13.64'C
vējš: 6.36m/s

tukumametals

Latvijas U19 futbola izlase ar 0:1 piekāpjas Rumānijas vienaudžiem

Latvijas U-19 jauniešu izlase trešdien Turcijā savā pirmajā 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīra spēlē ar rezultātu 0:1 (0:1) piekāpās Rumānijai. Tukumnieks Kristers Penkevics šajā mačā Latvijas izlases rindās laukumā devās komandas pamatsastāvā.

Pirmajā puslaikā abas komandas nopelnīja iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu, tomēr neviena no tām netika realizēta. Vispirms 31. minūtē paša nopelnīto "pendeli" vārtu guvumā nepārvērta Lūkass Vapne, bet 41. minūtē Ņikita Šaraņins atvairīja Stefana Bodisteanu raidīto bumbu. Tiesa, divas minūtes vēlāk tas pats Bodisteanu atklāja rezultātu un izvirzīja vadībā rumāņus.

Mača 64. minūtē pēc pārkāpuma pret Valeriju Lizunovu pie vēl vienas iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu tika Vapne, taču arī šoreiz nesekmīgi – pretiniekus glāba vārtsargs. Spēli Latvijas izlase noslēdza ar 14 sitieniem vārtu virzienā.

Sacensību turpinājumā Latvijas izlasei 13. novembrī sekos mačs pret Turciju, bet 16. novembrī paredzēta spēle pret Sanmarīno.

Kvalifikācijas kārtu pārvarēs apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī labākā no visu grupu trešo pozīciju ieguvējām (radītājos pret savas apakšgrupas divām labākajām komandām). Elites kārtas sacensības paredzētas nākamā gada pavasarī, bet finālturnīrs ar astoņu komandu piedalīšanos jūnijā notiks Slovākijā.

Kā zināms, iepriekšējo divu šī vecuma Eiropas čempionātu izspēli ietekmēja Covid-19 pandēmija. Tā rezultātā Latvijas jaunieši nevarēja pieredzēt iepriekš izcīnīto iespēju spēlēt 2020. gada čempionāta Elites kārtā.