Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 01.decembris
Arnolds, Emanuels
-5.36'C
vējš: 2.16m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

ASV dzīvojošā latviešu vijolniece Aija Rēķe izdod debijas albumu


ASV dzīvojošā latviešu vijolniece Aija Rēķe izdod debijas albumu
Aija Rēķe. Foto: Svens Skriveris

Amerikas ierakstu kompānija "Spice Classics" izdevusi jaunās un talantīgās tukumnieces Aijas Rēķes debijas albumu, kurā starp izciliem latviešu komponistiem, kā Jānis Mediņš, Lūcija Garūta, Tālivaldis Ķeniņš, iekļauts mūziķes pašas komponēts skaņdarbs, kur līdzās vijolei dzirdams Aijas vokāls.

 

Albums izdots kā veltījums nesen mūžībā aizgājušajam komponistam Jānim Porietim. Savu pēdējo skaņdarbu Rītausma vijolei un flautai Jānis Porietis sacerēja 2018. gadā un veltīja Aijas Rēķes Baltic Duo.

 

"Mūsu sadarbības rezultātā Jānis Porietis man atsūtīja vēl citus skaņdarbus vijolei. Man īpaši iepatikās viņa darbs Monologs vijolei solo, kuru esmu daudz atskaņojusi dažādās ASV pilsētās, kā arī neparastā, gleznainā miniatūra Poēma vijolei un klavierēm. Pēc Jāņa Porieša aiziešanas mūžībā šī gada februāra beigās viņa vecākā meita man atsūtīja komponista bildes, rokrakstus un fantastisko fotosesiju Rīgā pie Doma baznīcas, kuru ir fotogrāfējusi Porieša klasesbiedrene Andra Tone 1995. gadā. Viena no šīm bildēm ir iekļauta diska bukletā. No komponista tuviniekiem Vācijā, kas bija viņa mītnes zeme, es saņēmu bildes ar Rītausmas rokrakstiem," portālam Diena.lv stāsta Tukumā uzaugusī Aija Rēķe

 

Viņas albumā Latvian Reflections līdzās trim Jāņa Porieša darbiem ir iekļauti arī Jāņa Mediņa, Jēkaba Mediņa, Lūcijas Garūtas, Helmera Pavasara un Tālivalža Ķeniņa opusi, kā arī pašas Aijas Rēķes kompozīcija, kurā līdzās vijolei ir dzirdams Aijas vokāls. Albumā ir pārstāvēti reti un iepriekš neierakstīti šo komponistu skaņdarbi, to vidū ir Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pedagoga Andra Riekstiņa kompozīcija Elēģija vijolei un klavierēm.

 

ASV ierakstu kompānijas "Spice Classics" direktors Daniels Kurganovs saka: "Mums bija patiess prieks strādāt kopā ar Aiju Rēķi un viņas kolēģiem, producējot šo XX gadsimta latviešu klasiskās mūzikas albumu. Aija dzīvo ASV, un viņa ir neatlaidīga latviešu komponistu atbalstītāja un atpazīstamības veicinātāja. Mēs esam priecīgi iepazīstināt plašāku auditoriju ar šo nozīmīgo repertuāru un mūziķes tautas vēsturi."

 

Aija Rēķe ir vijolniece, kamermūziķe un pedagoģe. Absolvējusi Bostonas Universitāti ar College of Fine Arts pilnu studiju stipendiju. Vijolniece regulāri uzstājas kopā ar ALEA III ( Bostonas Universitātē rezidējošais laikmetīgās mūzikas ansamblis) un orķestri Boston Modern Orchestra Project. Aija ir uzstājusies kopā ar baroka orķestri Collegium Musicum Toronto Universitātē, Collegium Musicum Riga un Hārvardas Baroka kamerorķestri. 

 

Šī gada sākumā piecus mēnešus Aija pasniedza meistarklases Ventspils Mūzikas vidusskolā. Aija Rēķe aktīvi sadarbojas ar mūsdienu komponistiem. Šīs sadarbības rezultātā notikuši vairāki pirmatskaņojumi, to vidū ir Laras Po Musings, Ketijas Nesas double images (2017), Mārītes Dombrovskas Latvietis Ņujorkā (2017; veltījums Baltic Duo) un Jāņa Porieša Rītausma (2018; veltījums Baltic Duo). Aijai Rēķei komponēts Laras Po vijoļkoncerts un Džona Manuela Pačeko otrā vijoles sonāte.

 

Albuma Latvijas Reflections ierakstā līdzās Aijai Rēķei ir piedalījušies Agita Arista (flauta), Pjērs Nikolā Kolombats (klavieres) un Konstantīns Finhauss (klavieres). 

 

 

Resurss: Diena.lvatjaunots: 2021.g 19.jūlijā | Tukuma Balss (x432)
Novados, Tukums

Aicina iesniegt pieteikumus sportistu, treneru un sporta spēļu komandu apbalvošanai
Aicina iesniegt pieteikumus sportistu, treneru un sporta spēļu komandu apbalvošanai
šodien | Tukuma Balss (x43)
Tukuma 2. vidusskolas ēka nodota ekspluatācijā; mācības skolas ēkā sāksies nākamā gada janvārī
Tukuma 2. vidusskolas ēka nodota ekspluatācijā; mācības skolas ēkā sāksies nākamā gada janvārī
šodien | Tukuma Balss (x133)
Milzkalnes sākumskolā notiek vērienīgi rekonstrukcijas darbi
Milzkalnes sākumskolā notiek vērienīgi rekonstrukcijas darbi
šodien | Tukuma Balss (x63)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies