Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 28.novembris
Olita, Rita, Vita
'C
vējš: m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Aptauja: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs ēd picu ik mēnesi


Aptauja: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs ēd picu ik mēnesi
Publicitātes foto

Vairumam Latvijas iedzīvotājam garšo pica (91%), un trešā daļa picu ēd vismaz reizi mēnesī, secināts Norstat un Tiamo grupas vadītās Čili Pizza veiktajā aptaujā. Pica lielākoties garšo gados jauniem cilvēkiem un visbiežāk tiek ēsta kopā ar citiem – draugiem vai ģimeni.


Tikai 1% aptaujāto iedzīvotāju nekad nav pagaršojuši picu. Latvijā pica garšo 92% sieviešu un 90% vīriešu, bet vīrieši ēd to biežāk – reizi mēnesī picu nogaršo 35% vīriešu un 31% sieviešu. “Vedot dāmu pirmajā randiņā uz picēriju, visticamāk nenošausi greizi. Viens no iemesliem, kādēļ pica ir iecienīts ēdiens arī Latvijā, ir daudzveidība. Pasaulē ir tūkstošiem picu veidu, un pica vēsturiski bijusi, ir un būs klasisks un iemīļots ēdiens. Katrs var izvēlēties picu ar sastāvdaļām, kas garšo vislabāk – to novērtē gan gaļas cienītāji, gan veģetārieši,” stāsta Toms Zukulis, Tiamo grupas valdes priekšsēdētājs.

 

Gardo ēdienu lielākoties iecienījuši jaunāka gada gājuma cilvēki – visbiežāk picu ēd jaunieši (51%), visretāk seniori (12%). Pica garšo studentiem (57%), mājsaimniecēm vai sievietēm bērna kopšanas atvaļinājumā (51%), biroja darbiniekiem (39%) un vadītājiem (38%). Savukārt to retāk izvēlas pensionāri (17%).

 

Picu visbiežāk cilvēki ēd kompānijā. Jo lielāka mājsaimniecība, jo pica iecienītāks ēdiens. Piemēram, starp tiem, kuri dzīvo vienatnē, pica garšo 82%. Savukārt četru cilvēku mājsaimniecībās picu izvēlas 96%. “Ikdienā esam novērojuši, ka visbiežāk cilvēki bauda picas kopā ar draugiem vai radiem. Lai gan seniori apgalvo, ka paši picas ēd reti, tieši omītes un opīši ir tie, kuri labprāt pavada laiku ar mazbērniem picērijā,” saka Zukulis.

 

Latvijā populārākās picas ir ar šķiņķi, bekonu, salami desu vai cīsiņiem, kā arī klasiskā Margarita ar mocarellas sieru, tomēr atvērts paliek jautājums, vai uz picas ir vieta arī ananasam – daļai garšo ar, bet tikpat liela daļa labprātāk izvēlas picu bez ananasa šķēlītēm, ar novērojumiem dalās Zukulis.

 

 

Par pētījumu

Čili Pizza un Norstat aptauja veikta š.g. septembrī, aptaujājot 1002 cilvēkus vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

 

Par Čili Pizza

Čili Pizza ir picēriju zīmols Latvijā un Lietuvā. Šogad Čili Pizza Latvijā svin 20 gadu jubileju – pirmā picērija tika atvērta 2001. gada decembrī Liepājā. Patlaban Tiamo grupas vadībā Latvijā darbojas 17 Čili Pizza picērijas Liepājā, Jelgavā, Ogrē, Valmierā, Daugavpilī un Rīgā. Mājīgā atmosfērā tas piedāvā plašu picu klāstu un iecienītus ēdienus no Latvijas un citu valstu virtuvēm – uzkodas, salātus, zupas, siltos ēdienus, desertus, kā arī dažādus dzērienus un kokteiļus.

 

Par Tiamo grupu

Viens no vadošajiem ēdināšanas uzņēmumiem Latvijā ar vairāk nekā 30 sabiedriskās ēdināšanas vietām un 600 darbiniekiem. Uzņēmums ir viens no TOP 20 lielākajiem nodokļu maksātājiem Kurzemē (2.7 milj. eiro). Grupā, kas darbojas jau 18 gadu, ietilpst restorāni MO Liepāja, Olive, Čello un Sushi Boom, kafejnīcas Lotte Caffe, Teātra kafejnīca, klubs un pludmales bārs Cukurfabrik’ Liepājā, kā arī Čili Pizza picērijas vairākās Latvijas pilsētās. Tiamo grupu raksturo izcila apkalpošana, izmeklēts piedāvājums un rūpība ikvienā detaļā.

 

Papildu informācija:

Madara Kandevica

“Tiamo grupas” mārketinga vadītāja

madara.k@tiamo.lvatjaunots: 2021.g 16.novembrī | Tukuma Balss (x74)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies