Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 25.septembris
Rauls, Rodrigo
9.64'C
vējš: 4.14m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Bez vēl viena „lokdauna” Latvijai neiztikt


Bez vēl viena „lokdauna” Latvijai neiztikt
Uga Dumpis. Foto: arsts.lv

Vakcinācijas rādītāji joprojām ir zemi, tādēļ bez vēl viena „lokdauna”, jeb sabiedrisko vietu slēgšanas un ierobežojumiem neiztikt, tā "TV3 Ziņām" sacīja infektologs Uga Dumpis.

 

Analizējot datus par 6000 Latvijas iedzīvotājiem, secināts, ka pārslimojuši Covid-19 varētu būt tikai aptuveni 23% iedzīvotāju. Uga Dumpis norāda, ka atlases metode ļauj šos rezultātus attiecināt uz Latviju kopumā.

 

23% ir vairāk nekā uzskatīts iepriekš un tas arī nozīmē, ka liela daļa Latvijas iedzīvotāju nav nodevuši testu un oficiālajā statistikā neparādās. Līdz ar to, ja viņi nav vakcinējušies, viņi arī nevar saņemt „Zaļo sertifikātu”.

 

Slimību profilakses un kontroles centrā norāda, ka tiem, kas Covid-19 pārslimojuši agrāk, tikai uz organisma antivielām nevajadzētu paļauties.

 

Dumpis neizslēdz variantu, ka pat plašas vakcinācijas gadījumā būtu jāizsludina nopietni ierobežojumi. Ņemot vērā Covid-19 sekas ziema un pavasarī, šoruden būtu visiem spēkiem jāizvairās no šādas situācijas ieilgšanas.
 “Ja cilvēks ir pārslimojis, tad viņam 180 dienu laikā ir vēlams un ieteicams veikt vakcināciju. Ir arī regulējums, ka tikai viena vakcīna šādā veidā ļauj iegūt vakcinācijas sertifikātu. Arī tad, ja cilvēks ir pārslimojis, viennozīmīgi nevar pateikt, ka šīs antivielas, kuras ir iegūtas slimojot ar attiecīgo Covid-19 paveidu, būs pietiekoši noturīgas un var dot stabilu garantiju, ja sastapsieties ar Delta paveidu”, TV3 norāda Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja.

“Nevar būt tā, ka puse populācijas dzīvo brīvi un otra puse slimo. Tas nav iespējams un agri vai vēlu tas [„lokdauns”] būs jādara. Diemžēl cita risinājuma nav. Varam vilkt respiratorus, testēties visu laiku, izdomāt nezin ko, bet tas nepalīdzēs, ja nevakcinēsimies”, norāda Uga Dumpis.

 

Resurss: tvnet.lvatjaunots: 2021.g 05.septembrī | Tukuma Balss (x288)


    Pasākumi
    Aktuāli
no 21.augusta līdz 7.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies