Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 01.augusts
Albīna, Albīns
15.64'C
vējš: 2.86m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Šogad Tukumā traumas guvuši 3 nepilngadīgi velosipēdisti


Šogad Tukumā traumas guvuši 3 nepilngadīgi velosipēdisti
Foto: rosenfeldinjurylawyers.com

 

Ņemot vērā statistiku, kas liecina, ka šogad ceļu satiksmes negadījumos Tukumā traumas guvuši jau 3 nepilngadīgi velosipēdisti, turklāt divi negadījumi ir notikuši uz gājēju pārejām, trešdien, 9. jūnijā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbinieki veica profilaktiska rakstura pasākumu ar mērķi pārbaudīt velosipēdu, mopēdu un elektroskrejriteņu vadītājus.


Šonedēļ, 9. jūnija pēcpusdienā, Tukuma iecirkņa darbinieki divas stundas pastiprināti kontrolēja, kā velosipēdu, mopēdu un elektroskrejriteņu vadītāji rūpējas par savu drošību un ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Profilaktiskajā pasākumā kopumā tika iesaistīti 15 policisti, kuri pārbaudīja 73 velosipēdistus un 9 mopēdu vadītājus. Likumsargi atklāja divus nepilngadīgus jauniešus, kuri vadīja velosipēdus bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām velosipēda vadītāja apliecībām. Citi pārkāpumi netika konstatēti.

 

Valsts policija cieši atgādina, ka bērni drīkst braukt ar velosipēdiem pa pagalmiem un dzīvojamā zonā, bet uz ceļiem un ielām drīkst izbraukt tikai no 7 gadu vecuma pieaugušā pavadībā, ja galvā ir aizsprādzēta aizsargķivere.

 

Patstāvīgi drīkst vadīt velosipēdu bērni no 10 gadu vecuma, ja galvā ir aizsprādzēta aizsargķivere un ir iegūta velosipēda vadītāja apliecība. No 12 gadu vecuma drīkst neizmantot aizsargķiveri.

 

Tāpat, ņemot vērā šā gada 11. maijā apstiprinātos grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos, kuros noteikts regulējums elektroskrejriteņiem, uzsveram, ka elektroskrejriteni drīkst vadīt no 14 gadu vecuma tikai tādā gadījumā, ja ir iegūta velosipēda vai kādas citas kategorijas vadītāja apliecība. Ikvienam iedzīvotājam, kurš ir vecāks par 18 gadiem, lai vadītu velosipēdu vai elektroskrejriteni, nav nepieciešama vadītāja apliecība.

 

Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, kā arī, lai brauciens nebeigtos ar smagām traumām, pārvietojoties satiksmē ar elektroskrejriteni, ir rūpīgi jāizvērtē braukšanas apstākļi, jābūt uzmanīgiem un vērīgiem, tāpat jāizvēlas atbilstošs braukšanas ātrums savām spējām, bet jāatceras, ka tas nedrīkst pārsniegt 25 km/h. Tāpat, ja pārvietojas pa ietvi, ātrums nedrīkst pārsniegt gājēju pārvietošanās ātrumu.

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Kalniņa

Valsts policijas

Zemgales reģiona pārvaldes

vecākā speciālisteatjaunots: 2021.g 13.jūnijā | Tukuma Balss (x171)
Novados, Tukums

Aptauja: 77 % iedzīvotāju, kas izjutuši nepieciešamību apmeklēt psihoemocionālās veselības speciālistus, nav varējuši tam saņemties
Aptauja: 77 % iedzīvotāju, kas izjutuši nepieciešamību apmeklēt psihoemocionālās veselības speciālistus, nav varējuši tam saņemties
aizvakar | Inga Supe (x49)
Depozīta iepakojumu Latvijā varēs nodot  ap 110 degvielas uzpildes stacijās
Depozīta iepakojumu Latvijā varēs nodot ap 110 degvielas uzpildes stacijās
aizvakar | Tukuma Balss (x77)
Rugina pārstāvētā "Riga FC" uzveic "Shkendija"  un kvalificējas UEFA Konferences līgas nākamai kārtai
Rugina pārstāvētā "Riga FC" uzveic "Shkendija" un kvalificējas UEFA Konferences līgas nākamai kārtai
aizvakar | Tukuma Balss (x39)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies