TPN partijas, bet vai tā nebija izplānota figūru pārvietošana no zema reitinga saraksta uz augstāka reitinga sarakstu papildinot LRA sarakstu ar atpazīstamu tukumnieku, lai dotu nepieciešamo vilkmi, rādīs laiks! Modris visus iepriekšējos gadus stutēja Valmieras grupējuma koalīciju un ļoti šaubos, ka tiekot ievēlētam apvienotā novada domē to pārstās darīt. Tāpat kā pārējie Engures domes deputāti, kuri atbalstīja SIA Strabag, SIA Telms, Kampara sabiedroto Ramoliņu (Stiga RM) un citas grupējuma barotavas, un visdrīzāk to arī turpinās darīt Tukuma novada domē. Tātad viss ir acīmredzams.

Vēl varu minēt to, ka LRA reklāmas kampaņu organizē Šķēles PR speciālists no SIA Esplanāde, vairāk informācijas lasi manā citā ierakstā - https://www.facebook.com/100050890743612/posts/322058902833799/?d=n

- https://www.facebook.com/100050890743612/posts/321319672907722/?d=n

- https://www.facebook.com/100050890743612/posts/321977582841931/?d=n

9.“Tukuma pilsētai un novadam" jeb apvienības “Jaunā Vienotība” partija
Valmieras grupējuma saraksts. Visu rakstīto par Vienotību var attiecināt arī uz šo satelītpartiju, praktiski tā ir viena grupa. Tikai vieglāk muļķot cilvēkus pēc principa skaldi un valdi. Domā, ka balso par citu cilvēku kopumu, bet patiesībā aizkulisēs pārvalde atrodas vienu un to pašu cilvēku rokās. Provizoriski vairāk par 1-2 mandātiem saraksts neiegūs. Saraksts ir nepilnīgs, tikai 19 kandidāti un pārsvarā tie paši Šulca cilvēki un ģimenes locekļi. 2017.gadā TPN ieguva 6 mandātus jeb 2847 balsis, kas šodien būtu tikai 3 mandāti, citos novados nestartēja, līdz ar to saikne ar citiem novadiem sen jau pazaudēta. Sarakstā nav iepriekšējā lokomotīve Ēriks Lukmans, kuru plusoja 1170 reizes, tātad viens mandāts nost. Otrais populārākais saraksta cilvēks Modris Liepiņš tagad ir LRA sarakstā. Vēl vienu mandātu varam noņemt nost. Aivars Volfs  tika gāzts par krāpnieku biznesa lobēšanu un aizdomām par korupciju. Normunds Rečs pametis TPN biedru rindas un tagad atrodas NA sarakstā. No sešiem 2017.gada atzītākajiem kandidātiem trīs vairs nav TPN rindās, bet ceturtais bijis gāzts no amata. Par Aldi Siliņu vispār paklusēšu, kas atstāja Slampes un Džūkstes iedzīvotājus ziemā salt, par ko bija atstādināts no darba pienākumu izpildes pašvaldību uzņēmumā Komunālserviss Tilde. Publiski Šulca pašvaldībā nebija no 2014.gada, bet patiesībā viņš vienmēr aizkulisēs bīdīja savas un oligarhu intereses, un praktiski turpināja ietekmēt domē notiekošos procesus - https://www.facebook.com/ruslans.strakis.10/videos/188365009536523/?

Šulcs ir pensionārs un viņa vēlētāju ar katru gadu paliek mazāk. Ir acīmredzami, ka Šulca kungs nevēlējās atgriezties, viņu palūdza atgriezties dēļ ārkārtējas situācijas, Tukuma kase vairs nebija drošībā. Arī Intara diriģenti atrodas Rīgā un bija dots uzdevums mazināt jaunās domes vadības partiju reitingu. Mērķis attaisno līdzekļus. Viss jau būtu sanācis ja neuzrastos es un nepastāstītu patiesību par aizkulisēs notiekošo. Patiesā politika notiek aizkulisēs un tukumnieki tagad ir politiskā kursa maiņas procesa liecinieki. Jūs pārziniet tikai nelielu daļu no aizkulisēs notiekošā. Tukumnieki ir apvienojušies, lai uzvarētu Valmieras grupējuma diktatūru, ne visu var atklāt, bet dažas detaļas no “deep state” tiek publiskotas uz āru, kas tikai pierāda to, cik sīva cīņa patiesībā notiek aizkulisēs. Drošības dienestiem dots uzdevums noturēt Tukuma kasi jebkādām metodēm, ir iejaukta Tukuma policijas vadība, laikraksta NTZ redakcija, lielie Latvijas mediji kā Latvijas avīze un LTV, uzņēmēji, domes administrācija un opozīcijas deputāti. Tiek izteikti draudi, notiek izsekošanas, fiziskas, tiesiskas vajāšanas un telefonu sarunu noklausīšanās. Advokātu biroji ir pieslēgti, lai uzvarētu jauno Tukuma domes vadību tiesas procesos un pārsūdzētu iepirkumu komisijas lēmumus par labu citiem uzņēmumiem, kuri nav Valmieras grupējuma barotavas. Valmieras grupējums pārvaldīja Tukumu pēdējos 15-20 gadus un tagad uzvedas kā Tukuma pilsētas īpašnieki. Piesūkušies pie mūsu budžeta naudas. Es esmu redzējis kādās mājās dzīvo šie kungi, kādus ekskluzīvus ciematus būvē un attīsta, kādās automašīnās brauc, kādas salas apmeklē un kādas dārgas izklaides, un aizraušanās var sev atļauties. Un tas viss notiek uz mūsu tukumnieku rēķina. Par visu augstāk atklāto un aprakstīto pēc idejas mani jau sen vajadzētu nošaut un arī bija vairākas reizes draudēts. Pagaidām atrodos Nīderlandē un jūtos kaut nedaudz drošībā, bet jau pavisam drīz atgriezīšos, lai turpinātu cīnīties ar viņiem nacionālā mērogā. Man par viņiem ir visa informācija. Patiesībā esmu arī apmierināts, ka nestartēju pats Tukuma vēlēšanās, tādā veidā noņemot jebkādas šaubas par manu godaprātu, jo neesmu personīgi ieinteresēts, lai par mani balsotu. Tā nebija mana prioritāte. Noņemot maskas un atklājot patiesās sejas, tagad esmu pārliecināts, ka ne Jurim Šulcam ne viņa runasvīram Intaram vairs neizdosies apmuļkot tukumniekus. Intars starp citu pirms dažiem gadiem Šulcu, Rudovski un Kamparu ir apmelnojis tāpat kā apmelno esošo domes vadību, bet tagad plecu pie pleca startē kopā. Divkosīgi. Tikai norāda uz kādu neredzamo roku, kura virza figūras uz šaha dēļa.

NOBEIGUMS.

Prognoze: Taisnīgums 2, Vienotība 1, NA 2-3, LZP 5-6, LZS 3, LRA 2-3, TPN 1-2.

Nevar skatīties saraksta cilvēkus nodalīti no saraksta līdera un partijas disciplīnas.
Un, protams, nevar domāt, ka līdera ietekme uz saraksta kandidātiem ir vienmērīgi liela. Tā, protams, nav. NA arī ir cilvēki, kuri nepakļausies Reča uzstādījumam stutēt Valmieras grupējumu. Būs spiediens, bet viņi tādā gadījumā mainīs partiju un pārnāks uz to partiju, kuras pozīcija noteiktajā būtiskā jautājumā sakrīt ar viņa pozīciju.
Protams, ka labākais veids kā visu restartēt ir balsot par kandidātiem, kuri sarakstos atrodas sākot no vidus un līdz pēdējam sarakstā, jo augšā liek tuvākos sistēmai/grupējumam/spicei, kuri noteikti pakļausies partiju disciplīnai un grupējuma uzstādījumiem, bet tie ir sapņi, jo realitātē cilvēku masu psiholoģija tā nedarbojas. Cilvēki akli uzticas līderiem un 70-80% gadījumos, jo augstāk cilvēks atrodas sarakstā, jo vairāk viņu pluso. Cilvēki arī baidās atbalstīt jaunus nezināmus cilvēkus. Daudzi faktori strādā par labu sistēmai, jo tāda ir cilvēku daba. Sanāk, kādi esam mēs, tāda ir sistēma. Nu, tad, lūk!

  • Tukumniekiem draudzīgākā koalīcija

LZS + LZP

Vienīgie nav saistīti ar Tukuma novada ilggadējiem saimniekiem, Valmieras grupējumu un tā Kampara atzaru. Matemātiski ļoti tuvu 8-9. Koalīcijai vajag 10. Ja visi mani uzrunātie atbalstītāji sekos manam ieteikumam, tad ir visas iespējas pielikt resnu punktu Valmieras grupējuma valdīšanai mūsu dzimtā novadā. Varat nojaust cik lielas pārmaiņas notiks pašvaldībā, praktiski sāksies lielā tīrīšana. Tas būs 21.gs. notikums Tukumā, jo uzvarēt ietekmīgāko Latvijas grupējumu ir ārkārtīgi grūti. Tas ir astoņkājis ar neierobežotām iespējām.

  • Tukumniekiem normāla jeb esošā koalīcija

(LZP + LZS) + (NA/Taisnīgums)

Ir savi plusi un mīnusi. Pluss, ka notiek naudas līdzekļu izlietojuma kontrole un jau pirmā mazā uzvara, Kurzemes ielas pārbūves 3.posmu atdeva SIA A.C.B. kompānijai. Daži teikt, bija dārgāks nekā SIA Strabag, bet mēs jau zinām, ka SIA Strabag vienmēr no saviem domes kadriem izspiež papildus izdevumus un galā cena ir dārgāka nekā citiem. Otrkārt, Kampara atzars pelna un naudu izmanto savās politiskās cīņās un afērās, kuru dēļ visi novadnieki zaudē daudz vairāk. Tieši šī koalīcija ietaupīja 2 miljonus eiro, kurus vecie būtu izzaguši caur fiktīviem iepirkumiem. Pārmaiņas notiek arī administrācijā, bet lēni un negribīgi. Kas runā par labu šādai koalīcijai, tas, ka Reči un Šulcs/Kampars ir naidīgās attiecībās un publiski nekad koalīciju neveidos. Tāpēc vienīgie sabiedrotie ir tie paši LZS un LZP, varbūt arī LRA, kurā Kampara/Šulca ietekme protams nav. To var izskaidrot ar to, ka Kampara atzars nekad nepiedos nodevību. Pagaidām ir redzams, ka LZS, LZP, NA un Taisnīgums pietiks mandātu, lai izveidotu koalīciju arī bez LRA. Daudzi domā, ka LRA ir laba alternatīva, skaisti iepakota, uzfrišināti, liela reklāma utt. Bet tas ir solis atpakaļ pie tā no kā mums ir jāmūk tālāk. Noteikti tur ir arī labi cilvēki un nestrādās pretēji tukumnieku interesēm. Bet esiet ļoti uzmanīgi. Vārdu sakot šī koalīcija ir laba ar to, ka viens otru kontrolē, bieži publiski dzirdam pārmetumus, bet tā ir demokrātiska koalīcija, tas ir labāk, nekā klusi izzog mūsu budžeta naudu un mēs pat nenojautām, ka tas notiek. Es ceru, ka Reči saņemsies dūšas, lai beidzot sāktu darbu pie pašvaldības iztīrīšanas no grupējumam lojāliem cilvēkiem, pārstās ar viņiem sadarboties un iemācisies vienoties ar koalīcijas partneriem. Šī noteikti ir labāka un godīgāka koalīcija par iepriekšējo Jaunās Vienotības koalīciju. Matemātiski stabila koalīcija ar 12-14 mandātiem.

