Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 24.septembris
Agris, Agrita
9.64'C
vējš: 4.14m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Nedēļas nogalē Durbes pilī notiks Dzejas dienas


Nedēļas nogalē Durbes pilī notiks Dzejas dienas
Foto: pilis.lv

11. un 12. septembrī Durbes pilī (M. Parka ielā 7, Tukumā ) notiks Dzejas dienas , kuras organizē “Tukuma Literātu apvienība” (TLA) sadarbībā ar Tukuma muzeju.

 

11. septembrī plkst. 15:00 Durbes pils Lielajā zālē notiks pasākums “Atbilde Rainim”. Tajā  pulcēsies Tukuma dzejdari Baiba Talce, Sarma Upesleja, Anna Jurševica un Gvido Drage, lai dzejas lasījumos dalītos gan ar saviem autordarbiem, gan īpaši izvēlētiem Raiņa dzejoļiem.

 

Ieeja pasākumā bez maksas, uzrādot derīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (“zaļais” drošības līmenis).

 

12. septembrī plkst. 17:00 pēc Latvijas laika un plkst. 15:00 pēc Īrijas laika no Durbes pils ekspozīcijas “Rainis un Tukums” tiks translēta literāra diskusija “Vīrietis un sieviete – divas pasaules”.

 

Kopīgā sarunā, ko veidos pretrunīgi dzejas un prozas fragmenti, tiksies Guna Roze, Rolanda Bula, Guntis Zariņš un Gvido Drage (Tukuma literāti) un Īrijas latviešu autori. Diskusija solās būt īpaša un aizraujoša, to vērot un klausīties ir aicināts ikviens “Tukuma Literātu apvienības” mājaslapā https://www.tla.lv vai Īrijas latviešu autora kluba mājaslapā http://baltic-ireland.ie/tag/baltie-varti.

 

Durbes pils nav nejauša Dzejas dienu norises vieta, jo ir saistīta ar dzejnieku Raini. Viņš pili ieguva 1925. gadā un 1928. gadā atdāvināja to Latvijas skolotāju savienībai, lai ierīkotu pilī skolotāju un viņu bērnu vasaras atpūtas mītni, Raiņa un Aspazijas muzeju. Pilī bija arī dzejnieku dzīvoklis, kurā mazāk uzturējies Rainis, vairāk laika – piecas nedēļas – 1929. gada vasarā pavadījusi Aspazija. Pilī ir apskatāma ekspozīcija “Rainis un Tukums”, kas atklāj ne tikai izcilā dzejnieka saistību ar Durbes pili, bet arī sniedz ieskatu Raiņa muzeja veidošanā un iekārtojumā.  Šogad dzejniekam Rainim aprit 156 gadu jubileja.

 

“Tukuma Literātu apvienība” dibināta 1963. gada maijā. Tās ierosinātājs un pirmais vadītājs bija dzejnieks Pēteris Jurciņš. 2011. gada 9. aprīlī par TLA vadītāju kļuva publiciste un rakstniece Guna Roze un šos pienākumus pilda joprojām. Tieši TLA iedibināts jau pasaules mēroga pasākums ir “Sirds uz perona”.

Latvijā pirmā Dzejas diena tika rīkota 1965. gada 11. septembrī Komunāru parkā (šobrīd zināma kā Esplanāde), lai atzīmētu dzejnieka Raiņa 100. dzimšanas dienu. Nākamā gada 30. martā Latvijas Rakstnieku savienība nolēma dzejas dienas rīkot katru gadu, tā iedibinot jaunu tradīciju, un Dzejas dienas ir dzīvas līdz pat šai dienai ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā un arī citviet pasaulē.

 

 

 

Informāciju apkopoja:

Egita Volinska

Tukuma muzeja

Komunikācijas nodaļas vadītāja p.i.

Tālr.: (+371) 20247001

E-pasts: pr@tukumamuzejs.lv2782_Dzejas_dienas_Durbes pili_11092021_plakats_113204_p1.jpg
atjaunots: 2021.g 08.septembrī | Tukuma Balss (x102)
Novados, Tukums

Tukumā koncertēs Vestards Šimkus un Liepājas Simfoniskais orķestris
Tukumā koncertēs Vestards Šimkus un Liepājas Simfoniskais orķestris
aizvakar | Tukuma Balss (x58)
Tukumā nozagts velosipēds 650 EUR vērtībā
Tukumā nozagts velosipēds 650 EUR vērtībā
aizvakar | Tukuma Balss (x164)
BS "Tukums" Nacionālās Līgas sezonu sāk ar zaudējumu Ķekavai
BS "Tukums" Nacionālās Līgas sezonu sāk ar zaudējumu Ķekavai
aizvakar | Tukuma Balss (x72)
    Pasākumi
    Aktuāli
no 21.augusta līdz 7.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies