Georgs, Jurģis, Juris
1.64'C
vējš: 2.38m/s

Latvijas U17 volejbolisti iegūst astoto vietu, debitējot EČ finālturnīrā

Albānijas galvaspilsētā Tirānā notiekošajā Eiropas čempionāta finālturnīrā Latvijas U-17 zēnu izlase svētdien ar 1-3 (25:21, 15:25, 19:25, 22:25) piekāpās Beļģijai un ierindojās astotajā pozīcijā.

Spēlē par septīto vietu šodien spēkojās Latvija un Beļģija. Mūsu izlase pirmoreiz piedalījās šī vecuma izlašu finālsacensībās, savukārt 2017. gadā beļģi izcīnīja U17 EČ sudrabu.

Latvijas izlases pēdējā spēlē pēc Kristera Landzāna sitieniem rezultāts kļuva 7:5 un 9:5. Savu artavu deva arī Marats Selivanovs, bet Tukuma novada sportists Krišs Liepiņš izpildīja eisu (11:7). Pretinieki tika tuvāk, Landzāns atjaunoja četru punktu pārsvaru (17:13), un Kristianam Fokerotam sanāca eiss (18:13). Beļģi guva četrus punktus pēc kārtas (19:18), bet Landzāns vienatnē nobloķēja pretinieku uzbrukuma līderi Eliotu de Vlešauveru (21:18). Ilga izspēle noslēdzās ar Armanda Rokjāna rezultatīvu triecienu (22:18), pēc tam beļģis izsista autā (23:18), līdz ar to pirmajā setā uzvara - 25:21.

Otrajā setā Landzāna eiss deva 3:1, taču pretinieks atbildēja ar to pašu (3:3). Pēcāk beļģi pārņēma vadību (4:6) un palielināja savu pārsvaru (8:15), bet viņu pamatcēlājs guva traumu (13:21). Latvijas izlase piekāpās ar 15:25.

Trešajā setā Ņikita Dimitrijevs nobloķēja pretinieku bīstamāko uzbrucēju de Vlešauveru, kuram šodien bija zema precizitāte (5:5). Beļģu rezerves cēlājs labi iesaistījās spēlē, sekmējot piecu punktu sēriju (7:12). Latvijas volejbolistiem neizdevās tikt tuvāk, līdz ar to zaudējums arī šoreiz - 19:25.

Ceturtajā setā drīz vien (1:4) bija vajadzīgs pārtraukums. Turpinājumā situācija pasliktinājās (1:6), taču arī beļģi pieļāva kļūdas (6:8). Pretinieki sasparojās un guva trīs punktus pēc kārtas (6:11), divi mūsu bloki deva 9:11, turklāt Landzāns panāca 10:11 un 11:11. Beļģijas volejbolisti atkal izvirzījās vadībā (12:15), savukārt Fokerots panāca 20:21 un 21:22. Beļģijas rezerves cēlājs izpildīja eisu (21:24), līdz ar to pēdējā setā Latvijas izlasei zaudējums - 22:25.

Latvijas izlases rindās Kristians Fokerots izcēlās ar 21 punktu, 17 pievienoja Kristers Landzāns, bet astoņus sakrāja Armands Rokjāns. Beļģijas valstsvienības sastāvā 16 punktus guva Eliots de Vlešauvers.

"Tā pēcgarša visai slikta, noteikti varējām spēlēt labāk. It kā bijām labi sagatavojušies taktiski un psiholoģiski. Čaļi bija nobrieduši labākai spēlei, taču parādījām visai blāvu sniegumu. Pēdējās spēlēs pazuda cēlāja saikne ar pirmā tempa uzbrucējiem, par ko nebija bažu pirms turnīra. Daudz pie kā vēl jāstrādā," atklāj izlases galvenais treneris Mārcis Obrumans.

12 izlašu finālturnīrs notiek no 10. līdz 18. jūlijam. Latvijas valstsvienība grupā ieguva ceturto vietu, iekļūstot izslēgšanas spēlēs. Sacensību pēdējās divās dienās mūsu izlase cīnījās "mazajā" četriniekā un Eiropas čempionātā ieguva astoto vietu. Šovakar par zeltu cīnīsies Krievija un Slovēnija.

Astotā vieta tomēr ir ļoti labs sasniegums. Kā vērtē aizvadīto ciklu kopumā? "Esam gājuši diezgan garu ceļu. Daudz laika pavadījām kopā, trenējāmies un diezgan labi sagatavojāmies. Ar nedaudz labāku spēli varējām būt piektajā sestajā vietā, tas būtu optimāli. Astotā? Turnīru beigt ar zaudējumu vienmēr ir nepatīkami. Var teikt, ka labs sasniegums, bet tajā pašā laikā gribējās sasniegt kaut ko vairāk," atzīst Obrumans.

Latvijas U17 izlases galvenajam trenerim palīdzēja asistents Ģirts Mārtiņsons un statistiķis Aivis Kokins, kā arī fizioterapeite Ilva Mazure.

Latvijas U-17 izlases spēles finālturnīrā
10. jūlijs 18.30 Latvija – Turcija 3-2 (25:21, 19:25, 19:25, 25:22, 15:13)
11. jūlijs 16.00 Latvija – Krievija 1-3 (29:27, 17:25, 13:25, 17:25)
12. jūlijs 21.00 Latvija – Albānija 3-0 (25:16, 25:14, 25:22)
14. jūlijs 18.30 Latvija – Beļģija 1-3 (21:25, 32:30, 22:25, 19:25)
15. jūlijs 16.00 Latvija – Slovēnija 3-1 (26:24, 23:25, 25:19, 25:22)
17. jūlijs 17.30 Latvija – Bulgārija 1-3 (24:26, 28:30, 25:19, 22:25)
18. jūlijs 14.00 Latvija – Beļģija 1-3 (25:21, 15:25, 19:25, 22:25)
Resurss: volejbols.lv

atjaunots: 2021.g 20.jūlijā | Tukuma Balss (x471)
Novados, Tukums, Sports, Volejbols

Mūžībā devies bijušais bokseris Juris Ivanovs
šodien | Tukuma Balss (x28)
Jaunpils pagasta Strutelē manīts lācis
šodien | Tukuma Balss (x101)
Tukuma smagatlēti izcīna piecas medaļas  LSVS 61. pašvaldību Veterānu Spēļu sacensības spiešanā guļus
Tukuma smagatlēti izcīna piecas medaļas LSVS 61. pašvaldību Veterānu Spēļu sacensības spiešanā guļus