  • Tukumniekiem nedraudzīgākā koalīcija

TPN + JV + LRA

Valmieras grupējuma atzari kopā. Pumpēs mūsu naudu vēl vairāk, būs jāizlīdzina bilance dēļ 2020.gadā ietaupītajiem miljoniem.
Matemātiski nesanāk izveidot šādu koalīciju, kopā 4-6 mandāti, kas ir ļoti par maz.

  • Maz ticama koalīcija

TPN + JV + NA + Taisnīgums + LRA

Ja būs tāda, tad tā balstīties uz ekonomisku labumu, jo publisko apvainojumu jūra starp TPN/JV un Rečiem dara gandrīz neiespējamu šāda veida sadarbību. Kā jau iepriekš rakstīju TPN/JV nevar piedot nodevību. Matemātiski tuvu, lai izveidotu. No 8 - 11 mandātiem. 50/50. Jāņem vērā, ka arī LZS ir grupējumam draudzīgi cilvēki, bet maz ticams, ka tie tiks ievēlēti.

  • Otrā iespējamākā koalīcija

LZS + LZP + LRA

Atkarībā no ievēlētiem cilvēkiem no LZS un LRA saraksta. Gandrīz visu novadu mēru un vicemēru koalīcija. Iespējams, pati kompetentākā koalīcija. Paredzu, ka būs trīs mēra vietnieki. Pārāk daudz līderi, kuri vēlēsies attiecīgu amatu. Interesanti vai LRA vēlēsies mainīt personālijas pašvaldības kapitālsabiedrībās un administrācijā, jo Kampara atzars tomēr ir Kampara, tas nekas, ka partiju barotavas ir tās pašas. Līdzsvars un abpusēja kontrole arī paliek, līdzīgi kā tas būtu pie esošās koalīcijas (LZS+LZP+NA+Taisnīgums). Matemātika 10-12 mandāti, kas ir pietiekami, lai izveidotu koalīciju.

  • Maz ticama koalīcija

LZS + LZP + TPN + JV

Ņemot vērā to, ka no TPN visdrīzāk tiks ievēlēts Juris Šulcs, tad sadarbība ir iespējama. Ja TPN būs divi mandāti un otrais ievēlētais būs Intars, kurš Valmieras grupējuma uzdevumā apmelnoja Jāni Eisaku un Agri Zvaigzneskalnu, tad diez vai pēdējie vēlēsies sadarboties ar savu lielāko apmelotāju. Un cik zināms, tad LZP un LZS arī sāka mazināt Kampara politisko ietekmi novadā. Matemātiski var izdoties, 10-12 mandāti, bet praktiski nav iespējama.

Ir redzami trīs bloki.

  • LZS + LZP

(Gintere, Eisaks, Zvaigzneskalns, Priede) Lokomotīve Agris Zvaigzneskalns.

  • NA + Taisnīgums

(Rečs, Reča)
Lokomotīve Normunds Rečs

  • TPN + JV + LRA

(Šulcs, Lebeda, Važa)
Lokomotīve Gundars Važa

Pirmie divi būs noteicošie, kuri paši varēs izveidot koalīciju vai arī sabloķējoties ar trešo, kādu no atzariem.

Kas ir zināms?

Kā trešais bloks saskaņoti par mēru virzīs Gundaru Važu. Tas ir uzstādījums no Rīgas, Valmieras grupējuma spices. Saistība ir acīmredzama. Visi trešā bloka dažādu partiju deputātu kandidāti aktīvi spiež “like” LRA sarakstam, it īpaši Gundaram Važam.
Es personīgi pazīstu tos kungus aizkulisēs, tie ir ļoti viltīgi stratēģi ar bagātu pieredzi PSRS armijas speciālo vienību struktūrās.

