Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 22.oktobris
Irīda, Īrisa
4.64'C
vējš: 3.35m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukumā koncertēs Vestards Šimkus un Liepājas Simfoniskais orķestris


Tukumā koncertēs Vestards Šimkus un Liepājas Simfoniskais orķestris
Foto: Jānis Vecbrālis
2. oktobrī pulksten 17:00 Tukuma pilsētas Kultūras namā diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris koncertēs kopā ar klaviervirtuozu un komponistu Vestardu Šimku.

Šī orķestrim būs īpaša sadarbība ar no Tukuma nākušā Šimku, jo šoreiz klausītāji viņu varēs atklāt divās lomās – gan kā pianistu, gan arī komponistu. Koncertprogrammā skanēs divi opusi no Šimkus radītās mūzikas. Skaņdarbs klavierēm un orķestrim “Likteņa vārti” vēsta par dvēseles ienākšanu šai saulē, savulaik veltīts Likteņdārza desmit gadu jubilejai un pirmatskaņots tā amfiteātrī 2018. gada vasarā paša autora sniegumā. 

 

Darbs rakstīts klavierēm un orķestrim un balstīts uz vienkāršas, trauslas, tautiskās intonācijās balstītas tēmas, kas kļūst par episku un vērienīgu simfonisku epizodi, norādīja rīkotāji. Autors opusa saturu skaidroja kā savu pārdomu atainojumu par to, “kā dvēsele no Viņsaules plašumiem ieiet pa Likteņa vārtiem, lai sāktu dzīvot savu šīs saules dzīvi. Ieejot pa šiem vārtiem, gan ikviena cilvēka, gan arī visas tautas dvēseles liktenis kļūst neapturams un neatgriezenisks. Un kopā saistīts”.

 

Tāpat koncerta programmā iekļauts 2008. gadā tapušais Vestarda Šimkus Pirmais koncerts klavierēm un stīgu orķestrim ar norādi “Veltīts neērtajam cilvēkam". Šo darbu autors aicināja attiecināt uz sevi ikvienam, kas kaut reizi sajuties “neērts” attiecībā pret apkārtējās pasaules plūsmu.

 

Komponists skaņdarba tapšanu raksturoja šādi: “Pirmās idejas par šo skaņdarbu man radās, ejot pastaigās pa Kurzemes mežiem manas mājas tuvumā un vērojot, kā gadu no gada tajos izplešas kailcirtes un pilsētu robežas. Klavierkoncerta pamatā ir skaņu savienojumi, kas rodas manā galvā tad, kad ieklausos dabas skaņās.”

 

Kā atzīmēja orķestra pārstāvji, liktens tēmu Liepājas Simfoniskais orķestris turpinās arī otrā koncerta daļā ar vienu no visu laiku slavenākajām simfonijām – Ludviga van Bēthovena Piekto jeb Liktens simfoniju, kas radīta 19. gadsimta sākumā un atspoguļo cilvēka cīņu ar nenovēršamo. Francijā to mēdz dēvēt arī par “Uzvaras himnu” un “Triumfa maršu”, kas izsaka spriegā darba dramaturģijas virzienu. Pie diriģenta pults stāsies Atvars Lakstīgala.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2021.g 22.septembrī | Tukuma Balss (x90)
Novados, Tukums

FK "Tukums 2000" nakamgad atgriezīsies futbola Virslīgā
FK "Tukums 2000" nakamgad atgriezīsies futbola Virslīgā
šodien | Tukuma Balss (x366)
Kādi saimnieciskie pakalpojumi atļauti un kādi aizliegti "mājsēdes" laikā
Kādi saimnieciskie pakalpojumi atļauti un kādi aizliegti "mājsēdes" laikā
šodien | Tukuma Balss (x310)
Melnezera ielā Tukumā tiks veikta ielas pārbūve; Darbi tiks sākti jau novembrī
Melnezera ielā Tukumā tiks veikta ielas pārbūve; Darbi tiks sākti jau novembrī
vakar | Tukuma Balss (x129)
    Pasākumi
    Aktuāli
no 21.augusta līdz 7.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies