Alīna, Rūsiņš, Sandris
10.64'C
vējš: 5.13m/s

Tukuma golfa kluba laukumā aizvadīts Latvijas pļavu golfa čempionāta 8.posms

Aizvadītajā nedēļas nogalē Tukuma Golfa Kluba laukumā “Odiņi” norisinājās 23. Latvijas Pļavu golfa asociācijas čempionāta astotais - finālposms, kurā uzvaru izcīnīja Ingars Matisons, otro vietu ieguva Kristaps Matisons, bet trešais - Gundars Rauza.

Uz Pļavu golfa 8. posmu bija pulcējušies 44 golferi, kas izspēlēja 18 bedrītes un uzvarētājus noskaidroja gan pēc sitienu (stroke), gan HCP neto formāta spēles kungu, dāmu kā arī jauniešu konkurencēs. HCP neto formāts norisinājās jau ceturto sezonu, kas ļauj spēlētājiem sezonas gaitā mainīt savus handikapus.
Kungiem čempionāta ieskaitē uzvaru 8. posmā izcīnīja Ingars Matisons (70 sitieni), otrajā vietā ierindojās Kristaps Matisons (73 sitieni), bet trešajā vietā – Gundars Rauza (77 sitieni). Dāmām uzvaru izcīnīja Vizma Pūce (84 sitieni). Otrajā vietā – Iveta Lopatko (86 sitieni), bet trešajā vietā – Zane Kalniņa (93 sitieni). Jauniešu grupā labākais bija Arturs Zeps (80 sitieni).
Šā gada čempionāta finālposmā bija iespēja iegūt dubultos punktus kopvērtējumam. Ja sezonas gaitā par uzvarētu posmu tika doti 50 punkti, tad finālposmā varēja savai punktu ražai pievienot papildus 100 punktus. Tāpat katram attiecīgās vietas iegūtajam punktu skaitam tika pieskaitīts katra atsevišķā posma dalībnieku skaits, kas dod priekšroku spēlētājiem, kuri ieguvuši augstāku vietu posmā, kurā piedalās vairāk spēlētāju. Teju 70 spēlētāju starpā, kuri šogad piedalījušies kādā no posmiem, par čempiona titulu kungiem finālposmā varēja cīnīties vismaz pirmais kopvērtējuma trijnieks. Kopvērtējumā tika ieskaitīti seši labākie rezultāti astoņos posmos, kas deva spēlētājiem punktus kopvērtējumā.
Par čempionu kļuva finālposma uzvarētājs Ingars Matisons no Valmieras, kurš kopvērtējumā bija savācis 535 punktus. Otrajā vietā ierindojās Kristaps Matisons no Valmieras ar 519 punktiem. Trešajā vietā līdzšinējais čempions – Gundars Rauza no Gulbenes (505 punkti), ceturtais – Aldis Strads (475 punkti), piektais – Māris Kurilovičs (472 punkti), bet olimpisko sešinieku noslēdza Toms Kūkojs (471 punkts).
23. Latvijas Pļavu golfa asociācijas čempionātā dāmām kopvērtējumā uzvarēja Iveta Lopatko no Valmieras (397 punkti), otrajā vietā Iveta Kaminska no Rīgas (381 punkts), bet trešajā vietā Arta Stikāne no Valmieras (374 punkti).
4. Latvijas Pļavu golfa asociācijas kausā kungu konkurencē par uzvarētāju pārliecinoši kļuva Kristaps Matisons (502 punkti), otrajā vietā - Aldis Strads (470 punkti), bet trešais – Māris Kurilovičs (463 punkti).
Dāmu konkurencē arī kausa ieskaitē kopvērtējuma uzvarēja – Iveta Lopatko (388 punkti), otrajā vietā Arta Stikāne (376 punkti), bet trešā – Sandra Lāce (373 punkti).
Jauniešu grupā čempions tika noskaidrots sitienu spēlē. Pēc aizvadītiem astoņiem posmiem labāko sniegumu spēja uzrādīts Arturs Zeps (369 punkti), otrais – Markuss Rauza (358 punkti), trešais – Miks Rainers Eglītis (352 punkti), bet ceturtais - Gustavs Kukojs (344 punkti).
Kopumā aizvadītajos astoņos posmos vismaz reizi sacensībās piedalījās 95 dalībnieki.
Sacensību organizatori izsaka lielu pateicību pļavu golfa laukumu saimniekiem par uzņemšanu kā arī pateicību visiem spēlētājiem par piedalīšanos čempionātā.
Resurss: Pļavu golfs

atjaunots: 2021.g 26.augustā | Tukuma Balss (x419)