Otrais bloks vēlas, lai mērs paliek Normunds Rečs vai arī būs gatavi iet uz kompromisu, lai par mēru iet kāds no LZP/LZS, jo matemātiski viņiem paredzu vairāk mandātu (8-9), bet NA/Taisnīgums tikai 4-5. Līdz ar to uz mēra krēslu varēs pieteikties kandidāts, kurš iegūs vislielāko iedzīvotāju atbalstu jeb plusiņu, tāpēc paredzu cīņu starp Reču, Zvaigzneskalnu un Priedi. Kāds no viņiem varētu būt mērs un paredzu arī šajā koalīcijā trīs vietniekus, jo bloks no 4 partijām. Tātad katrai partijai amats. 2017.gadā otrais atzītākais novadnieks bijis Agris Zvaigzneskalns ar 828 plusiem un tikai 129 svītrojumiem (otrais vismazāk svītrotākais pēc Kaspara Liepas), bet Normundam Rečam bija 330 un praktiski tik pat arī svītrojumi, Ingai Priedei bija 258 plusi un 92 svītorjumi. Ja atbalsta pieaugums paliks līdzīgā amplitūdā, tad Agrim Zvaigzneskalnam būs visas tiesības un iedzīvotāju atbalsts, lai kļūtu par jaunapvienotā Tukuma novada domes priekšsēdētāju. Ja rūpīgi izvērtējam politisko piedāvājumu, tad ir jāizvēlas starp tukumniekiem Reču un Zvaigzneskalnu vai engurnieku Važu. Ja tukumnieki balsos par LRA, tad palīdzēs Valmieras grupējumam iedabūt mēra amatā engurnieku, tāpēc iesaku balsot par Tukuma līderiem, kuri labāk pārzin administratīvā centra problēmas un atšķirībā no reģionāliem vadītājiem ir pieredze vadīšanā. Esat vienoti un gudri.

Paldies, ka izlasīji līdz galam. Šeit izklāstīju savu subjektīvo redzējumu balstoties uz savu pieredzi, iepriekšējo gadu vēlēšanu rezultātiem, pēdējo gadu notikumiem un citu politikas entuziastu prognozēm. 2017.gadā mana prognoze piepildījās par 80%, tātad uz 19 mandātu apjomu 20% kļūda sastādītu 3-4 mandātus un diez vai tie visi aizietu par labu Valmieras grupējuma blokam, tātad absolūtā monopola viņiem jebkurā gadījumā vairs nebūs un tas nozīmē, ka Tukuma politiskā dzīve pamazām virzās pareizajā virzienā un var dzirdēt atbalsi manis sludinātajos tekstos, ka “Mafijai mūsu pilsētā vietas nav! Tukumnieku nauda paliks Tukumā!”. Galu galā mēs uzvarēsim. Apskatīsimies kā veiksies mūsu Tukuma politiķiem un ja vajadzēs, tad pēc 4 gadiem palīdzēsim viņiem tikt vaļā no grupējuma paliekām. Politiskā kursa maiņas process ir sācies un Rīgas kungiem tas ir jāpieņem, vēlas viņi to vai nē.

Tukums ir mūsu pilsēta.

 

Resurss: https://www.facebook.com/photo?fbid=324589605914062&set=a.169623244744033atjaunots: 2021.g 30.aprīlī | Ruslans Straķis (x1058)
Novados, Tukums, Engure, Jaunpils, Kandava

Kokins Igaunijas čempionāta 2.posmā izcīna 3.vietu
Kokins Igaunijas čempionāta 2.posmā izcīna 3.vietu
šodien | Tukuma Balss (x0)
Ķesterciema pludmalei piešķirts "NaaC" karogs
Ķesterciema pludmalei piešķirts "NaaC" karogs
aizvakar | Tukuma Balss (x122)
"Tukums 2000/Telms" ar 1:6 piekāpjas "Valmieras" priekšā
"Tukums 2000/Telms" ar 1:6 piekāpjas "Valmieras" priekšā
aizvakar | Tukuma Balss (x128)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies