Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 23.oktobris
Daina, Dainida, Dainis
5.64'C
vējš: 5.67m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Eiropas enerģētikas krīze pakāpeniski kļūst globāla, brīdina "Forbes"


Eiropas enerģētikas krīze pakāpeniski kļūst globāla, brīdina "Forbes"
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: iaea.org

Rekordliela gāzes cenu palielināšana pasaulē var radīt situāciju, kurā lielākā daļa elektrostacijas pāriet uz naftu vai oglēm, kas sadārdzinās šo resursu cenu, raksta "Forbes" apskatnieks Deivids Blekmons. 

 

Apskatnieks norāda, ka Eiropas gadījumā, kur spēkā ir "zaļā politika", kas paredz pāreju uz ekoloģiski draudzīgākiem resursiem, šāds notikumu pavērsiens šķiet maz ticams. Blekmons norāda, ka daudzas valstis, ņemot piemēru no Eiropas, ir slēgušas ogļu un gāzes elektrostacijas. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ 2021. gada vasarā sākās enerģētikas krīze - vājā vēja dēļ trūka enerģijas, kādēļ ir nācies lemt par atgriešanos pie "netīrajiem" enerģijas avotiem. 

 

Raksta autors norāda, ka strauji augošais pieprasījums ir radījis attiecīgu gāzes cenu pieaugum. Turklāt Krievija ir ierobežojusi gāzes eksportu, kas ievērojami ir cēlis šā resursa cenu. Eiropas valstis arvien vairāk pievērš uzmanību oglēm, taču arī to daudzums ir nepietiekams. 

 

"Neraugoties uz to, ka šodien uzmanības centrā atrodas Eiropa, krīze pakāpeniski kļūst globāla. Lai risinātu enerģētiskās problēmas, būs nepieciešami vairāki gadi, lai izdotos pāriet uz ekoloģiski tīriem enerģijas avotiem," norāda Blekmons. 

 

Eiropā gāzes cenas 4. oktobrī sasniedza jaunu rekordu, pārsniedzot 1200 dolāru par 1000 kubikmetriem gāzes. 1. oktobrī šis rādītājs pietuvojās 1200 dolāru atzīmei. 

 

Tiek pieļauts, ka viens no iemesliem straujajam cenu kāpumam varētu būt fakts, ka gāzesvadā Jamala-Eiropa 1. oktobra rītā tika iesūknēts trīs reizes mazāk gāzes nekā parasti. Tas savukārt ir saistāms ar neiegādātajiem gāzes apjomiem, kas atrunāti "nākamās dienas" līgumos par gāzes piegādi caur Jamalas-Eiropas gāzesvadu.

 

Resurss: FORBES/tvnet.lvatjaunots: 2021.g 05.oktobrī | Tukuma Balss (x92)


    Pasākumi
    Aktuāli
no 21.augusta līdz 7.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies