Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 20.jūnijs
Maira, Rasa, Rasma
20.64'C
vējš: 5.92m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Kādi saimnieciskie pakalpojumi atļauti un kādi aizliegti "mājsēdes" laikā


Kādi saimnieciskie pakalpojumi atļauti un kādi aizliegti "mājsēdes" laikā
foto:www.fromme.lv

 

Līdz ar grozījumu Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” apstiprināšanu, 20. oktobra ārkārtas sēdē Ministru kabinets lēma par stingrākiem drošības nosacījumiem, tostarp, ēdināšanas un saimniecisko pakalpojumu sniegšanai ar mērķi mazināt cilvēku pulcēšanos un kontaktēšanos sabiedriskās vietās.


No 21. oktobra līdz 14. novembrim būs aizliegts sniegt klātienes saimnieciskos pakalpojumus, kas saistīti ar:

 • izklaidi,
 • azartspēlēm un derībām,
 • atrakcijām (tostarp akvaparkos, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos),
 • skaistumkopšanu,
 • labsajūtu,
 • aktīvo atpūtu (piemēram, organizētus pārgājienus),
 • fiziskajām aktivitātēm,
 • sportu,
 • tūrismu (izņemot izmitināšanu un ārvalstu ceļojumus),
 • foto pakalpojumiem (izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem un plašsaziņas līdzekļu darba nodrošināšanai),
 • klātienes konsultācijām,
 • kolektīvām medībām.

Būs pieejami tādi pakalpojumi klātienē kā finanšu, pasta, ēdināšanas (tikai līdzņemšanai vai ar piegādi), izmitināšanas, remonta un avāriju novēršanas pakalpojumi, darba inventāra un aprīkojuma noma, fotogrāfiju izgatavošana dokumentiem u.tml. Tāpat netiek ierobežoti B2B pakalpojumu jeb pakalpojumu juridiskām personām sniegšana un saņemšana.

Saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas klātienē darbu uzsāk ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidz ne vēlāk kā plkst. 19.00. Tūristu mītņu darba laiks, kā arī piegādes, avārijas un neatliekamo komunālo pakalpojumu sniegšanas darba laiks netiek ierobežots.

No 21. oktobra līdz 14. novembrim ēdināšanas vietās atļauts izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai vai ar piegādi. Tomēr jāņem vērā, ka bez objektīva iemesla (piem. došanās uz darbu vai  saņemt ārstniecības pakalpojumus) ir liegta iedzīvotāju pārvietošanās no plkst. 20:00 līdz plkst. 5:00.

Ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas ierobežojumi nav attiecināmi uz:

 • uzņēmumiem, ievērojot nosacījumu, ka attiecīgā ēdināšanas vieta nav publiski pieejama un ir nodrošināts, ka personu grupu plūsmas, kurām nav ikdienas saskares, fiziski nepārklājas, pie galdiņa atrodas tikai viena persona un starp galdiņiem ir divu metru distance;
 • izglītības iestādēm, ievērojot nosacījumu, ka attiecīgā ēdināšanas vieta nav publiski pieejama un ir nodrošināts, ka personu grupu plūsmas, kurām nav ikdienas saskares, fiziski nepārklājas;
 • valsts akciju sabiedrības “Starptautiskā lidosta “Rīga”” termināli, ievērojot nosacījumu, ka attiecīgā ēdināšanas vieta atrodas lidostas termināļos un tiek nodrošināts, ka starp personām, kas sēž pie dažādiem galdiņiem, ir ne mazāk kā trīs metru distance, ja starp galdiņiem nav izveidota norobežojoša siena, un pie viena galdiņa atrodas ne vairāk kā četri apmeklētāji, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi;
 • ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu sporta komandu dalībniekiem to uzturēšanās vietā, ja ir nodrošināts, ka personu grupas, kurām nav ikdienas saskares, tiek nodalītas atsevišķās plūsmās, kas nepārklājas;
 • ieslodzīto ēdināšanu ieslodzījuma vietās.

Vienlaikus pakalpojuma sniedzējam, kas nonāk ciešā kontaktā ar pakalpojuma saņēmēju, ir jābūt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam, vai tiem, kuri uzsākuši vakcinācijas kursi, testēšanas sertifikātam. Tāpat arī pakalpojuma saņemšanas vietā vienai personai jānodrošina ne mazāk kā 15 m2 no publiski pieejamo iekštelpu platības, jāievēro 2 metru distance starp dažādiem apmeklētājiem vai mājsaimniecībām, un jālieto sejas maska.

Lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus darba vietā, darba devējs ir tiesīgs organizēt visu klātienē strādājošo darbinieku Covid-19 testēšanu. Šādā gadījumā Covid-19 testēšanas izmaksas pilnībā vakcinētiem un pārslimojušiem darbiniekiem sedz no darba devēja līdzekļiem.

Papildus noteikts, ka no 15.decembra darbiniekiem, tostarp brīvprātīgajiem un personām ar ārpakalpojuma līgumiem, kuriem darba devējs izvērtējot riskus nav noteicis par pienākumu būt ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet, kas veic darba pienākumus klātienē, jābūt ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Detalizēti ar nosacījumiem saimniecisko un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai no 21. oktobra var iepazīties Ministru kabineta 09.10.2021 rīkojuma Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” grozījumos.

 

resurss:www.plz.lvatjaunots: 2021.g 22.oktobrī | Tukuma Balss (x783)
Novados, Tukums, Engure, Jaunpils, Kandava

Bobslejists Dāvis Spriņģis pametis Latvijas Olimpisko vienību
Bobslejists Dāvis Spriņģis pametis Latvijas Olimpisko vienību
vakar | Tukuma Balss (x249)
Dabas aizsardzības pārvalde turpina invazīvo augu izskaušanu Kandavā
Dabas aizsardzības pārvalde turpina invazīvo augu izskaušanu Kandavā
vakar | Tukuma Balss (x65)
Roze Latvijas čempionātā riteņbraukšanā izcīna 3.vietu, Gališs kļūst par Latvijas čempionu parariteņbraukšanā
Roze Latvijas čempionātā riteņbraukšanā izcīna 3.vietu, Gališs kļūst par Latvijas čempionu parariteņbraukšanā
aizvakar | Tukuma Balss (x214)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies