Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 23.oktobris
Daina, Dainida, Dainis
4.64'C
vējš: 5.67m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Noslēgti pirmie līgumi par manuālo depozīta iepakojuma pieņemšanas vietu izveidi Kurzemes reģionā


Noslēgti pirmie līgumi par manuālo depozīta iepakojuma pieņemšanas vietu izveidi Kurzemes reģionā
Publicitātes foto

SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” (DIO) noslēdzis pirmos līgumus ar tirgotājiem par depozīta iepakojuma manuālu pieņemšanu tirdzniecības vietās. Pirmie līgumi par manuālo punktu izveidi noslēgti arī ar veikaliem Kuldīgas novadā. Operators aicina pārējos tirgotājus noslēgt līgumus laicīgi – vēlākais līdz š.g. 30. novembrim, lai varētu nodrošināt veikaliem nepieciešamo aprīkojumu un sagatavoties iepakojuma pieņemšanai tirdzniecības vietās no 2022. gada 1. februāra, kad Latvijā darbību uzsāks depozīta sistēma. Visi līgumi ar tirgotājiem tiek slēgti ar vienādiem nosacījumiem.


“Manuālo pieņemšanas punktu izveide palīdzēs sasniegt mazāk apdzīvotus reģionus un pilsētas, kurās nav lielizmēra tirdzniecības vietu taromātu izvietošanai, un šajā gadījumā tieši mazie veikali sniegs iespēju ikvienam pircējam ērti nodot izlietoto depozīta iepakojumu, vienlaikus rūpējoties par apkārtējo vidi. Tā kā depozīta sistēma būs ļoti pieprasīts pakalpojums iedzīvotāju vidū, pircēji dos priekšroku tieši tiem veikaliem, kuros varēs nodot tukšo depozīta iepakojumu,” stāsta SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

 

Apkalpojot manuālos pieņemšanas punktus, veikala darbinieku galvenais uzdevums būs pārbaudīt, vai iepakojumam ir etiķete, bet uz tās – depozīta atpazīšanas zīme (vienreizlietojamais vai atkārtoti uzpildāmais (AU) iepakojums) un nolasāms svītrkods. Pēc tam iepakojums būs jāievieto speciālā maisā un jāatgriež depozīta maksa pircējam skaidrā naudā vai kā atlaide pirkumam. Pieņemto iepakojumu transportēšanu, kā arī transportēšanas maisus, aizdares un maisu statīvus bez maksas nodrošinās DIO. Par katru saņemto depozīta iepakojumu DIO maksās tirgotājam depozīta maksu un apsaimniekošanas maksu, tādējādi izlīdzinot ieguldījumu pieņemšanas punktu izveidē, darbaspēka kapacitāti un citus ar iepakojuma pieņemšanu saistītus izdevumus. Savukārt pieņemto iepakojumu uzskaite un šķirošana notiks centralizēti DIO šķirošanas centrā.

 

“Šobrīd visā Latvijā turpinās darbs pie depozīta sistēmas ieviešanas. Valsts vides dienests vērš uzmanību, ka Latvijā ir noteikta obligāta dalība sistēmā depozīta iepakojuma pārdevējam, kura tirdzniecības zāle atbilst noteiktiem kritērijiem. Šiem tirgotājiem būs pienākums pieņemt no pircējiem visu veidu izlietoto dzērienu depozīta iepakojumu. Valsts vides dienests aicina depozīta iepakojuma pārdevējus savlaicīgi iesaistīties sistēmā, noslēdzot līgumu ar DIO, lai no 2022. gada 1. februāra Latvijā pilnvērtīgi darbu varētu uzsākt depozīta sistēma dzērienu iepakojumam, sniedzot iedzīvotājiem iespējas nodot tukšos dzērienu iepakojumus,” norāda Valsts vides dienesta ģenerāldirektores vietniece Laura Anteina.

 

Atbilstoši Iepakojuma likuma 18.8 pantā noteiktajām prasībām, depozīta pieņemšanas punktu – automatizētu vai manuālu – ir pienākums ieviest visiem tiem tirgotājiem, kuru tirdzniecības zāles platība ir 60 m2 vai lielāka, savukārt manuālā iepakojuma pieņemšana ir piemērota nelieliem veikaliem, kur plānotais atgriezto iepakojumu skaits ir līdz dažiem tūkstošiem iepakojuma vienību mēnesī. Tirgotāji, kuri atbilst iepriekš minētajām prasībām un vēl nav noslēguši līgumu ar DIO, ir aicināti aizpildīt līguma formu, kas atrodama www.dio.lv sadaļā “Līgumi tirgotājiem”, un iesūtīt to elektroniski parakstītu uz e-pastu tirgotajs@dio.lv vai parakstītu papīra formātā uz DIO pasta adresi Augusta Deglava iela 66, Rīga, LV-1035, līdz 1. novembrim.

 

Plašāka informācija tirgotājiem par dalību depozīta sistēmā, kā arī līguma paraugs “Par depozīta iepakojuma manuālu pieņemšanu tirdzniecības vietās” pieejams www.dio.lv, sadaļās “Informācija tirgotājiem” un “Līgumi tirgotājiem”.

 

2022. gada 1. februārī Latvijā uzsāks darboties vienota depozīta sistēma dzērienu iepakojumam. Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visa veida alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam būs jāiemaksā depozīts 0.10 EUR apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas varēs saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma būs nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kā arī iepakojums būs iztukšots.

 

Papildu informācija:

Miks Stūrītis

“Depozīta Iepakojuma Operators”

      Valdes priekšsēdētājs

E-pasts: miks.sturitis@dio.lv

Tālrunis: +371 29463378atjaunots: 2021.g 04.oktobrī | Tukuma Balss (x100)


    Pasākumi
    Aktuāli
no 21.augusta līdz 7.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies