Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 20.aprīlis
Mirta, Ziedīte
4.64'C
vējš: 2.9m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Obligātās vakcinēšanas prasību apturēs – vismaz uz laiku


Obligātās vakcinēšanas prasību apturēs – vismaz uz laiku
Foto: blogs.worldbank.org

Saeima pagaidām nesteidzas izskatīt valdībā apstiprināto likumprojektu, kas paredz, ka noteiktām profesijām vakcinēšanās pret Covid-19 būs obligāta. Iespējams tādēļ, lai rastu kopēju valodu ar opozīciju, kas apņēmusies likumprojektu apturēt un pat nodot tautas nobalsošanai.

 

Trešdien valdība atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas paredz, ka Covid-19 sertifikāts būs obligāts mediķiem, sociālās aprūpes darbiniekiem un izglītības nozarē strādājošajiem.

 

No likumprojekta izriet, ka pakalpojumu sniedzējiem veselības aprūpes, ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un izglītības jomā būs jānodrošina epidemioloģiski droši pakalpojumi, tostarp izglītības programmas īstenošana, un epidemioloģiski droša darba un mācību vide.

 

Izglītības jomā prasība par darbspējīgu sertifikātu būs attiecināma arī uz tām personām, kas nav tieši iesaistītas izglītības pakalpojuma sniegšanā, bet līgumattiecību izpildes laikā izglītības pakalpojuma sniegšanas vietā nonāk saskarē ar izglītojamajiem.

 

Par šo likuma grozījumu pieņemšanu būs jālemj Saeimai, taču, neraugoties uz valdības vadītāja Krišjāņa Kariņa pausto, ka vakcinēšanas straujākai norisei likumprojektu vajadzētu pieņemt pēc iespējas ātrāk, Saeimas sēde, kurā tas varētu notikt, paredzēta vien augusta sākumā.

 

Iespējams, ka parlamenta vadība vilcinās, lai opozīcijā, kas nolēmusi likumprojektu apturēt, rastu vājāko posmu, un pārliecinātu to, ka obligātā vakcinēšanās no teiktās profesijās nestu vairāk labuma, kā posta.

Proti, opozīcijā strādājošā Zaļo un zemnieku savienība un pie frakcijām nepiederošā Jūlija Stepaņenko paziņojusi, ka ķersies pie Satversmē garantētajām tiesībām, lai apturētu likumprojektu.

 

Satversmes 72. pants nosaka, ka Valsts prezidentam likuma publicēšana ir jāaptur, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu jeb 34 parlamentārieši, un šādā kārtā apturētais likums nododams tautas nobalsošanai, ja vien to pieprasa viena desmitā daļa vēlētāju jeb aptuveni 154,8 tūkstoši pilsoņu.

Ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, grūti ir noticēt, ka divu mēnešu laikā par referenduma nepieciešamību parakstīsies nepieciešamais vēlētāju skaits, taču ir skaidrs, ka Saeimā ir pietiekami daudz deputātu, kas vēlas vismaz pamēģināt. Turklāt šaubīgie par obligātās vakcinācijas ieviešanu ir arī koalīcijas rindās.

 

Piemēram, Nacionālās apvienības valdes loceklis Jānis Dombrava neslēpj, ka viņam nav skaidra prasība par obligāto vakcinēšanos. Turklāt, ja šāda prasība tomēr nepārliecinātu tos aptuveni 30% joprojām nevakcinējušos skolotāju un medicīnas darbinieku, viņam būtu grūti iedomāties, ka patiešām sāktos masveida atlaišanas.

 

Deputāts, kas uzskata, ka obligātās vakcinēšanās leģitīmais mērķis nav pietiekami skaidrs, domā, ka tad jau labāk būtu turpināt attālinātās mācības.

 

Atbalstu obligātās vakcinēšanās prasības apturēšanai pauž arī “Saskaņas” līderis Jānis Urbanovičs. “Mēs esam stingri brīdinājuši valdību - nedariet to, jo citādi mums nebūs brīvības ļaut tā notikt. Mēs dosim savus parakstus, tā nav mana personīgā iegriba - tas ir partijas viedoklis, kuru mainīt būtu ļoti dīvaini,” saka politiķis un piebilst, “valdība radījusi apstākļus, kas man, pārliecinātam vakcinācijas piekritējam, liks tā rīkoties.”

 

ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars savukārt uzsver, ka valdības atbalstītais likumprojekts ir klajā pretrunā ar demokrātiskas valsts principiem. “Mēs izprotam vēlmi pasargāt sabiedrību no saslimšanas ar vīrusu, tomēr esam par katra brīvas izvēles tiesībām,” pauž Tavars.

 

Arī vēl nesen koalīcijā esošās Saeimas KPV LV frakcijas līderis Māris Možvillo paudis atbalstu vēlmei apturēt obligātās vakcinācijas ieviešanu. Viņš norāda, ka šī brīža situācija un valdības argumentācija, kādā iespējamās izmaiņas tiek pasniegtas, esot nepieņemama. Viņa vadītās frakcijas ieskatā, šis jautājums neesot atstājams dažu Ministru kabineta pārstāvju rokās, bet gan būtu jāuztic Saeimai. Frakcija ir pret obligātu vakcinēšanos tādā formā, kādā to šobrīd piedāvājusi valdība. M. Možvillo uzsver - ja šādas izmaiņas nonāks līdz Saeimai, tad viņa vadītā frakcija atbalstīs likumprojekta nodošanu tautas nobalsošanai.

 

Resurss: Jānis Lasmanis/nra.lv



atjaunots: 2021.g 19.jūlijā | Tukuma Balss (x955)






    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies