2024.gada 18.aprīlis
Jadviga, Laura
2.64'C
vējš: 2.22m/s

Latvijas U19 izlase 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīru noslēdz ar uzvaru pret Sanmarīno

Kristers Penkevics. Foto: LFF

Latvijas U19 izlase otrdien noslēdzošajā 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīra spēlē Turcijā ar rezultātu 2:0 (2:0) uzvarēja vienaudžus no Sanmarīno. Komandas sastāvā uz maiņu devās FK "Tukums 2000" spēlētājs Kristers Penkevics.

Komandas sākumsastāvā Jakubs Dovalils pirmoreiz turnīrā sūtīja Deņisu Rogovu, Robertu Raivi Aršauski, Arturu Krancmani un Kārli Vilni, kuram šī bija pirmā došanās laukumā šajās sacensībās. Līdz ar to visās trīs turnīra spēlēs starta vienpadsmitniekā vietu izpelnījās Ņikita Šaraņins, Niklāvs Treimanis, Maksims Fjodorovs, Oļģerds Raščevskis, Lūkass Vapne un Mareks Mikšto.

Spēles rezultātu 22. minūtē atklāja Valerijs Lizunovs, bet četras minūtes vēlāk pārsvaru pēc Lizunova piespēles dubultoja Krancmanis. Puslaika beigu daļā brīdinājumu izpelnījās Treimanis, bet Vapnes raidītā bumba atsitās pret sāncenšu vārtu konstrukciju.

Otrā puslaika ievadā cīņā iesaistījās Kristiānas Kaušelis, bet 79. minūtē Sanmarīno izlase palika mazākumā. Uzreiz pēc tam laukumā tika sūtīts tukumnieks Kristers Penkevics, bet Vapne otro reizi šajā mačā raidīja bumbu pret vārtu konstrukciju. Mača kompensācijas laikā spēlē iesaistījās arī Artjoms Puzirevskis.

Maču mūsu komanda noslēdza ar 19 sitieniem vārtu virzienā, no kuriem 12 lidoja taisnstūrī.

Abas komandas jau pirms šī mača bija zaudējušas izredzes kvalificēties Elites kārtai. Kamēr Latvijas izlase iepriekš piedzīvoja divas sāpīgas neveiksmes pret Rumāniju (0:1) un Turciju (1:2), Sanmarīno jaunieši pēc izvirzīšanās vadībā pret turkiem un vēlāk ciestā zaudējuma ar 1:3 otrajā mačā rumāņu pārākumu atzina pārliecinoši – 0:5.

Kvalifikācijas kārtu pārvarēs apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī labākā no visu grupu trešo pozīciju ieguvējām (radītājos pret savas apakšgrupas divām labākajām komandām). Elites kārtas sacensības paredzētas nākamā gada pavasarī, bet finālturnīrs ar astoņu komandu piedalīšanos jūnijā notiks Slovākijā.

Kā zināms, iepriekšējo divu šī vecuma Eiropas čempionātu izspēli ietekmēja Covid-19 pandēmija. Tā rezultātā Latvijas jaunieši nevarēja pieredzēt iepriekš izcīnīto iespēju spēlēt 2020. gada čempionāta Elites kārtā.

Resurss: LFF

atjaunots: 2021.g 17.novembrī | Tukuma Balss (x422)
Novados, Tukums, Sports, Futbols

Zālmane un Alfere iekļautas Latvijas U19 florbola izlasē dalībai pasaules čempionātā