2024.gada 29.marts
Agija, Aldonis
7.64'C
vējš: 6.77m/s

Latvijas U17 futbola izlase cīnās neizšķirti ar Zviedrijas vienaudžiem un iekļūst Elites kārtā

Latvijas U-17 izlase otrdienas vakarā Gēteborgā, Zviedrijā aizvadīja savu pēdējo spēli Eiropas U-17 čempionāta kvalifikācijā. Mačā pret vienaudžiem no Zviedrijas Jurģa Pučinska vadītā komanda izrāva neizšķirtu 2:2. Tukumnieks Martins Štāls palika rezervē un uz laukumu nedevās.

Atgādinām, ka šai spēlei sākotnēji bija paredzēts notikt Latvijā, kur septembrī tika sākts četru komandu miniturnīrs. Sacensību gaitā Latvijas izlases nometnē tika konstatēta saslimstība ar covid-19, tāpēc no tālākas dalības turnīrā mūsu komanda izstājās. Pateicoties UEFA un iesaistīto komandu pretimnākšanai, Latvijas izlases mači ar Lietuvu un Zviedriju tika pārcelti uz vēlāku laiku.

Kā zināms, kvalifikāciju mūsu jaunieši iesāka ar 0:1 piekāpšanos čehiem, lai gan mača izskaņā bija vairākas iespējas panākt izlīdzinājumu. Otrajā spēlē Latvija ar 4:1 apspēlēja Lietuvu, līdz ar to pēdējā kārtā pret Zviedriju mūsu komandai būtu pieticis ar neizšķirtu, lai iekļūtu kvalifikācijas Elites kārtā.

Apzinoties uzdevumu, Latvijas komanda jau ar pirmajām minūtēm meklēja laimi pie pretinieku vārtiem. Aktīva došanās uz priekšu ar bumbu un agresīvs presings pretinieka laukuma pusē lika atstāt lielus plašumus pašu aizsardzībā. Vienā no saviem pirmajiem pretuzbrukumiem zviedri izmantoja iespēju. Latvijas aizsargi nokavēja ar taktiskā soda veikšanu laukuma vidusdaļā, un galu galā zviedri izgājienā panāca 1:0. Ar rezultatīvu sitienu izcēlās Emmanuēls Tannors.

Jau pēc spēlētām 15 minūtēm un rezultāta tablo iedegās arī cipars "2" - pēc centrējuma precīzi ar galvu sita Žardels Kanga. Pirmā puslaika turpinājumā zviedri vairāk kontrolēja bumbu, ik pa laikam patraucējot mūsu vārtsargu Danielu Veisbuku, taču rezultāts palika nemainīgs.

Uzreiz pēc spēles atsākšanās otrajā puslaikā J. Pučinska vadītā komanda steidzās atjaunot intrigu duelī, cenšoties vispirms samazināt rezultāta starpību, lai pēc tam mērķētu uz neizšķirta panākšanu. Taču ne Ērika Boroduškas, ne Reiņa Pāla, ne Kevina Cēsnieka sitieni otrā puslaika pirmajās trīs minūtēs mērķi nesasniedza.

Latviešu jauno futbolistu pielietotais aktīvais presings pretinieku laukuma pusē ik pa laikam ļāva pārtvert bumbu bīstamās pozīcijās, kad pretinieki nebija izvietojušies aizsardzības sistēmā, taču tajās atsevišķajās epizodēs mūsu puišiem pietrūka individuālās meistarības iespēju novešanā līdz rezultatīvam sitienam.

Pēc spēlētām 60 minūtēm Latvija samazināja rezultāta starpību līdz minimumam un atjaunoja intrigu spēlē. Emīls Evelons pēc tālas piespēles uz priekšu kārtīgi pacīnījās par bumbu ar zviedru aizsargiem, apspēlēja vienu pretspēlētāju un aukstasinīgi raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī, panākot 1:2.

Cīņas 75. minūtē beidzot atmaksājās arī aktīva presingošana pretinieku laukuma pusē. Mūsu spēlētāji piespieda zviedru kļūdīties piespēlē, Ēriks Boroduška pārtvēra bumbu un izmantoja pretinieku pozicionālo negatavību situācijai, sitot bumbu precīzi tālajā vārtu stūrī - 2:2.

Tas ļāva Latvijas izlasei izraut ceļazīmi uz kvalifikācijas Elites kārtu. Tajā iekļuva visu grupu pirmo divu vietu īpašnieces, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas, skaitot tieši rezultātus pret divām spēcīgākajām komandām. Latvijai šajā trešo vietu komandu rangā bija divās spēlēs viens punkts ar vārtu starpību mīnus viens. Tādi paši rādītāji bija arī Bosnijas un Hercegovinas, kā arī Baltkrievijas jauniešiem. Tāpēc bija jāņem vērā nākamais kritērijs - vairāk gūto vārtu, un te Latvijas komanda ar 2-3 vārtu starpību pret grupas vadošajām divām komandām bija pārāka šo trīs komandu vidū. Elites kārtā neiekļuva tādas izlases kā Norvēģija, Austrija, Horvātija u. c. Elites kārtas grupu izloze paredzēta 2022. gada pavasarī.