Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 30.septembris
Elma, Elna, Menarda
12.64'C
vējš: 3.97m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

FIBA U19 Pasaules kausa galvenā trofeja apceļo Latvijas dižozolus, tajā skaitā Kaives dižozolu


FIBA U19 Pasaules kausa galvenā trofeja apceļo Latvijas dižozolus, tajā skaitā Kaives dižozolu
Foto: basket.lv

 

Gatavojoties sestdien, 3. jūlijā, Daugavpilī un Rīgā startējošajam pasaulē prestižākajam jauniešu basketbola turnīram FIBA U19 Pasaules kausa izcīņai, turnīra galvenā balva – čempionu kauss – apciemoja spēka un enerģijas avotus – dižozolus – dažādos Latvijas novados.

Šis prestižais kauss paviesojās arī Tukuma novada Sēmes pagasta Kaivē pie Senču ozola, kas ir 
resnākais koks Latvijā un Baltijā, kā arī 11. resnākais visapjomīgākais ozols Austrumeiropā. Tā apkārtmērs ir 10,2 m. Sadodoties rokās, ozolu var aptvert deviņi pieauguši cilvēki. Mērījumi rāda, ka ozols turpina piebriest. 

Vēl kauss viesojās pie Sējas dižozola Sējas novadā, Kaņepju dižozola Jērcēnu pagastā, Strenču novadā, Rīgzemju dižozola Dundagas novadā un Dambju (Gravas) dižozola Burtnieku novadā.

FIBA un Latvijas Basketbola savienības sadarbības rezultātā par FIBA U19 Pasaules kausa izcīņas logo pamata elementu izvēlēts Latvijas dižākais koks – ozols, kas ieņem īpašu vietu latviešu mitoloģijā un kultūrā, un kā spēka un varenības simbols redzams Latvijas ģerbonī.

FIBA U19 Pasaules kausa izcīņas logo centrā redzama Pasaules kausa čempionu trofeja, kas atgādina ozola stumbru. Zaros redzamas gan ozolam raksturīgās formas lapas, gan stilizēti Latvijas rakstu elementi. Iekļauts arī basketbola grozs, spēlētājs un bumba. Logo pamata krāsa ir Latvijas karmīnsarkanā. Papildus elementu zaļā krāsa simbolizē Latvijas mežus, zeltainā krasa norāda gan uz trofejas un čempionu zelta medaļu vērtību, gan Baltijas valstu dārgakmeni dzintaru.

U19 Pasaules kausa izcīņas čempionu jauno kausu FIBA prezentēja 2019. gadā. Pagaidām to virs galvas ir cēluši tikai 2019. gada turnīra uzvarētāji ASV basketbolisti.
FIBA U19 Pasaules kausa izcīņa. Sacensībās piedalīsies 16 valstu komandas, apakšgrupu turnīri norisināsies trijās sporta bāzēs – "Arēnā Rīga", Olimpiskajā sporta centrā un Daugavpils Olimpiskajā centrā. Latvijas komanda pirmajā posmā Daugavpilī spēlēs B grupā ar Puertoriko, Irānas un Serbijas izlasēm. 

Skatītājiem ar Latvijā atzītu sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu būs iespēja klātienē apmeklēt spēles. Biļetes uz spēlēm no 1. jūlija varēs iegādāties basket.lv vai www.fiba.basketball/world/u19/2021. Latvijas komandas spēles translēs TV6 un TV3 play.

Resurss: basket.lv

 atjaunots: 2021.g 30.jūnijā | Tukuma Balss (x378)
Novados, Tukums, Sports, Basketbols

Tukuma šāvējiem labi rezultāti sacensībās Zviedrijā
Tukuma šāvējiem labi rezultāti sacensībās Zviedrijā
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x148)
"RocketBiker Enduro" sacensībām jau pieteikušies 140 sportisti
"RocketBiker Enduro" sacensībām jau pieteikušies 140 sportisti
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x256)
No mūžībā aizgājušā Inta Ķuža atvadīšanās notiks sestdien
No mūžībā aizgājušā Inta Ķuža atvadīšanās notiks sestdien
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x148)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies