Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 24.septembris
Agris, Agrita
9.64'C
vējš: 4.14m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Nodibina latviešu karavīru piemiņas biedrību


Nodibina latviešu karavīru piemiņas biedrību
Foto: Tukuma novada pašvaldība
Septiņas organizācijas, tostarp latviešu apvienības ārvalstīs, nodibinājušas latviešu karavīru piemiņas biedrību “Lestene”. Tās uzdevums būs padarīt Lestenes leģionāru brāļu kapu kompleksu un baznīcu par vienu no Latvijas neatkarības izcīnīšanas un valstiskās identitātes simboliem. Biedrība veicinās arī vēstures notikumu izzināšanu.

Uz svinīgu brīdi Lestenē bija sapulcējušies karavīri, kritušo leģionāru tuvinieki un pārstāvji no septiņām organizācijām, kuras apvienojušas spēkus un nodibinājušas jaunu biedrību latviešu karavīri piemiņai – “Lestene”.

 

“Te jau notika, te bija frontes. Pie Džūkstes karoja brālis pret brāli. Milzīga traģēdija. Lielā skaitā, nelikumīgi iesaukti karā. Tās bija šausmas, kas te notika,” norādīja biedrības “Lestene” valdes priekšsēdētājs Aivars Sinka.

 

Karavīru piemiņas biedrības uzdevums būs pārraudzīt Lestenes Brāļu kapu kompleksa uzturēšanu un palīdzēt unikālās Lestenes baznīcas atjaunošanā. Šim mērķim vāks ziedojumus.

 

“Tāda īsta saimnieka šim brāļu kapu kompleksam nav. Tā bija brīvprātīga “Daugavas vanagu” naudas vākšana. Daudzas formalitātes šeit jākārto. Mērķis ir arī iekļaut kultūrvēsturisko pieminekļu sadaļā ar visu izrietošo,” pastāstīja fonda “Namejs” valdes priekšsēdētājs Raimonds Graube.

 

Biedrības “Lestene” dibinātāji ir “Daugavas vanagu” Centrālā valde, Latviešu Virsnieku apvienība, Latvijas Ģenerāļu klubs, Latvijas Nacionālo karavīru biedrība, Lestenes Evaņģēliski Luteriskā draudze, Pasaules Brīvo latviešu apvienība un Valsts aizsardzības un patriotisma fonds “Namejs”. Biedrības pārstāvji uzsver – būtiski, lai sabiedrība, ārvalstu viesi un tūristi zina patiesību par Latvijas vēstures sarežģīto posmu. Tas īpaši svarīgi ir hibrīdkara un viltus ziņu apstākļos, kad jāatspēko pret Latviju vērstas nepatiesības un mīti.

“Kāpēc latvieši bija leģionā, tas stāsts ir jāizstāsta. Mēs esam bijuši okupētas valsts iesaukti. Cīnījās ar sarkanbaltsarkano karogu uz pleca,” norādīja Graube.

 

Pirmie soļi jau sperti. Baznīcai blakus ir ēka, kas saglabājusies no kara laika. Ar laiku tur būs Kurzemes kauju muzejs. Pagaidām iekārtota izstāde un bunkurs, kāds bija kara laikā. 

 

“Precīzas kopijas: gan formas tērpi, gan ieroči. Ekspozīcija vērsta uz Kurzemes trešo lielkauju. Piedāvājam arī ekskursijas apvidū, lai cilvēki, kas apmeklē Lesteni, lai aizbrauc un ir skaidrs, kas  notika Lestenes apkārtnē Otrajā pasaules karā,” pastāstīja Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

 

Biedrība “Lestene” izzinās leģionāru likteņstāstus, kas papildinās Latvijas vēstures lappuses, un stiprinās patriotismu.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2021.g 10.septembrī | Tukuma Balss (x24)
Novados, Tukums

Tukumā koncertēs Vestards Šimkus un Liepājas Simfoniskais orķestris
Tukumā koncertēs Vestards Šimkus un Liepājas Simfoniskais orķestris
aizvakar | Tukuma Balss (x58)
Tukumā nozagts velosipēds 650 EUR vērtībā
Tukumā nozagts velosipēds 650 EUR vērtībā
aizvakar | Tukuma Balss (x164)
BS "Tukums" Nacionālās Līgas sezonu sāk ar zaudējumu Ķekavai
BS "Tukums" Nacionālās Līgas sezonu sāk ar zaudējumu Ķekavai
aizvakar | Tukuma Balss (x72)
    Pasākumi
    Aktuāli
no 21.augusta līdz 7.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies