Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 21.septembris
Mariss, Matīss, Modris
5.64'C
vējš: 2.69m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

EP: Visā Eiropā vienādi jāatzīst viendzimuma laulības un partnerattiecības


EP: Visā Eiropā vienādi jāatzīst viendzimuma laulības un partnerattiecības
Foto: nytimes.com
Eiropas Savienībai (ES) jālikvidē pamattiesību īstenošanas šķēršļi, ar kuriem saskaras lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu kopiena jeb LGBTIQ kopienai piederoši iedzīvotāji, norādīts Eiropas Parlamenta (EP) pieņemtajā rezolūcijā.

Paziņojumā medijiem EP informēja, ka rezolūcija par LGBTIQ personu tiesībām Eiropas Savienībā pieņemta ar 387 balsīm par, 161 pret un 123 atturoties. Rezolūcijā Eiropas Parlaments uzsvēris, ka šiem iedzīvotājiem visā Eiropas Savienībā vajadzētu būt iespējai pilnībā izmantot ES iedzīvotāju pamattiesības, tostarp tiesības brīvi pārvietoties.

 

Rezolūcijā minēts, ka laulības vai reģistrētas partnerattiecības, kas izveidotas vienā dalībvalstī, ir jāatzīst arī citās, un likumam pret viendzimuma laulātajiem un partneriem ir jāizturas tāpat kā pret pretējā dzimuma partneriem.

 

EP deputāti atsaucās uz Eiropas Savienības Tiesas spriedumu “Coman & Hamilton” lietā, kurā noteikts, ka jēdziens “laulātais” Brīvas pārvietošanās direktīvā ir jāattiecina arī uz viendzimuma partneriem. Attiecīgi Eiropas Komisijai jāveic izpildes panākšanas pasākumi pret Rumāniju, kur valdība nav ieviesusi grozījumus tiesību aktos, lai ievērotu šo spriedumu.

 

Rezolūcijā arī mudināts visās ES dalībvalstīs par bērna likumīgajiem vecākiem atzīt dzimšanas apliecībā minētos pieaugušos. EP deputāti vēlas, lai “varavīksnes ģimenēm” saskaņā ar ES tiesību aktiem būtu tādas pašas tiesības uz ģimenes atkalapvienošanos, kādas ir pretējā dzimuma pāriem un viņu ģimenēm. Viņi arī uzsvēra, ka tas nepieciešams, lai nodrošinātu, ka bērni, pārceļoties uz citu dalībvalsti, nekļūst par bezvalstniekiem.

 

EP deputāti pieprasīja, lai Eiropas Komisija vērstos pret diskrimināciju, ar ko saskaras LGBTIQ kopienas Polijā un Ungārijā, un aicina turpināt ES procedūras (pārkāpuma procedūras, Tiesas noteiktus pagaidu pasākumus un budžeta instrumentus) pret šīm valstīm.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2021.g 15.septembrī | Tukuma Balss (x50)


    Pasākumi
    Aktuāli
no 21.augusta līdz 7.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies