Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 22.oktobris
Irīda, Īrisa
3.64'C
vējš: 1.64m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Meža pirmatnīgums un pils elegance “Mājas kafejnīcu dienās” Jaunmoku pilī


Meža pirmatnīgums un pils elegance  “Mājas kafejnīcu dienās” Jaunmoku pilī
Publicitātes foto

Jaunmoku pils 120. jubilejas gadā 2. un 3. oktobrī pasākuma “Mājas kafejnīcu dienas” ietvaros caur īpaši gardiem un neparastiem ēdieniem un to pavadošajiem stāstiem iepazīstinās ar pils vēsturi, parku un muzeja programmām!


Brīvdienās, 2. un 3. oktobrī, no plkst. 11:00 – 18:00 Jaunmoku pils aicina izbaudīt rudeni skaistās pastaigās pils parkā, izzināt pili un baudīt īpašu maltīti no ģimenes restorāna.

 

Jaunmoku pils celta 1901. gadā kā Rīgas pilsētas mēra Džordža Armitsteda medību pils. Šobrīd Jaunmoku pilī atrodas Meža muzejs, kurā var aplūkot Latvijas mežsaimniecībai un medībām veltītas ekspozīcijas. Par godu meža un medību tēmai “Mājas kafejnīcu dienās” apmeklētājiem tiks piedāvāts nobaudīt brieža gaļas zupu ar uz uguns liesmas pašu ceptu rudzu maizi.

 

Jaunmoku pils parks, kurš ir teju 10 hektāru platībā, katrā gadalaikā ar augošajiem kokiem un krāsainiem ziediem un to kompozīcijām priecē apmeklētājus ar savu skaistumu un krāsainību. Šajā rudenī aicināsim baudīt ne tikai skaisto un krāsaino rudeni pils parkā, bet arī nobaudīt “Mājas kafejnīcu dienas” īpašo piedāvājumu – dārzu velšu krāsainību pankūku dažādībā.


Šajās dienās būs iespēja arī ielūkoties Jaunmoku pils muzeja programmā “Angļu tējas pēcpusdiena” – iepazīt angļu tējas etiķeti, kā arī uzzināt vairāk par šīs tradīcija rašanos un attīstību. Tējas dzeršanas pēcpusdiena bija viena no nozīmīgākajām tradīcijām pils celšanas laikā un tās piekopis arī pils īpašnieks Džordžs Armitsteds. Kā garšīgāko desertu Rīgas mēra ģimene atzinusi Aleksandra kūku, tādēļ “Mājas kafejnīcu dienās” apmeklētājiem tiks piedāvāts nobaudīt pils eleganci – Aleksandra kūka, piedaloties “Angļu tējas pēcpusdienas” ieskatā.


Ikvienam apmeklētājam būs iespējams apskatīt Jaunmoku pils muzeju, iepazīstot jūgendstila un Meža ekspozīcijas, klausīties audiogidu, makšķerēt pēc seno laiku metodēm, izbraukt ar laivu pils dīķī, piedalīties orientēšanās spēlēs “Pēddzinis” un “Sveiks, Kaimiņ!”, spēlēt Meža šahu un Meža kroketa spēles, izkalt savu laimes monētiņu un parkā baudīt izstādes – “Parku labiekārtošanas plāni” un tēlnieces A. Poikānes izstādi “…dabiski…”.

 

"Mājas kafejnīcu dienas" ir Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra rīkots Latvijas apceļošanas un iepazīšanas pasākums, baudot īpašus ēdienus.

 

 

Svētdien, 3. oktobrī, no plkst. 11:00 – 16:00 pils parkā norisināsies rudens tirdziņš, kurā ikviens varēs iegādāties pašmāju ražotāju skaistas un noderīgas lietas visai ģimenei! Tirgotāji savu dalību var pieteikt līdz 1. oktobrim, sūtot pieteikumu uz info@jaunmokupils.lv.atjaunots: 2021.g 21.septembrī | Tukuma Balss (x118)
Novados, Tukums

FK "Tukums 2000" nakamgad atgriezīsies futbola Virslīgā
FK "Tukums 2000" nakamgad atgriezīsies futbola Virslīgā
šodien | Tukuma Balss (x309)
Kādi saimnieciskie pakalpojumi atļauti un kādi aizliegti "mājsēdes" laikā
Kādi saimnieciskie pakalpojumi atļauti un kādi aizliegti "mājsēdes" laikā
šodien | Tukuma Balss (x307)
Melnezera ielā Tukumā tiks veikta ielas pārbūve; Darbi tiks sākti jau novembrī
Melnezera ielā Tukumā tiks veikta ielas pārbūve; Darbi tiks sākti jau novembrī
vakar | Tukuma Balss (x119)
    Pasākumi
    Aktuāli
no 21.augusta līdz 7.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies