Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 20.augusts
Bernhards, Boriss
19.64'C
vējš: 5.36m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Deviņas Latvijas pilsētas pretendē uz "Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027" titulu


Deviņas Latvijas pilsētas pretendē uz "Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027" titulu
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: lsm.lv

 

Kultūras ministrija (KM) noteiktajā termiņā saņēmusi 9 Latvijas pilsētu pieteikumus Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 statusam, uz kuru šogad pretendē Cēsis, Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala (kopā ar Tukuma novadu), Kuldīga, Liepāja, Ogre un Valmiera. Pilsētas jūlijā prezentēs savus pieteikumus neatkarīgai, starptautiskai žūrijai, kas lems par kandidātpilsētu atlasi finālam.

"Eiropas kultūras galvaspilsēta ir viena no zināmākajām Eiropas iniciatīvām. Tai ir divi mērķi - aizsargāt un veicināt kultūru daudzveidību Eiropā un uzsvērt to kopīgās iezīmes, vairojot iedzīvotāju piederības apziņu kopējai kultūras telpai un veicinot kultūras ieguldījumu pilsētu ilgtermiņa attīstībā saskaņā ar to stratēģijām un prioritātēm," atgādina KM valsts sekretāre Dace Vilsone, paužot gandarījumu par plašo Latvijas pilsētu pārstāvniecību šā gada atlasē.

 

Pašvaldību pieteikumus starptautiska ekspertu komisija 12 locekļu sastāvā vērtē dažādas kritēriju kopās: ieguldījums ilgtermiņa stratēģijā, Eiropas dimensija, kultūras un mākslas saturs, izpildes spēja, sabiedrības iesaiste un pārvaldība.

 

Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu piešķir ik gadu kopš 1985.gada. To ikgadēji piešķir ne vairāk kā vienai pilsētai katrā no divām ES dalībvalstīm, ņemot vērā īpašā kalendārā noteikto.

 

Šis kalendārs paredz, ka 2027.gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu piešķir divām dalībvalstīm - Latvijai un Portugālei. Katra no minētajām divām valstīm izrauga vienu pilsētu, kurai piešķir Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu, pamatojoties uz starptautiskas un neatkarīgas žūrijas atlases ziņojumā izklāstītajiem ieteikumiem, un ne vēlāk kā 4 gadus pirms Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukuma gada par piešķiršanu paziņo Eiropas Parlamentam, Eiropas Savienības Padomei, Eiropas Komisijai un Eiropas Reģionu komitejai.

 

Abas jaunizvēlētās Eiropas kultūras galvaspilsētas pēc žūrijas vērtējuma pretendēs arī uz Melinas Merkuri vārdā nosaukto naudas balvu 1,5 miljonu EUR apmērā.

 

Jau ziņots, ka 2008.gadā pieteikumus Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 atlasei iesniedza Rīga, Cēsis, Jūrmala un Liepāja. Otrajai atlases kārtai tika virzītas Rīga, Liepāja un Cēsis. 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas gods tika piešķirts divām pilsētām - Latvijas galvaspilsētai Rīgai un Ūmeo pilsētai Zviedrijā. Šogad kāda no 9 Latvijas pilsētām Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu Latvijai iegūs jau otro reizi.

Resurss: nra.lvatjaunots: 2021.g 08.jūnijā | Tukuma Balss (x214)
Novados, Tukums

Tukuma šāvējiem labi rezultāti sacensībās Zviedrijā
Tukuma šāvējiem labi rezultāti sacensībās Zviedrijā
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x67)
"RocketBiker Enduro" sacensībām jau pieteikušies 140 sportisti
"RocketBiker Enduro" sacensībām jau pieteikušies 140 sportisti
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x193)
No mūžībā aizgājušā Inta Ķuža atvadīšanās notiks sestdien
No mūžībā aizgājušā Inta Ķuža atvadīšanās notiks sestdien
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x79)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies