Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 25.septembris
Rauls, Rodrigo
9.64'C
vējš: 3.5m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Turpmāk testēšanu pasākumu apmeklēšanai un dažādu pakalpojumu saņemšanai varēs veikt tikai par maksu


Turpmāk testēšanu pasākumu apmeklēšanai un dažādu pakalpojumu saņemšanai varēs veikt tikai par maksu
Foto: theconversation.com
No 1. augusta Covid-19 laboratorisko testēšanu pasākumu apmeklēšanai un dažādu pakalpojumu saņemšanai varēs veikt tikai par maksu, atgādināja Nacionālais veselības dienests (NVD).

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikto līdz 1. augustam valsts apmaksāja Covid-19 testēšanu cilvēkiem, kam tas nepieciešams pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai. Taču šonedēļ, 1. augustā, stāsies spēkā izmaiņas pieaugušo Covid-19 laboratoriskajā testēšanā – tā būs par maksu.

 

Samaksa par laboratorisko testu būs atbilstoša katras laboratorijas maksas pakalpojumu cenrādim. Savukārt Covid-19 simptomu gadījumā un epidemioloģiskajai izmeklēšanai laboratorisko testēšanu turpinās apmaksāt no valsts budžeta.

 

Ārpus ģimenes ārsta darba laika pacienti ar Covid-19 infekcijai raksturīgiem simptomiem to varēs veikt bez ārsta nosūtījuma. NVD vērsa uzmanību, ka turpmāk šādos gadījumos pēc testēšanas nevarēs izveidot digitālo Covid-19 sertifikātu un iedzīvotājs saņems tikai laboratorijas izrakstu par rezultātu, lai nepieciešamības gadījumā tiktu nodrošināta ģimenes ārsta uzraudzība vai ārstēšana.

 

Tātad digitālā Covid-19 sertifikāta izveide un izmantošana būs iespējama, ja iedzīvotājs ir:

  • vakcinējies pret Covid-19;
  • pārslimojis Covid-19;
  • veicis maksas laboratorisko testēšanu.

Digitālais Covid-19 sertifikāts būs izveidojams arī gadījumā, ja iedzīvotājs bez Covid-19 simptomiem ir veicis maksas laboratorisko testēšanu ar mērķi doties ceļojumā ārpus Latvijas.

 

Bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, Covid-19 laboratorisko testēšanu pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem apmaksās līdz 1. septembrim. Tuvāk septembrim NVD sola ziņot, tieši uz kāda vecuma grupu bērniem attieksies maksas testēšanas.

 

No valsts budžeta līdzekļiem arī turpmāk tiks apmaksāta skrīninga testēšana: bērna pavadošajai personai, ja nepieciešams palikt pie bērna diennakts stacionārā; stacionārā ilgi aprūpējamajiem pacientiem, kuri nav Covid-19 inficēti (tajā skaitā pacientiem ar psihiskām un garīga rakstura saslimšanām), un citos gadījumos atbilstoši valstī noteiktajam testēšanas algoritmam.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2021.g 30.jūlijā | Tukuma Balss (x208)


    Pasākumi
    Aktuāli
no 21.augusta līdz 7.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies